Recenze na nové Star WarsChris Stuckmann

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:84
Počet zobrazení:5 819

Do kin se přiřítil nový díl Hvězdných válek s podtitulem Poslední z Jediů. Pokud jste fanoušci ságy, nepochybně se na něj chystáte. Chris Stuckmann vám ještě před zhlédnutím přináší recenzi BEZ SPOILERŮ.

Pokuste se prosím zdržet spoilerů i v komentářích.

Přepis titulků

FILMOVÉ RECENZE CHRISE STUCKMANNA Star Wars: Poslední z Jediů režíroval Rian Johnson a hraje v něm spousta lidí a porgů. Hlavními hrdiny příběhu jsou Ray, Finn, Poe, Luke, Leia, Kylo a další postavy Hvězdných válek a jejich velké dobrodružství. A víc vám neřeknu. Měli byste si na film zajít. Nic dalšího vám neřeknu. Žerty stranou.

Kdo viděl Síla se probouzí, ví, že film skončil dost napínavě. Rey podala Lukovi světelný meč a my zůstali napjatí, co s ním udělá. Tuhle otázku, mimo jiné, nový díl zodpovídá a dělá to opravdu zábavně. U filmu jsem se vážně bavil. Jedná se o opravdu zatraceně zábavný díl Star Wars s unikátním rukopisem. Rian Johnson dokáže natočit takovýto film a uspokojit drtivou většinu fanoušků ságy, aniž by se ztrácel jeho rukopis. Viděl jsem všechny jeho filmy a fandím mu už od Zmizení, kterému jsem jako jednomu z prvních filmů dal své nejvyšší hodnocení.

Vize, kterou prezentoval ve Zmizení, Looperovi, ale i v Bratrech Bloomových, je rozhodně zřetelná i zde. Má skvělý cit pro natáčení úžasných akčních scén a jeho rukopis a humor jsou v tomto snímku všudypřítomné. Je to velmi vtipný film, jako byla i Síla se probouzí, se spoustou skvělých vtipů, aniž by byly na úkor postav. Ani to nepůsobí tak, že by tvůrci na něco odkazovali jen z podstaty věci. Samozřejmě se mrknutí, kývnutí a odkazů dočkáme, ale chtít po osmém díle ságy, aby předstíral, že předchozí filmy neexistují, by nebylo fér.

Tyhle narážky pro fanoušky ale v tomto filmu nijak neškodí příběhu. Nepůsobí jako nesouvisející prvky, jako C-3PO v Rogue One, který jen říkal: "Ano, v tomto filmu jsem jen proto, že jsem ve všech ostatních a beze mě by to nešlo." Fanouškovské odkazy zde nepůsobí tak, že by ve vás měly jen vyvolat nostalgii. Ze snímku doslova čiší Johnsonova láska ke Star Wars a k samotným postavám, kromě toho ale i způsob, jakým zpochybňuje zažité zvyklosti světa Hvězdných válek.

O tom více v recenzi se spoilery, nicméně film na pár věcí z předchozích příběhů Star Wars ságy upozorňuje a klade otázky, na které by diváci, kteří jsou v tomto vesmíru noví, stejně jako nové postavy, chtěli znát odpovědi. A film se jim věnuje překvapivým způsobem. Podívejme se na herecké výkony. Daisy Ridley je jako Rey skvělá volba. V akčních i dramatických scénách je úžasná. Jde o výbornou herečku. John Boyega jako Finn byl rovněž úžasný.

Pane jo, teď něco o Carrie Fisher. Tohle pro mě bylo vážně dost těžké, protože byla tak trochu mojí dětskou hrdinkou. A když zemřela... Tohle bylo jedno z úmrtí celebrit, které se mě dost dotklo. Bylo těžké ji ve filmu vidět, ale podle mě s její postavou odvedli skvělou práci. Jsou tam opravdu uspokojivé momenty. Bylo vážně milé ji znovu vidět na plátně a vedla si skvěle. Mark Hamill rozhodně předvedl svůj nejlepší herecký výkon v roli Luka Skywalkera.

V tomhle filmu je vynikající. Každá scéna, ve které byl, byla skvělá. Byl vážně dobrý. Jak už jsem říkal, jeho postava se musí s mnohým vypořádat. Odklidil se do izolace na ostrov, k čemuž se váže nějaký příběh. Jeho odhalení v tomto díle bylo úžasné. Hamille, fakt sis to povodil. Předvedl jsi vše, co jsem od Luka Skywalkera chtěl, ale i to, co jsem ani nevěděl, že chci.

Jak jistě spousta z vás ví, Hamill uvedl, že byl trochu překvapen tím, jakou režii Rian Johnson zvolil. Dokážu pochopit proč a podle mě se to rozhodně vyplatilo. Jde o jedinečné pojetí a víc si nechám do recenze se spoilery. Co se týká téhle postavy, došlo k opravdu velké změně. Johnson také zavedl nové prvky do akčních scén, obzvlášť těch se světelnými meči. Prvky, po kterých jsem odjakživa toužil. V soubojích se světelnými meči mám nejradši široké záběry, které pojmou celé postavy.

Krásné velmistrovské záběry s našimi hrdiny, kde jsou vidět celí, jejich choreografie, a působí to naprosto epicky. Scény se světelnými meči jsou zde zachyceny nejkrásnějšími širokými záběry, co jsem viděl. Je zcela zřejmé, nakolik se Rian Johnson inspiroval u japonských filmů, u samurajských filmů, u anime... Působí to úplně, jako by Jediové byli samurajové. A pokud se pletu a tohle nezamýšlel, tak jsem to takhle prostě viděl já. Některé záběry jsou zde překrásné.

Akční scény patří k mým nejoblíbenějším, jaké jsem ve Star Wars viděl. Jsou vážně skvělé. Adam Driver je i nadále jako Kylo Ren velmi působivý. Ohromný výkon. V Síla se probouzí na mě působil jako velice rozporuplná a komplexní postava. Žádný běžný padouch. Nebyl ještě zcela kompletní, plně trénovaný, připravený. Měl v sobě zakořeněnou zlost, která se jeho činy dostávala na povrch. V tomto pokračování je skvělý.

Jeho odkaz je zdůrazněn způsobem, o kterém budu moct mluvit až v recenzi se spoilery. Se vším, co tvůrci provedli s hlavními postavami, jsem vážně spokojený. Oscar Isaac je jako Poe opět úžasný. Velmi sympatická postava. Podívejme se na Finna a Rose. Tím se totiž dostávám k záporům tohoto dílu. Ve filmu je dějová linie těchto dvou postav, která působí jako krátký film. Skoro jako by se film zastavil a na chvíli byl něčím jiným. Něčím, co se mi moc nelíbilo. Jde o děj v jiném světě, který je až příliš podobný Zemi.

Místo, které moc nepřipomíná dalekou, předalekou galaxii. Vypadalo spíš jako místo na Zemi, jen s pár exotickými tvory navíc. Nešlo však jen o prostředí, ale i o to, že se tím takřka úplně zabrzdil příběh. Pokaždé jsem si u toho říkal: "Fajn. Bude to teď už zajímavější? Bude to už lepší?" Připomnělo mi to film o filmu Skrytá hrozba, když George Lucas poprvé snímek viděl a seděl v kině s utrápeným výrazem, kdy už nemohl nic odstranit, protože to navazovalo.

Říkal si: "Ach jo. Takže... Co budeme dělat, Ricku? Odstranit nic z toho nemůžeme, protože se to tak nějak prolíná. Ach jo. Speciální efekty jsou bez příběhu docela nuda, Ricku. Ach jo. Tohle zachrání jen Jar Jar." Žerty stranou. Tahle dějová linie s Finnem a Rose je prostě příliš dlouhá. Věci, které musí vyřídit, samozřejmě později děj ovlivní, měly ale být zpracovány jednodušeji a rychleji, protože působí jako oklika.

Zbytečná oklika. Připomnělo mi to, jak šel Thor v Avengers: Age of Ultron hledat tu lázeň. Řeknete si: "Co? Dobře..." Tahle odbočka je ale bohužel nezbytná pro vybudování vztahu k jistým věcem, na kterých vám má později záležet. Pro mě to ale nefungovalo.

Více o tom v recenzi se spoilery. Tohle jediné mi na filmu poměrně dost vadí. Těch 20 až 30 minut Finnovy dějové linie. Není to samozřejmě půlhodinový úsek filmu, je rozprostřený po celé jeho délce. Ale jak jsem říkal, vždy, když se k tomu film vrátí, řeknete si... "Mohlo by to být lepší." Když tohle pominu, Poslední z Jediů je skvělý film. Ohromně mě bavil. Má podle mě jedny z nejlepších akčních scén celé ságy.

Má jedny z nejlepších hereckých výkonů celé ságy. Má působivého a rozporuplného záporáka. A má také hromadu překvapení. Ve filmu se stala spousta věcí, které jsem nečekal. Nejsem ale člověk, který by do kina šel s hlavou plnou dohadů. Vy možná ano. Nerad předem vymýšlím teorie a snažím se něco předpovědět. Raději jdu do kina ve stavu, kdy se toho zážitku nemůžu dočkat. Líbila se mi i hudba Johna Williamse, více než v Síla se probouzí.

Jeho hudba je samozřejmě vždy velmi dobrá, ale ta v předchozím díle nepatří mezi mé oblíbené. Přišla mi trochu uspěchaná. Tady je lepší, jako by na ni měl více času. Věnujme se teď chvilku porgům. Jsou k sežrání. Jsou úžasní a nejsou otravní. Díky bohu. Kapitán Tarpals... Nikdy nezapomeneme.

BB-8 ve filmu dostal prostor zazářit, Chewie a Millennium Falcon rovněž. Millennium Falcon má pár fakt skvělých scén. Upřímně ten film zbožňuju. Nevím, kam ho stavím v porovnání s předchozím dílem. Chci ho vidět znovu, poté udělám recenzi se spoilery. To už vám snad budu schopen dát své oficiální hodnocení. Jde ale o zatraceně dobrý díl Star Wars se spoustou emotivních momentů, které s vámi moc rád více rozeberu v recenzi se spoilery. Tahle recenze se může zdát trochu vágní.

Usoudil jsem, že je to takhle lepší. Po premiéře se tomu budeme věnovat více, ale můžete být v klidu, film mi udělal vážně radost. Star Wars: Poslední z Jediů hodnotím známkou A-. Rozhodně lepší film než Rogue One. Hlavní postavy mě zajímaly, příběh, jehož začátek, střed i konec působil jako dílo jedné osoby. A ne jako výrobek z montážní linky nebo jako nějaký jiný film, který jsme už viděli. Svoji strukturou jde o samostatný film.

Jistě, sem tam si možná řeknete: "Tohle už odněkud znám, tohle taky," ale jedná se o dílo někoho s ojedinělým rukopisem, Riana Johnsona. Podle mě odvedl skvělou práci. Těším se, až se kouknu znovu, a také, až ho uvidíte vy. Jako vždy díky za sledování a nezapomeňte video ohodnotit. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (49)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

*SPOILER*
Nejvíc LOL moment byl hned na začátku, kdy "bombardéry" vysypou na dreadnought (nebo jak se to píše) bomby, jak kdyby stav beztíže neexistoval. A ta holka tam leží u otevřenýho poklopu a v klidu si dejchá, aniź by tam aspoň někdo naznačil nějaký silový pole nebo něco, jako je to u hangárů na všech lodích. Naváže na to Luke zahozením meče, aby z toho bylo totální haha funny moment, kterym to celý zabijou. A zbytek filmu tenhle směr jen prohlubuje.

30

Odpovědět

*SPOILER*
z týchto nových časti za mna najlepšia časť bola Darth Vader na konci filmu Rogue kde som prežil strach štastie vzrušenie a beznadej zaroven. A tento film je dost dobre spravený premakané First Order križníky aj AT-AT. Chvilu mi to prišlo ako vesmírny Mad Max kde hlavna zápletka je nahánačka ale nakoniec to dobre skončilo. Niektorým ludom tu nerozumiem podoba sa to na ostatne SW (VII) je to zlé nepodoba sa to na ostatne SW (ako táto VIII) tiež je to zlé. Ono nie je také lahke vyhovieť každemu fanušikovi, tí čo to tú hejtujú jedna radosť prosim nechodte na IX a budete mať kludne srdiečko a bude tu nabuduce aspon menej hejtu. ....... Za mna to splnilo moje očakavania. Na celej sérii mi vadi akurat ten Kylo Ren on za to nemože ale pozriem sa nanho a nehodi sa mi ako temna postava to už radšej Tom Hanks :D Je pekne že Leia ovlada sílu ale vo vesmíre by neprežila vobec, jediny o ktorom viem že prežije minimalne 15 minut je Master Jedi Plo Koon. Snoke ako rýchlo prišiel tak aj odišiel katastrofa nechapem doteraz. Síce chybaju suboje svetelných mečov ale tie si nechavaju do IX a neviem sa dočkať. Za mna 5. miesto z 9 SW filmov

02

Odpovědět

tak kde je k***a verze se spoilery

01

Odpovědět

Ako mam pocit, ze recenzie moze robit kazdy. Herecke vykony? Carrie Fisher ako vazne a cim ...?
Rey? mala velke otvorene oci to bola jej poza numero uno a herecky vykon v jednom. Chapem cumenie na niekolko stylov nechapavo - prekvapene - zdesene - uzasnute a este na x dalsich sposobov je hitom.
K deju no co dodat, nie je to klasicky remake, ale inak to ma vsetky parametre remaku (s vynimkou najnesympatickejsich protagonistov akych som kedy v "remaku" videl), je to predvidatelne neprinasa to nic nove akurat nasratie starych fanusikou SW ako degradovali ovladanie sily. (Ako vazne pokecam s Lukom a som master, ktory porazi cvicenych bodyguardov, pred tym kyla a odhodi niekolko ton balvanov, to si ostatny jediovia musia pripadat ako lamy a chudak joda cez 600 rokov to trenoval).
Universe SW a disney len ziju zo brandu a ja uz toho nechcem byt sucastou. Dalsi SW jedine torrent, nehodlam podporovat tento business.
ps: rogue one = excelentne, na tieto spin-offy sa hrozne tesim.

73

Odpovědět

Ten recenzent s tým režiserom spáva, že tak všetko chváli? Narozdiel od sedmičky má osmička bavila, ale našli by sa tam aj nejaké chyby a hovoriť o herečke Carrie Fisher, že podala skvelý herecký výkon, to musí byť snáď človek zaplatený. Linka Finna je celkom zbytočná lebo nakoniec na nič nemá vplyv.

52

Odpovědět

Díky Finnově odbočce se přece nakonec podařilo zabít 90 procent odboje při úniku na tu planetu na konci

40

Odpovědět

bacha spoilery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nejhorší sw hned po VII :D fakt promiňte, ale snoke mu čte myšlenky? Leda hovno :D sundá ho kylo ren neboli baby vader, který prohraje snad proti všem a nakonec si myslí, že dospěl, přitom neumí mečem ani odrazit střelu (viz smrt Hana), podle mě byla celá nová trilogie jenom omyl a přeju si abych ji nikdy neviděl, jsem úplně zklamaný..Luke je docela troska, která vůbec nezmoudřela jako ostatní postavy v jeho věku. Přesně vím jaký bude další díl.. Rey se bude snažit dostat Rena a nakonec kylo nějak umře první řád nějakým záhadným způsobem bude zničen a Rey bude trénovat nové jedie :D :D fakt nuda podle mě..myslel jsem si, že diváci sw jsou trochu na úrovni a poznají alespoň, že se to všechno opakuje, ale tentokrát s Disney :D takže je to ke všemu ještě pro děti :D až vyjde další trilogie tak chci vidět víc světelných meču, opravdovou sílu temné strany a třeba se i vrátit do minulosti k Darth Plagueisovi nebo Darth Baneovi, prostě 5 minutový Snoke stál za prd a Kylo taky a Luke taky a všechno mě to hodně štve!!!

1615

Odpovědět

A já na to chtěl do kina ještě že sem nešel :D

64

Odpovědět

Mluvíš mi z duše. Udělali z toho Disneyovku jako prase, narvali tam ty "kuřata", aby měli co prodávat dětam a prošpikovali to spoustou vtipů, který začnou být po nějaký době hrozně trapný. Druhou polovinu jsem se cítil trapně, že na něco takovýho vůbec koukám. Dvacetkrát převrátili děj sem a tam. Celý se to odehrává v krátkym časovym úseku a vlastně je to celý hrozně plochý.

21

Odpovědět

Všetko pekné, film super z tých ,obratov sa mi až zatočila hlava. Ale ako divák čo má rád ,keď SW film nie je rozprávkou chýbala mi tam temná strana. To čo som znova videl bol len uplakaný Kylo Ren (neviem čo si mám myslieť).. vôbec žiadny chlad z neho nesála.. jediný Sith a riadna srágora . Snoke . sklamanie.. nerozumiem tomu doteraz. General Hux neschopný trtko v naci obleku. Film je tak dobrý ako jeho záporák. A tu ten charakter obstojného záporaka neuveriteľne absentuje. Napriek tomu sa ten film oplatí vidieť ale je to Disney.. čo dodať.

43

Odpovědět

Kylo Ren není tak úplně temný, je spíš šílený a rozpolcený. Darth Vader už po smrti Padmé s vědomím že umřelo i jeho dítě moc smysl života, navíc bez končetin totálně zjizvený odkázaný na život v plechu. Byl tedy jen slepou loutkou Palpatina. Zato Kylo měl rodinu ve které vyrůstal, a strýčka, který jej učil, a věděl o životu svého dědečka, čím byl. A nejvíce jej tedy vedla touha po moci, kterou mu Snoke nabízel. A jak je ve filmu vidno, Luke způsobil jeho pád. Jenže Snoke nebyl o moc lepší, nečetla sjem žádné podpůrné knihy příběhu, ale dle obou filmů jej Snoke spíše ponižoval, vysmíval se mu, že je slabý, a že je sice jeho učedník, ale není Vader. Proto Kylo nakonec udělal to co udělal, protože si uvědomil, že je loutka, kterou psych. deptá.
Z něj nemáš cítit chlad, z něj máš cítit šílenství, zlobu a beznaděj sama sebe. A o to horší je to nepřítel.
Palpatine i Snoke chtějí zničit rebely a povstalce, to co dělaj ídělají pro to aby neměli protivníky a sami mohli ovládnout galaxii. Ale Kylo je hnaný emocemi, je vzteklý a nestálý. Nechová se racionálně. A pokud další díl neposerou a dají tomu prostor, mohl by být opravdu krutým nepřítelem, možná i tak krutým, že by se proti němu obrátil i První Řád.
Takovej galakticke Jofrey Baratheon

51

Odpovědět

+lenaciaOK tak keď nie je ani Jedi ani Sith tak čo potom je? pohltila ho temná sila a farba jeho lightsaberu je červená . V tom prípade by mal byť chladný ako sa stal Anakin. Darth Vader už bol len zostatok zo zmeneného Anakina. Jeho premena nastala pred tým ako sa stal Vaderom. Namiesto toho je z Kyla s****a. Rey nemala o nič lepší osud a je emocionálne pevnejšia. Privítal by som keby Rey prešla k temnej strane a Kylo prešiel k Jediom.. bolo by to zaujímavejšie. Možno by sa Kylo pochlapil a nebol by len urevaný frustrovaný picino.

12

Odpovědět

+Good point butčervený meč je červený, protože jeho nositel používá temnou stranu síly, což Kylo dělá.
Maul v klonových válkách ani v Rebels už darthem dávno nebyl, a přesto stále používal rudý meč, protože používal i temnou stranu síly, ale to opravdu nemusíš být Sith.
Rey celý život čekala na svou rodinu, a jak Kylo ve filmu sám řekl, tak hledala otce ve všech mužských osobnostech, které potkala. Ona žila úplně jiný život, život, kdy byla sama za sebe, a musela přežít v nehostinném světě. Ona nemá žádné rozporuplné emoce, v ní je nikdo nevyvolává, protože nemusí bojovat mezi svým starým životem a tím novým, když žádný život prakticky doteď neměla a najednou se jí otevřely široké obzory galaxie. Ona doteď měla takový názor, že Sithové jsou zlo, a Jediové dobro, ale ve filmu to s ní i přesto zahýbalo, Luke chtěl zabít Bena, a Ben nebyl takový jak si myslela a proto se vydala ho "zachránit". Ale proč by měla Rey přestoupit na temnou stranu? Vždyť je to něco proti čemu bojuje, viděla co Nový Řád dělá a bylo to proti jejímu rozhodnutí na čí straně stát. Ale Rey není Jedi, ano, bojuje se světelným mečem a používá sílu, ale to z ní Jedie nedělá. Pouze bojuje na straně odboje, protože to považuje za správnou věc.
A i Darh Vader byl sice jen zůstatkem Anakina, ovšem ve chvíli, kdy zjistil, že má syna a dceru, vypukl v něm vnitřní boj o to čím se stal a kým byl měl být. Proto se taky nakonec obětoval aby zachránil Luka, a všechny ostatní.
Kylo prostě není chladný, ale to nezmaná, že je o to méně uživatelem temné strany, když něco nejde podle jeho plánu, když selže, když se cítí být zostuzen, rozfláká ovládací tabuli mečem, mlátí přilbou do světel výtahu, hází Haxem po kabině... a teď si představ, co udělá dál? Do všeho půjde bez rozmyslu, nebude dbát na žádné z rad velitelů, bude mu jedno, že mu při té akci zemřou tisíce jeho vojáků.
Ani bych se nedivila, kdyby se třeba Hax v dalším díle přidal k odboji, jenom aby byl mimo dosah Kyla.

21

Odpovědět

+lenaciaKdyž jsem viděl poprvé FA byl jsem z Bena těžce zklamanej, tady jsem ale konečně začal chápat podtext a stal se z něj pro mě jeden z nej padouchů filmu. Hrozně mě sere že spousta úchylů a zabedněnců tomuhle filmu dá kotel jen pro to že jim chybí empatie a představivost který ale právě k téhle realitě patří... I have a bad feeling about them

01

Odpovědět

+CHAmantak tak.... ono je t těžké, lidi si něco vybájí, a pak jsou zklamaní že se to nenatočilo přesně podle jejich gusta. Stejně jako SNoke, na Edně správně někdo poukázal, že bublinu tajemna okolo Snokea si vybájili hlavně fanoušci, a tvůrci o něm nikde nic moc neslibovali. Hádám, že oněm zase vyjde nějaká kniha. (tvl... mě už z knih mezi filmy taky jebne).

01

Odpovědět

Kylo Ren je jediné jedno pozitívum toho filmu....

30

Odpovědět

4:00 Řekl bych, že "direction" v tomto kontextu spíše znamená směr vyprávění, jakým se režisér ubral a ne režii jako takovou. Já bych napsal: "Marka Hamilla překvapilo směřování příběhu, které Johnson zvoli."

7:12 Osobně si myslím, že "Jar Jar is the key to everything" je Stuckmannův vtip a odkaz na ony fanouškovské teorie o Darth Jar Jarovi, ale překlad mi tady přijde mnohem vtipnější, protože si představím Lucase, co má pocit, že Jar Jar bude hrozně oblíbená postava.

P. S. Jedna moje kamarádka říká, že na tetování potřebuje mít člověk svalnaté ruce, jinak to vypadá dost trapně. Po zhlédnutí videa s ní musím souhlasit.

21

Odpovědět

tak jsem dokoukala a vrátila domů... Nádhera, jakože... po hodně dlouhé době hodně dobrý film. První po 4 letech, který chci na DVD, takže předobjednáno.

414

Odpovědět

Taky jsem to dneska viděl. Byl jsem na té 3D verzi a musím říct, že se Lucas překonal. Trošku opakující se a na sci-fi i trochu slabší příběh (avšak plný napětí a vtipu) vyvážili ty úžasný super efekty, práce s kamerou, výprava, herecký výkony (i když Ridley by nemusela v každém záběru čichat k cibuli :-) ) byly všechny naprosto famózní. Chvílemi jsem na to koukal - bez legrace - s otevřenou pusou :o :-D

212

Odpovědět

+Ra's al GhulBUDE OBSAHVAT SPOILERY, TI CO FILM NEVIDĚLI NEČÍST
já jsem spokojená. Nevím co víc bych měla chtít. Naopak, nedostatek něčeho převážil dostatek jiného a méně je někdy více. Star Wars není jen Sci-fi, je to vlastně taková kombinace sci-fi a fantasy. A to mě právě fascinovalo na celém filmu. To pracování se silou, perfektní záběry soubojů.
Co mě se opravdu moc líbilo bylo snad poprvé ve Star Wars ukázání štítů, které vesmírou loď chrání, je to detail ale pro mě příjemný, doteď jsme se hodně hádali, jestli lodě ve SW mají nějaké silové štíty, nebo mají pouze odolný fyzický plášť, který odolává nárazům.
Létající Leya, to byl trochu fail, ale bylo příjemné vidět, že i druhé z dvojčat Skywalkerů dokáže využívat sílu.
Nevím čí práce na filmu byla primární, ale ten, který stvořil tenhle skvost by se měl věnovat i devítce.
Také mě trochu trápila Finnova linka. Ta mi připadala, jako by vůbec nepatřila k filmu, a v rámci zoufalého odboje, který bojoval o čas, a výcviku Rey a jejím hledáním pravdy a uvědomění si sebe sama a tím i pomáhání Lukovy uvědomit si co on sám představuje, je jejich náhlý pohyb po jakémsi kasínu prostě divný a trochu nevhodný, ale nemohu říci, že mi to snad nějak vadilo, ve star wars je právě úžasný ten 'lidský přístup' jasně že tam bude nějaká planeta s takhle luxusním resortem, kde se budou lidé a další tvorové oddávat hazardu, jenže v takovémto filmu na to prostě nebyl dostatečný prostor.
Ale jinak to pro mě bylo velkolepé, opravdu dlouho jsem se nedívala na film s takovým napětím, a očekáváním. A souboj Rey s Benem byl také perfektní, hlavně mě tam ovšem zaujalo, že zbraně strážců byly proti světelným mečům imunní (nebo se mi to tak alespoň zdálo), zajímalo by mě, z čeho jsou.

15

Odpovědět

+lenaciaTa linka v kasínu mohla být kratší, ale měla několik úkolů, které ve filmu měly zásadní roli, takže mi vlastně ani nevadila. Ohledně těch štítů to bylo super ale kazilo to pohyby doprovodných lodí. Beru to tak, že o palivu o kterém furt mluvili, spíše mysleli hladinu energie. Přesto ve vesmíru se většina objektu, pokud tedy není držena nějakou gravitací, pohybuje pádovou rychlostí. Rychlost kterou má si udrží i po ztrátě tahu motorů, nadále je ovlivněna pouze gravitací. Proto náhlá ztráta rychlosti a následné zničení lodi Prvním řádem je asi blbost. Navíc doprovodné lodě dokázali, že nemají obraný potenciál, proto mohly formaci opustit a skočit do hiperprostoru. Čímž mohli evakuovat i značný počet personálu z hlavní lodi. Pouze tato honička mi kazí dojem s filmu, jinak jsem byl více než spokojen. Bohužel ztráta Carie Fisher bude bolestná, protože měla mít v devátém filmu dost zásadní roli a je otázka kdo ji převezme.
Strážci byli zřejmě další rytíři z Renu a používali tedy stejnou technologii jako Kylo Ren.

11

Odpovědět

+Petr L.tak já netvrdím že neměla zásadní roli, do posledn íchvíle jsem jim fandila, jen říkám, že tam ta linka příliš nezapadala...
Pokud jde o vesmírné bitvy, ty už od začátku jsou často proti platné fyzice (pokud se pohybují pádovou rychlostí, tak všechny objekty mají rychlsot stejnou, ale stíhačky přesto jsou rychlejší než velké lodě a dokázaly by dolétnout až k povstalcům, atd... Lodě sice do hyperprostoru skočit mohly, ale nevíme, jestli by ty lodě i tak nebyl Řád schopný sledovat a pak je zničit, když by jim došlo že v nich bude víc lidí v rámci evakuace. Mě honička naopak přišla právě tím zajímavým elementem, bojovali s časem, který hrál proti nim.
Carrie bude opravdu hodně chybět, kor když Luke zemřel, ale doufám, že by jej přecijen mohli v přísštím díle vrátit. Nějakou mocí by oplývat sátle mohl, Yoda v tomhle díle dokázal zničit bleskem strom (mimochodem jeden z nejúžasnějších momentů celého filmu), co ještě dokáží? Možná se dokážou i zhmotnit... možná by se dokázali vrátit do světa živých (teoreticky se z nich stali Antikové :D :D A ti to uměli :D)

01

Odpovědět

ty vole vsichni mi tu připadate jak kdybyste po 7 objevili star wars zkoukli jste všechny filmy a považujete se za mega fanoušky 😂😂😂

46

Odpovědět

Podle mě skvělej film. Konečně to budilo taky nějaký emoce a nebylo to jen o hromadě trapnejch postav jejichž osud nikoho nezajímá.

414

Odpovědět

Zítra se na to jdu podívat ve 3D tak jsem zvědav :)

22

Odpovědět

jak tam rika ze ten rian johnson je skvelej reziser.. ja mel dojem ze 3/4 natocil nakej typek kteryho potom vyhodili a 1/4 udelal ten johnson kteryho ted ospevuji + mu dost pomahal jj abrams..

tak jak to bylo? chtel bych videt i verzi do toho puvodniho rezisera.. prave sem se z Ep8 vratil a je fakt super, jeden z nejlepsich dilu a nejlepsich filmu ever.. je tam i dost mist kde se clovek zasmeje, mist kde se clovek fakt zasmusi.. ze je to navazno a nevite co bude atd.

19

Odpovědět

Pleteš si to možná s nádcházejícími Star Wars - příští rok bude speciál o Hanu Solovi, který začala natáčet dvojice Miller a Lord (21 Jump Street, LEGO příběh) a během natáčení byli vyhozeni a natočí to Ron Howard (Šifra mistra Leonarda, Rivalové, Čistá duše). Vzhledem k tomu, kolik má času, to asi bude komplet jeho film. Podobně Colin Trevorrov (Jurský svět) nakonec nenatočí Devátý díl a udělá ho Abrams, který natočil Sedmičku.

Tohle 3/4 natočil, pak ho vyhodili, se týká Edgara Wrighta, jehož vyhodil Marvel od Antmana a něco podobného potkalo Zacka Snydera u Justice League, ale ten odešel sám kvůli úmrtí v rodině. U některých filmů (Sebvražedný oddíl, loňské Rogue One ze světa Star Wars) režisér sice film dokončí, ale studium si ho pak zásadně předělá k obrazu svému.

10

Odpovědět

Film je obrovské sklamanie. Je to film ktorý ma asi sklamal najviac zo všetkých čo som videl. Prečo ? Tak 1. smrť Luka na konci nemá zmysel. 2. žiaden ale žiaden poriadný súboj s mečmi dvaja jedajovia verzus 6 debilkovia s elektrickými palicami sa nepočíta a ani kylo vs hologram po ktorom sa trikrát zaženie s mečom. 3. A celý scenár filmu o tom že loď má palivo na 18 hodín... oni si medzi tým odletia do trantarie vyzdvihnúť nejakého hackera, ktorého čistou náhodu nájdu vo väzení, privedú ho naspäť.... ? do riti prečo potom záporaci neposlali lode aj z druhej strany pred povstalcov a nerozprášili ich hneď ??? Čo sa týka toho na silu pchaného humoru a chu*ovín čo majú nalákať deti aby si kupovali hračky ani nehovorím... aj keď to sa ešte dalo prekusnúť... ale proste nie takto odfajčili legendárnu postavu ako Luke Skylwalker, ešte keď na konci povedal Benovi že uvidíme sa neskôr tak som si hovoríl okej no v 9. epizóde bude poriadny fight a on sa na konci rozplynie v ducha či čo to bolo ??? akože za toto by som dal tomu filmu 10 zlatých malín. A áno ak by som bol ja režisér alebo scenárista toho filmu tak ten film bude nie o jednu ale o 5 tried lepší...

2116

Odpovědět

retarde psali, ze se mas zdrzet spoileru..
vic k tobe nemam co rict. jsi retardovany slovak. jdi zpet na slovensko mydlit barany.

318

Odpovědět

+Bugzer0ocuvajma carda, je to retard za spojler, ale ty by si sa mohol ist prejst do tater

20

Odpovědět

maš pravdu... ja to sice nevidím zas tak tragicky ale maš uplnou pravdu.. určitě to nestojí za to opěvování jaké kolem toho je... bylo to filmařsky skvělé, kamera, efekty, herci... ale příběh, smysluplnosti... je to fakt... pokud máte rádi SW tak máte podobný názor, pokud SW neznáte řeknete si že to je skvělý film

93

Odpovědět

Luke neumřel on pouze splynul se sílou, tak jak to udělal Ben Kenobi

52

Odpovědět

+RaadAle do p****e takto ho nikdy neuvidíme reálne bojovať, to čo chcel vidieť každý poraidný fanúšik star wars je to ako Luka znova zasiahne do boja, vytiahne meč a ukáže tie najlepšie bojové techniky.... a nie že sa z neho stane duch

50

Odpovědět

+anonym11111a každý správný fanoušek Star Wars ví, že se Lucas při vytváření Síly inspiroval východní filozofií a ta říká, že pouze velký bojovník vyhraje boj tak že nikdy meč nevytáhne nebo tak nějak. :)

06

Odpovědět

+RaadAle aj Mark Hammil poriadne kritizoval ten film a scenár, tých chýb tam bolo priveľa, logickosť žiadna.... a to že to Hammilovi ukončilo kariéru ani nehovorím....

71

Odpovědět

Na RT je teraz pekné vidieť ako vážne treba brať známkovanie filmov. Divácky menej než Phantom menace, a aj to je pre tento film veľa, od recenzentov desiatky. Už len čakám kedy tie hodnotenia Mickey zmaže.

http://i.4cdn.org/wsg/1513356130622.webm

33

Další