Recenze a prohlídka věznice ShawshankChris Stuckmann

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:99
Počet zobrazení:5 915

Chris Stuckmann nás provede prostředím, kde se natáčel jeden z nejoblíbenějších filmů všech dob, Vykoupení z věznice Shawshank.

Přepis titulků

Ahoj, jak se dnes máte? Vítejte u série se Stephenem Kingem, dnes o Vykoupení z věznice Shawshank. Miliardy recenzí tento film chválí, všichni ho milují, já taky. Nechtěl jsem udělat jen další pochvalné video, tak jsem si řekl: Proč prostě nezajít tam, kde se ten film natáčel? Tohle je Ohijské nápravné zařízení.

Věřte nebo ne, mám to sem jen hodinu cesty a dnes se podíváme na Shawshank přímo tam, kde se ve skutečnosti natáčel. FILMOVÉ RECENZE CHRISE STUCKMANNA Vítejte v kanceláři správce věznice. Tohle je původní kancelář, kde se natáčely scény se správcem věznice. Ten chlápek byl ztělesněním zla, skvěle zahraný Bobem Guntonem. Pokaždé, když vzpomínám na nejhrůznější filmové padouchy nebo na ty, kteří dělali největší ohavnosti, vzpomenu si na něj.

V jeho křesle si hned připadám jako zloduch. Koukám se z okna, které prostřelil spolu se svým mozkem. Zde máme sejf, ve kterém Andy Dufresne uchovával správcovo účetnictví. A taky scénář k Poslednímu z Jediů. "Tak tam dejte ten štempl, synu, a už mě tím zbytečně neotravujte. Protože, abych řekl pravdu, je mi to u prdele."

Tohle je místnost, kde postava Reda, ztvárněného Morganem Freemanem, třikrát žádá o podmínečné propuštění. To jsou tři moje nejoblíbenější scény. Úžasný vývoj postavy. S každou scénou z pohovoru k podmínečnému propuštění je vidět vývoj postavy, která ve vězení Shawshank stárne a je ve filmu postupně víc a víc otrávená. To vše vyvrcholí v mé nejoblíbenější scéně, kde vysvětlí, že nemá ponětí, co to znamená být napravený.

Že je to jen "fráze, aby chlapci jako vy mohli nosit oblek a kravatu a mít práci." To je moje nejoblíbenější scéna celého filmu. Tohle byl Brooksův pokoj. Jedné z nejlepších postav. Postava, kterou by v dnešní době spousta tvůrců z filmu smazala. Studio by nejspíš řeklo, že Brooks je zbytečný. Je to vedlejší postava, není důležitý.

V příběhu ale hraje velkou roli. Jeho přítomnost ve filmu ukazuje, jak moc může někdo být institucionalizován. Jak se vězení, kde je zavřený, může stát jeho domovem a když je konečně propuštěn, realita, o které celé ty roky tolik snil, se pro něj stane vězením. Je hrůza na to pomyslet. To poté vede k Redově řeči o tom, jaké to je být institucionalizován. Jak po příjezdu do vězení okolní zdi nenávidíte a postupně si na ně zvyknete, až jste na nich závislí.

Šest pater vězeňských cel. Byly v nich promrhány lidské životy. Třeba tu některé z nich stále jsou. Co myslíš, Matte? Myslíš, že tu jsou? Jo, jsou tady.

Užijte si noc, kluci. A ode mě se držte dál. Vítejte ve sprchách vězení Shawshank. Tady byl Andy málem brutálně znásilněn Sestrami. Jelikož tohle jednou bylo skutečné vězení, je pravděpodobné, že zde k něčemu podobnému došlo. Takže si myslím, že tohle místo je z celého vězení nejstrašidelnější. Předpokládám, že tady se děly ty nejstrašnější věci, takže bychom měli asi jít odsud pryč.

Hned teď, řekl bych. Jinak... by se mohl zjevit duch Sester... a to kurva nechceme. Vítejte na samotce. Tady Tim Robbins strávil dva měsíce v kuse a přemýšlel nad tím, jaký byl podle správce hrozný člověk.

Odtud na něj správce shlížel. A můj kameraman se právě ocitl na samotce! Toto je skutečná filmová rekvizita, Andyho tunel, který ve své cele vykopal a který správce našel strhnutím plakátu Rity Hayworthové. Následoval skvělý záběr, kdy se kamera nořila do tunelu. Tvůrci tuhle rekvizitu zachovali a návštěvníci si ji mohou prohlédnout. Nejsem si jistý, jestli bych se tímhle dokázal proplazit.

Nakonec je to všechno tak jednoduchý. "Buď pracuješ na svém životě, nebo pracuješ na své smrti." To máš sakra pravdu. Díky za sledování recenze na Vykoupení z věznice Shawshank. Bylo úžasné natáčet v Mansfieldském nápravném zařízení. Mockrát díky Mattovi, který mi pomáhal. Odebírejte ho.

Děkuji Danu Smithovi, který to tu má na starost, že nás tu nechal natáčet. To od tebe bylo moc milý, tohle bylo splnění snu. A je skvělé, že to celé můžu sdílet se svými odběrateli. Je tu možnost prohlídky, do popisku vám dám odkaz. O nic se mě neprosili, není to sponzoring, jsou prostě skvělí. Prohlídka je za pakatel, pokud budete poblíž, určitě se tu stavte. Děkuji vám za zhlédnutí dílu série o Stephenu Kingovi. Pokud se vám video líbilo, ohodnoťte jej.

Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už byste mohli konečně Chris Stuckmannovi dát vlastní tag, takhle se strašně blbě hledají jeho videa.

Když dám do vyhledávání "Stuckmann" tak mi to najde akorát nějaký stickman video a hugha jackmana...

60

Odpovědět

Som jediny komu chybaju recenzie od Jamesa Rolfeho? (AVGN)

81

Odpovědět

Díky za přeložení, ani jsem nečekal, že to přeložíte a bylo by super, kdyby jste začali sérii Chris Stuckmann překládat pravidelně, má spoustu rozumných argumentů.

140

Odpovědět

Takže ... Ehm ... Bude víc videii ze série Stephen King ?
Prosím

151

Odpovědět

V plánu to nebylo, video bylo zajímavé hlavně tou tour. Ale vypadá to, že zájem by byl, takže na to mrknu a třeba se tu ještě něco ze série objeví ;)

30