Hloupé vynálezy americké armádyHladová bestie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:534
Počet zobrazení:6 746

Americká armáda je mocná. Tak mocná, že si čas od času může dovolit do svého arzenálu začlenit několik pěkně hloupých vynálezů.
V následujícím videu vám Hladové bestie několik těch opravdu nejhloupějších nápadů strýčka Sama představí.

 

Přepis titulků

Spojené státy utratí za obranu každoročně 685 miliard dolarů. Sice žijeme v době poměrně inteligentních zbraní, nicméně velká část těchto peněz je vyhozena za věci, které jsou opravdu velice hloupé. Vyslali jsme Marca Fennella a Nicka Haydena, aby se na to podívali zblízka. Americké ozbrojené síly a tajné služby jsou nejlepší na světě. Mají super silné laserem naváděné střely, bezpilotní letouny a Jasona Bourna. Nicméně za všemi těmito skvělými armádními vynálezy stojí několik pěkně pitomých.

Hladová bestie uvádí: Nejhloupější nápady a vynálezy v historii obrany Spojených států. Začneme hned na nejpodivnějším konci žebříčku - smradový sprej. Během 2. světové války rozdávaly Spojené státy kapesní spreje členům francouzského odboje. Proč? K postřiku nacistů přirozeně, k jejich zesměšnění a potažmo k demoralizaci celé německé armády. Moje oči!

Ale proč jen demoralizovat, když můžete decimovat? Americká armáda milovala zvířátka a jak jim dokazovala lásku? Vycpáním plastickou trhavinou. Měli ptáčky, krysy a netopýry... S dobrým netopýrem můžete sestřelit i Luftwaffe. Ve snaze nebýt překonáni, Rusové testovali protitankové psobomby. Jednalo se o speciálně trénované psy s bombou na zádech, která vybuchla v blízkosti tanku. Tak utíkej, Lassie!

Jo, Druhá světová byla pěkně pitomá ale Studená válka... ještě pitomější! Podle Fabiana Escalanteho, někdejšího velitele tajné policie Fidela Castra, se americká CIA snažila Castra zavraždit otrávenými doutníky, pery, toxickým krémem na vousy a v neposlední řadě, protože byl Castro vášnivým potapěčem, výbušnými škeblemi. Mimochodem - Fidel letos slaví 84. narozeniny. Opravdovým průlomem měla být operace Akustická kočka.

V roce 1961 chtěla americká CIA provádět špionáž uvniř SSSR pomocí biologicky upravené kočky, která se díky implantovaným bateriím a anténě stala jakousi vysílačkou. Tak utíkej, kočičko! - Projekt ale selhal během testování. - Když někdo nešťastnou náhodou... kočičku přejel!!! A když už si myslíte, že po výbušných škeblích a smrtících kočkách už nic horšího být nemůže, tak to v roce 1979 došlo ještě dál.

A tak se stalo, že podplukovník Jim Channon založil První pozemský prapor. Jak se můžete dočíst v knize Muži, co zírají na kozy, byl tento prapor oddílem armády, postaveným na principech... hnutí Hippies. Channon v této příručce napsal, že vojáci by měli být bojujícími mnichy. Lidé jim dokonce přezdívali Jediové. Dokonce vojáky učil, že by měli k nepříteli přistupovat, cituji, "s jiskřícíma očima".

Jsme si jistí, že Channon je důvod povinné protidrogové kontroly zavedené armádou. A když už je řeč o hloupých nápadech armády, nic se nemůže srovnávat s tímhle. Dovolujeme si přestavit - Gay bombu. Koncipovaná byla v roce 1994 pro U.S. Air Force. Mělo se jednat o plyn, který měl nepřítele zneškodnit vyvoláním touhy po sexu se svými spolubojovníky.

Ano, všechno to zní neuvěřitelně, nicméně je nutné vymyslet nové způsoby, jak zneškodnit nepřítele. A tak se jednotky bojovníku Jedi a kočičí komunikační systémy zdají jako úplně opodstatněné vynálezy v cestě za ovládnutím planety. V cestě, v níž Amerika bude statečně pokračovat i v 21. století... Bůh žehnej Americe! Překlad: Foxii Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Výborně jsem se pobavil, uvítam další tématicky podobná videa, ty ruské už znám nazpaměť, teď chci ty emerické, ať to má šmrnc!

00

Odpovědět

Od věty "Americké ozbrojené síly a tajné služby jsou nejlepší na světě" jsem pochyboval o věrohodnosti informací

221

Odpovědět

co sem si četl komentáře tak musim podotknout, že severní korea (ačkoliv se přesněji neví jak to tam doopravdy je) má zhruba tak třetí největší armádu na světě, možná ne uplně moderní, ale počtem lidí určitě, protože je v zemi každej třetí, ne-li snad i druhej vojákem.

a co se ameriky týče ta má jako první na světě nejsilnější a největší armádu, rusko bych typoval na takové druhé místo

190

Odpovědět

pro srovnaní.
nejmodernější armáda je izraelská
největší armáda je ruská(+jaderné zbraně)
2. je americká atd.
jednu z nejlépe vycvičených pěších divizí (s nějakou tou moderní technikou) máme my
Sev. Korea je trošku zaostalá i když si to nedovede jejich vláda přiznat

192

Odpovědět

nakli: Korei sem vubec necpi ;) Ve srovnani s arzenalem ruska korea je nic ;)

190

Odpovědět

Joooo, bezva, a pitomější video by nebylo? Tohle bych ani neprekladal strata času.

189

Odpovědět

Nějaké inteligentní video by nebylo?

189

Odpovědět

nakli: Severni Korea nema zdroje ani ludi ani technologie aby bola najvyspelejsia...
myslim ze najsilnejsie su rovnocenne Amerika-Technologicka vyspelost, Cina -zdroje,ludia,pocet,rychli technologicky pokrok, Rusko-Jadrove zbrane,kopa veci o ktorych narozdiel od Americanov verejnost nevie...

180

Odpovědět

Nevim jestli to tu uz nekdo nezminoval, ale knizka ktera pojednava o "hippie vojacich" je zfilmovana a ja osobne sem se u toho filmu rezal od zacatku do konce :)) http://www.csfd.cz/film/248830-muzi-co-ziraji-na-kozy/

180

Odpovědět

tak to je dost krutý :-D prej kočka na baterky a jak jí zajeli :D xD

180

Odpovědět

Nakli: Ta Severní Korea je sporná vzhledem k tomu, že nikdo vlastně neví jak to tam vypadá

180

Odpovědět

Lukáš: ty si omfg dement je to zařazený v sekci ostatní a ne zábava :D

180

Odpovědět

To mělo bejt vtipný? Větší koktinu jsem ještě neviděl... a ještě jak si nosí ty uniformy

182

Odpovědět

počkejte, první pozemský prapor opravdu existoval ? :) a film "Muži co zírají na kozy" byl založen na skutečné události ? :D

180

Odpovědět

Většina z těch nápadů není vůbec hloupá. Hloupá byla asi jen proto, že nevycházely tak dobře jak by měly.
No to víte. Někteří lidi ještě stále věří, že k boji v moderní válce stačí jen puška a náboje.

180

Další