Pryč z lesa

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:514
Počet zobrazení:6 829

A je tu další animák od tvůrčí skupiny The Animation Workshop, která stojí za mimořádně úspěšnou Ságou o Biornovi a filmem Backwater Gospel z minulého týdne. V následujících týdnech čekejte několik dalších kraťasů od těchto tvůrců, protože jsem už dlouho neviděl lepší animovaná videa.

V tomto krátkém filmu uvidíte dojemný příběh jednoho králíčka, který prožije velmi zajímavý večer plný zábavy a napětí. Celé video dokresluje píseň Slow Show od mé oblíbené kapely The National, kterou jsem vám tu již kdysi představil v rámci Alternativního okénka.

Doporučuji vám si pustit video nejdříve s titulky a poté je kliknutím na ikonu CC v pravém horním rohu přehrávače vypnout a zhlédnout film znova, abyste si mohli vychutnat krásnou animaci naplno.

Přepis titulků

PRYČ Z LESA Stojím na stole a popíjím punč. Vůbec nevnímám, kdo na mě mluví. Čím dál víc otupělý a vystrašený. Každou minutu méně připravený. Dnes jsem spáchal životní chybu. Všechno mnou milované zapadlo v šuplících. Chci začít znovu, rád bych byl vítěz.

Od samého začátku jen samá přítěž. Chci být honem u tebe doma. Pomalu a hloupě s tebou laškovat. A rozesmát tě. Ty pak můžeš můj mozek vyznamenat modrou stužkou. Bože, jsem děsivý až k neuvěření. Ale já se změním. Rád bych našel pevnou půdu pod nohama.

Zkusil jsem se opřít o zeď a ona mi zmizela pod rukama. Mohl bych ze sebe na chvíli shodit nervozitu... a přestat myslet jen na to jedno? Má noha září, má noha je v ohni. Radši bych se měl dát dohromady a profackovat se. Auto by prosvištělo mým mozkem za pět minut z jedné strany až na druhou. Chci být honem u tebe doma.

Pomalu a hloupě s tebou laškovat. A rozesmát tě. Ty pak můžeš můj mozek vyznamenat modrou stužkou. Bože, jsem děsivý až k neuvěření. Ale já se změním. Víš, že jsem o tobě vždycky sníval. Celých devětadvacet let... dřív než jsem tě prvně spatřil.

Víš, že jsem o tobě vždycky sníval. Chyběla jsi mi... celých devětadvacet let. Víš, že jsem o tobě vždycky sníval. Celých devětadvacet let... dřív než jsem tě prvně spatřil. Víš, že jsem o tobě vždycky sníval. Chyběla jsi mi...

celých devětadvacet let. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pche, v Moudrém klobouku z Harryho Pottera je toho víc :D

1916

Odpovědět

Velmi povedené a nádherné. Díky za video

211

Odpovědět

BUchta: kecy ze starou animací samanta trolí, ale jinak doopravdy ten příběh nic moc byla to celkem solidní nuda rozvleklé s tím že vlk doopravdy vypadal jak kanec jak tu někdo zmiňoval. ale hlavně proč reaguju na tebe Kaplického knihovna nepřipomíná hovno( teda aspoň ne mě) ale sopl z nosu a jsem vcelku rád že v praze nestojí

199

Odpovědět

Kde můžou žít kouzelničtí králici? No přece v kouzelníkově klobouku! Aneb Bob a Bobek trochu jinak.
Zkrátka Animation Workshop nezklamalo, skvělá atmosféra, silný příběh a dobré výtvarné provedení. Jako nedostatky lze spatřovat lehce rozvleklý začátek se záběry krajiny, možnou prvoplánovou roztomilost hl. postavy a hudbu, i když je melodicky perfektní, svým textem ke snímku moc nepasuje. Ale tyto malé nedostatky pro mě nemají valnou hodnotu. Animaci neřeším, oceňuji fantazii.
P.S. Při zachraňující scéně jsem čekal nějaký nudný deus ex machina ale závěr překvapil a dodal nový rozměr a význam. Bravo!
P.P.S. Idylka králičí světa mně svou pohodou nevím proč připomněla některá Vančurova nebo Hrabalova dílka. A já mám takovou literaturu rád. Částečně i proto dávám maximum bodů.

191

Odpovědět

Animace? Toto byla pixelace.

1910

Odpovědět

Moc krásný video :)

201

Odpovědět

Ahoj, prosim vysvetlete mi ten pribeh, nebo o co tam slo...stve me, ze to nechapu moc...dekuju

196

Odpovědět

Nádherné!!

182

Odpovědět

Ukápla mi slza. Nádherná hudba, nádherná animace, krásný příběh. 10/10

202

Odpovědět

Animace 4 roky stará??...A k tomu číslu si jako došel jak prosimtě?...Pokud vim tak animace s loutkama už se dělá pěkně dlouho :-D
Jinak filmeček super, pokud jsou i další od těhlech lidí tak dobrý, tak jen houšť a větší kapky ;-)

201

Odpovědět

Tak tohle, tohle byla paráda. Jednak skvělej příběh, úžasně krátkej a kolik toho řekl. A ,, Ty pak můžeš můj mozek vyznamenat modrou stužkou".. mi ještě asi hodně dlouho zůstane v paměti.. překrásný.

191

Odpovědět

Dneska jsem viděl v autobuse 2-leté dítě, které mělo úplně stejný kukadla jak ten králíček:D to sem sice nepatří, ale napadalo mě to celou dobu! Jinak dojemný video dokreslený pěknou písničkou:)

196

Odpovědět

Vždyť to je nuda, co je na tom "skvělá animace" ? Sorry ale tohle jsem ani nedokoukala ...

1846

Odpovědět

lidi co dávají 1/10 jsou akorát zaprdlí bezmozkové, kteří příběh nepochopili. Animace že je stará? Takový typ animace nestárne a navíc je všechno krásně plynulé a rád jsem se zase jednou podíval na něco, co není jenom jedna velká počítačová slátanina :) Děkuju Bugher0.

196

Odpovědět

Nechápu, jak někdo může o animaci tvrdit, že je stará...

Moc krásné video, vážně. 10/10

196

Další