Průvodce iracionálním chováním pro začátečníky

Thumbnail play icon
51 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:253
Počet zobrazení:4 311
Behaviorálního ekonoma Dana Arielyho mnoho z vás zná díky jeho přednáškám o zvláštnostech lidského chování, které se u nás v průběhu let objevily. Následující video je upoutávkou na jeho online kurz Průvodce iracionálním chováním pro začátečníky, na který se zdarma může přihlásit jakýkoliv zdatný angličtinář. Ariely v něm probere vybraný materiál ze svých tří knih Jak drahé je zdarma, Jak drahá je intuice a Jak drahá je nepoctivost. Více informací o kurzu najdete zde.

Přepis titulků

Něco se chystá. Obklopuje nás veliká záhada. Pohřešují se studenti! Kam se poděli? Kde jen můžou být? Kde se budou učit? Jsou online! Dan Ariely během svého chrabrého pokusu o vypátrání nepolapitelných studentů narazil na revoluci v pedagogice.

Na hnutí tak troufalé, tak bláznivé, že se všichni profesoři třesou strachy. Připojte se k Danu Arielymu, světoznámému spisovateli a behaviorálnímu ekonomovi, proslulému svým neomylným úsudkem a zápalem pro experimenty, profesorovi Průvodce iracionálním chováním pro začátečníky, zatímco se udatně utká se světem otevřených online kurzů a ohromí svět studentů jednoho po druhém.

Vydejte se s Danem na dobrodružnou výpravu, při které bude třímat hrdinskou sílu vědeckého bádání a neohroženě se zadívá do očí skeptikům i nadšencům. S neoblomným nadšením se naučte těžit z podivností lidské mysli a odhalte, proč se chováme tak groteskně, odhalte impulzivnost našeho rozhodování, náš absurdní přístup k penězům, naši schopnost racionalizovat si i to nejabsurdnější chování, jak práce vede k lásce a dokonce i jak naše hormony mohou přebít zdravý rozum.

Není to žádná hyperbola! Jen samotný Dan Ariely by mohl vyprávět strhující příběh lidské iracionality. Přihlašte se už dnes. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tenhleten Scarface mě teda moc nebere...

430

Odpovědět

02:34 Nostalgie...

30

Odpovědět

Trochu pozdě, když kurz začal 11. března, ne?

231

Odpovědět

To je herec jak koleno

331

Odpovědět

Mne nejvic zaujalo e mel na plose zapnuty explorer a mozilu současne :D

200

Odpovědět

To je vskutku iracionální chování. :)

710

Odpovědět

Kdyby nebyla ta maturita, tak bych se i účastnil :|

519

Odpovědět

ztejnje maturytu nedoztanes tak se pryhlaz

1418

Odpovědět

+PierreMugoTak jak vidím, tak tady to nikdo nepochopil. A PierreMungo, podle tvé "češtiny", ty ji určitě nemáš.

422