Svítilo nesvítilo

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:480
Počet zobrazení:6 027

Dnes tu pro vás máme krátký animovaný film o jedné svíčce, která musí teprve zjistit, k čemu je vlastně stvořena.

Přepis titulků

SVÍTILO NESVÍTILO Bože můj, bože můj, bože můj! Bože můj, já celý hořím! Hořím! Uklidni se, kámo. - Když já hořím! - Jémináčku. - A bolí tě to? - Jistě že to... - Vlastně ani ne. - Vítej na písařském stole! Já jsem Brk a tohle je Kalamář.

Těší mne, že jsi tu, Svíčko. Očekávali jsme tě. - Očekávali? - Jo. Potřebujeme, abys nám posvítil na stůl. Přesně tak! Máš tu stěžejní úlohu. Páni. - Bude to pro tebe mimořádný... - Písař se vrací! Zaujmout pozice!

Jasně, jasně... Tak jo. To bude ale švanda! Už se nemůžu dočkat! Strašně se těším! Nevím, o co jde, ale bude to legrace. Budu si svítit a bavit se a... Hurá, to byla ale divoká noc! - Mám hlavu jak střep. - Psal až do rána! Ty bláho, mám toho plný brejle. Potřeboval bych si dát pauzičku...

- Dobré ráno, Svíčko. - Co má být tohle? - Zřejmě ohořelý knot. - Jo, co teď s tím? To víš, v životě každé svíčky přijde chvíle... - Život... - Ty víš o svíčkách prdlajs. Na druhou stranu už jsem leccos zažil. Časem... se to stane. Svíčko, nebuď z toho smutný.

Já to tak nemyslel. Vlastně myslel. Co ho žere? - Prochází si pěti stádii truchlení. - Pěti čím? Však víš, nejdříve popírání. Nic to není. Jen mě trochu bolí hlava. Hlavně nesmím jančit. - Poté vztek. - Do hajzlu! Neboj, Svíčko, jen umřeš.

Díky za informaci! - Poté doprošování. - Prosím, Svatá Svíce na nebi... - Sklíčenost. - Já ještě nechci umřít! A jako poslední smíření. Svíčko, jsem rád, že ses konečně smířil s... - Svíčko, jsi tam? - Dej mi pokoj! - Svíčko, nebuď paličák. - Paličák? Vždyť umírám!

To je nejspíš pravda, ale všichni jednoho dne umřeme. Někdo dřív a někdo později. Jak teď ale dopíšeme příběh? Příběh? Přečetl sis ho, že ano? O čem to mluvíte? - Tys mu to neřekl? - Tyhle věci máš na starosti ty, takže nevím.

Ale přece bychom ho nezapomněli zasvětit. To se nám zatím snad nikdy nestalo. A co tehdy, jak tě písař nechtěně shodil ze stolu a byl jsi několik dní mimo? Říkal jsem ti, ať mi to už nepřipomínáš! Jen říkám, že jsi tehdy nebyl úplně ve formě. To je nejspíš pravda, ale i tak bych nikdy nezapomněl říct nové svíčce o příběhu. Cože?

Já myslel, žes mu to řekl ty. Vysvětlování ti jde líp. To je nejspíš pravda, ale... Nechte toho. Musíme přeci dopsat příběh. To umřel? Neboj se, zítra to dopíše. Ale já nemůžu čekat do zítra. Musíme ten příběh dopsat teď! Vstávej!

Vstá... Vstáve... KONEC Byl dobrá svíčka. Ta nejlepší! Lepšího přítele jsem nikdy neměl. Byl pro nás všechny vzorem. A svítil tak jasně.

Skvěle náš písařský stůl doplňoval! Nikdy na něj nezapomenu! Ano, bude nám dozajista chybět. Bude nám chybět. Pevně věřím, že je nenahraditelný... Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Příběh super, ale nezávidím svíčkám G. R. R. Martinna. Tam musí skučet i žárovky. :D

30

Odpovědět

Motherfuckers! Oh by the way candle, you're gonna melt and die. :D

00

Odpovědět

"The candle that burns twice as bright, burns half as long." - Scruffy, the janitor

40

Odpovědět

Sem čekal, že na konci to roztrhá se slovi, že je to blbost :D

113

Odpovědět

Mě zase příběh. Nemusíme příliš litovat brzký skon mladého člověka, pokud dokázal zahořet jasným plamenem. Protože využil svůj čas naplno a zanechal po sobě něco, na co okolí bude vzpomínat. Nelitujme toho, co nestihl, ale obdivujme, co dokázal.

875

Odpovědět

ámen

311

Odpovědět

Tak tohle až si přečte nějaký Zlopán, tak ten se tak "rozhoří", až se tady z toho všichni posereme.

290

Odpovědět

"Světlo co září dvakrát jasněji zhasne za poloviční dobu.
-> Jo, jenže světlo, co plane poloviční září svítí čtyřikrát tak dlouho.
-> Ale světlo co plane je ze tří čtvrtin svítí o pět osmin déle než to, které zářilo čtvrtinovou intenzitou světla, co zhaslo." :D

1611

Odpovědět

+dawe0202Tak na to bych potřeboval kalkulačku... :D

10

Odpovědět

ten konec byl dost černý humor... ještě že já tenhle rád :-)

590

Odpovědět

Ten závěr to trochu pokazil, ale jináč dobré.

830

Odpovědět

Ani mě tak moc nezaujal příběh, jako přenádherná animace! Obsahuje to jedny z nejobtížnějších animací a za to si to zaslouží 10/10! :)

644