Věčný digitální životHladová bestie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:454
Počet zobrazení:5 805

Přemýšleli jste někdy, co se děje se všemi internetovými účty poté, co člověk zemře? Hladová bestie se vám na to dnes pokusí odpovědět.

 

Přepis titulků

Toto video bylo ABC klasifikováno jako M. Obsahuje materiál, který není doporučen pro osoby mladší patnácti let. Pokud používáte Internet nebo email, existujete dvakrát. Jednou v reálném světě a jednou online. Jen jedno z vašich já zemře. Co se stane s tím druhým? Elmo Keepová podává hlášení z posmrtného života. Dnešek je pro Nicka hrozným dnem.

Je mrtvý. Ale to ještě není tak zlé. Problémem je digitální Nick. Nemrtvý Nick, který stále řádí na Internetu. Opravdový Nick ve své závěti zajistil bezpečný domov pro své Transformery a pro své Nintendo hry. Naneštěstí nepomyslel na své online-já. A teď opravdový Nick nemůže zabránit pozůstalým v setkání s digitálním Nickem.

Jestliže máte webový email nebo profil na sociální síti, zanecháváte za sebou vaše myšlenkové pochody. Některé jsou soukromé myšlenky, které můžou žít na Internetu navždy. Čím více aktivnější na Internetu, tím větší je vaše digitální já. Takže každý poslaný email, každá nahraná fotka, každé sdílené video, bez ohledu na soukromí, to vše může být přístupné příbuzným potom, co zemřete. Poté, co byl americký voják Justin Ellsworth zabit v Iráku v roce 2004, jeho otec zažádal o heslo k jeho emailu.

Yahoo ho odmítl vydat. Ellsworth senior hnal celou věc k soudu, kde společnosti soudce nařídil předání hesla. Digitální dědictví je tak nová záležitost, že ne všechny společnosti ji mají ve smlouvách. Ty, které mají, se liší v právech a etice. Yahoo vydá heslo, ale jen pokud je k tomu donuceno soudem. Facebook zachová váš profil se vším všudy, ale nepovolí žádné změny, ani nové komentáře.

Gmail a Hotmail předají heslo vaší rodině, pokud obdrží váš úmrtní list a ověří příbuzenský vztah. Myspace nemá pro tento případ žádný stanovený postup. Nezájem. Právníci se snaží držet krok s rychlým rozvojem technologií. V USA právníci doporučují klientům zanechat instrukce ke svým digitálním životům v závěti. Nikoliv však tady v Austrálii. Zeptali jsme se deseti společností a ani jedna z nich o tom ještě nepřemýšlela, ale všechny nám poděkovaly za upozornění.

Stále více se náš život přesouvá na Internet, takže můžeme očekávat vznik digitálních pohřebnictví, společností prohledávajících Internet po vaší smrti, aby odstranily citlivějši skutečnosti vašeho digitálního já a zajistily, že zanecháte dojem, jaký chcete zanechat ve věčném digitálním posmrtném životě. Ale do té doby... Pamatujme si Nicka pro to, jaký opravdu byl...

Překlad: Foxii www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je pěkná volovina.
Pokud jsem za celý svůj život sám dobrovolně dával "citlivé" informace na svůj profil, mail atd.
Tak proč zrovna po mé smrti by mě mělo trápit co se s tím stane ? Pokud jsem měl na netu fotku svýho ptáka za života(dobrovolně), tak po smrti mi to má jako vadit ?

193

Odpovědět

*závěr

180

Odpovědět

ten záver je fakt drsnej :D:D

180

Odpovědět

xxx: Protoze tech "grafickych figurek" neni mnoho .. sice jich k prelozeni jeste par je, ale jsou vetsinou uz jen s ciste australskou tematikou, ktera by nikomu asi nic nerekla...

181

Odpovědět

Liman: Až na to, že je to Ave maria od bacha, to co jsi sem dal je od Schuberta

180

Odpovědět

Na závěr jsem se dobře polámal :D
Díky za video

180

Odpovědět

Jo, už jsem párkrát přemýšlela, co se stane s mým "internetovým já" po mé smrti. ;)

181

Odpovědět

preco rozhranie hladovej bestie nie je ako volakedy? :( tie graficke ficurky boli lepsie jak nejaka tlachajuca zenska...

180

Odpovědět

Tak tak :D

180

Odpovědět

To já: Seznam to prej má nastavený na 6 měsíců, ale pak to nemaže rovnou, ale odsouvá jako neaktivní takže je mail nepřístupnej, ale je možný obnovení, jestli to potom někdy mažou úplně to nevim (tvrdil to týpek přímo ze Seznamu, snad si to pamatuju dobře)

180

Odpovědět

To Dvain: Je to Ave Maria od Schuberta. Nejvíc se mě líbí tohle podání: http://www.youtube.com/watch?v=dok4wJ4pqo0

180

Odpovědět

ten konec je dobry..:D

180

Odpovědět

YivoSVK: dík za info taky mě zajímalo jak je to dneska. To co jsem psal byla celkem stará informace, proto jsem říkal, že za to neručím :)

180

Odpovědět

já: Gmail, alebo teda po novom Google Account nebude zmazany nikdy, ani po 100 rocnej neaktivite. Kedze je Google Account prepojeny cez tisic dalsich webov, neexistuje aby bol zmazany ;)

180

Odpovědět

Nevite někdo co to je na konci za melodii?

180

Další