Sexuální skandály katolické církveHladová bestie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:575
Počet zobrazení:7 917

V nedávných večerních zprávách jsem zaslechla reportáž o sexuálním zneužívání malých chlapců belgickými jeptiškami. Obecně se ví, že tyto případy hýbou katolickou církví už hodně dlouho. Trochu jsem hledala a našla toto video, které se dívá na celou věc jako na problém zakořeněný v církvi po celá staletí.

Přepis titulků

Hladová bestie spojuje body. Seznamte se s katolickou církví. Původcem globálního skandálu - dětského zneužívání. V posledních 50 letech na 30 000 lidí ve 25 zemích oznámilo zneužívání katolickým knězem. Církevní funkcionáři čelí obviněním za to, že nenahlašují tyto případy světské moci. V omluvném dopisu irským katolíkům papež Benedikt XVI.

napsal, že rychlý vývoj a zesvětštění společnosti vedlo k morálnímu úpadku a obvinil moderní společnost. Nicméně církevní dokumenty ukazují, že tento problém existuje už 2000 let a nebyl dosud vyřešen. První přímá vazba mezi knězi a pedofílií může být dohledána v církevním manuálu z roku 60 n.l. Nazývá se Didaché.

Je starší než Nový zákon a stojí v něm: "Neměl bys svádět mladé chlapce." V roce 309 církevní sněm v Elvíře, který se zabýval otázkou celibátu a manželství knězů, stanovil, že ti, kteří zneužívají mladíky, nemohou příjímat, ani když se blíží smrt. V 8. století penitenciář svatého Bedy, uznávaného učence a mnicha, tvrdil, že duchovní zneužívající děti by měli být potrestáni.

V roce 1051 svatý Petr Damián sepsal Knihu o Gomoře, která kritizovala nezřízené zneužívání dětí a snahu církve o její zatajení. Kniha byla adresována papeži Lvu IX., který potrestal jen ty nejhorší případy zneužití a tvrdil, že zneužití je duchovní problém, nikoliv zločin. V roce 1140 se právník Gracián z Boloně zasadil o to, aby byli pedofilní kněží souzeni před světským soudem.

V roce 1568 papež Pius V. přiznal problém v papežském výnosu nazvaném Horrendum. Chtěl, aby byli pedofilní kněží obviněni. Roku 1741 sepsal papež Benedikt XIV. oficiální dokument o zneužívání dětí. Sacramentum Poenitentiae. Doporučoval, aby byl problém řešen interně. Historikové tvrdí, že do 17.

století se vyvinul systém povyšování kněží tak, aby se vyhnuli skandálům. V moderní době církevní zákony přijaté roku 1917 a 1962 vyžadovaly, aby byly případy řešeny v tichosti bez potřeby nahlášení viníka. V roce 2001 hlava Římské kurie a budoucí papež kardinál Ratzinger požadoval, aby se problémy řešily v absolutní tajnosti, neboli v pontifikální tajnosti. Tento týden Vatikán poukázal na návod z roku 2003, bohužel nevydaný veřejnosti, nicméně žádající nahlášení viníků policii.

Krok kupředu, nebo další ukázka byrokratického selhání? Katolická církev, původce takzvaného "moderního problému", který trvá už 2000 let. Na hřích a vinu oni dbají. Na přiznání už tolik ne... Přeložila: Foxii Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (269)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prodám vyhořelý finský půldomek v lokalitě Ostrava-Radvanice, t.č. neobyvatelný.
Velikost 3+1, plocha pozemku 260m2.
Upozornění - z důvodu agresívního působení psychicky narušené osoby která vlastní v sousedství také půldomek, jsem nucen změnit působiště. Jedná se o nedovolené sledování a obětžování osob, za účelem zvrácené zábavy - zneužívání osobních dat občanů k páchání trestné činnosti. Jde o osobu ženského pohlaví v důchodovém věku jezdící červeným Nissanem.

00

Odpovědět

rodiče co berou svoje děti do kostela. mešity, synagogy berou možnost dítěti svobodně dospět, vytvářet si vlastní morálku a neustále žít ve strachu z imaginárního fracka co všechny miluje, ale klidně je na věky nechá mučit v pekle

34

Odpovědět

Dovedu si nesouhlasit, já jsem jako malá měla ráda chodit do náboženství a do kostela (hlavně to sezení předtím pro děti). Nejvíce na to měl vliv asi otec, který tam působil. Líbili se mi ty příběhy, hry a rozhodně bych neřekla, že by mi to nějakým způsobem vymylo mozek. V tom věku jsem ani nechápala, co přesně Bůh může znamenat.

00

Odpovědět

V USA statisticky vychází na každých cca 2500 kněží 1 případ zneužívání ročně. To by odpovídalo i situaci u nás v ČR, kdy je mi znám zatím jen jeden případ zneužívání bývalého kněze a kněží zde působí okolo 2 tisíc.

202

Odpovědět

Lukyyyn: Jop, a ještě na nás ten hajzl stojí :D

181

Odpovědět

Hodně mě zklamalo,že mezi těmi obrázky zemí jsme byli i my...

180

Odpovědět

Počínajúc cca. 100.000,- Euro (v priemere cca. 250.000,-) stoja procesy so svätými. Takto drahý proces si môžu dovoliť len zámožné rodiny a reholné spoločenstvá. 4) S. 299
Len za 464 vyhlásení za svätých (viac ako za posledných 400 rokov), ktoré vykonal Ján Pavol II. išlo do kasy Vatikánu cca. 116.000.000,- Eur. 36) S. 165

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Cirkevne_bohatstvo_su_krvave_peniaze_162.html?rand=87#ixzz1mp0WKr4j

181

Odpovědět


Odpovědět


Odpovědět

naco je cirkvy tolko bohatstva to us s bohom nema nic spolocne naco im je vlastna banka k comu im sluzi us viem abi mali s coho odskodnovat zneuzite deti CIRKVOU

182

Odpovědět

Chcel som tym hlavne povedat, ze vsetci sa riadime tym co si dokazeme precitat, popripade domysliet alebo to do nas niekto natlacil (rodicia, ucitel..). A to ze papier znesie, sa uz v historii potvrdilo nespocetne krat, sam o tom nieco viem, nakolko som grafikom a vyrabam knihy dennodenne a viem o niektorych ktore uz vysli z mnohymi reediciami a upravami. To iste podla mna postihlo aj bibliu. Sami vieme ce ako sa prepisuju spravy z jednotlivych tlacovych agentur. na jednej stanici je to 5 mrtvych a na dalsej je to udajne 25 mrtvych vramci lepsej sledovanosti.. a ked si predstavim ako sa take posolstvo prepisovalo po 2000 rokoch, ani nepomysliet.

184

Odpovědět

no, celkom vycerpavajuce citanie.. ono, aj ked som clovek co zije podla svojho svedomia, nepripisoval by som vinu na "vrece" cirkev, ale na konkretnych ludi akurat z toho vreca by to normalny clovek fakt necakal, preto to tak bije do oci. Neusla mi jedna vec u dvoch panov (skoyna + jfb) a to pocit miernej nadradenosti voci nam ostatnym - takzvanym citujem "dubovym paliciam" - nemate ich o nic menej dubove. A to z jedneho prosteho dovodu. Keby ste sa obaja narodili uprosted Afganskych hor a nemali pristup k nicomu inemu ako je koza a koran, boli by z Vas rovnaky moslimi ako ste teraz katolici/evanielici. Obhajovali by ste koran do morku kosti a na kriziakov by ste nadavali a pluli ako ostatni okolo. A na nejakeho Boha by ste ani nepomysleli a uz len cakali na svojich 80 panien (alebo kolko.. ale vraj sa uz minuli).

180

Odpovědět

NN nezdá se ti to je tam dole :D

180

Odpovědět

Zdá se mi to,nebo je v těch slepých mapách na začátku i ČR?

190

Odpovědět

ejj: asi si to spatne pochopil.. ve videu neni ani jedna zminka, ze za pedofilii muze cirkev, nebo ze ji vymyslela nebo tak neco.. pouze kritizuje to, ze msito predani svetskym uradum, se to snazi zamest pod koberec.. a to ze se v komentech obevuji takove nazory, to uz je vec jina... ale ja se nedivim, strasi peklem pomalu za ukradnuty bonbon, ale prznitele deti maji vetsi imunitu nez poslanci, pokud maji bibli...

180

Odpovědět

Jasně, za všechno může církev, lidé to musí na někoho shodit, že ano? Nepopírám že k takovým věcem doopravdy došlo, ale myslím, že to byli pedofilové, kteří zjistili, že jako knězi mají ke zneužívání dětí mnohem lepší přístup a nebudou za to stíháni a souzeni. To mě doopravdy sere, jak pořád lidé shazují všechno na církev, pořádně nevědí co to je křesťanství, ale pomlouvat to můžou. Ani se nesnaží najít jakýkoli důvod, proč za to nemůže církev, protože je uspokojuje, že za to může někdo, kdo sám říká, jak je to špatné, dělá jim to dobře, na někoho si zanadávat. Zkoumají, jak to dodržují ti kteří prosazují nedělat to a tak se množí pedofilové ne-z církve, protože ti jsou lidem ukradený.

1818

Další