Recyklujte o Vánocích

Thumbnail play icon
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:331
Počet zobrazení:3 624
V tomto spotu se vás Ed Byrne bude snažit přesvědčit, abyste více recyklovali váš odpad. Samozřejmě se ale nebude jednat o nějaké suché kázání, a tak pokud vás Ed nepřesvědčí, tak snad aspoň pobaví. Poznámka: "Mincemeat" je oblíbené jídlo v Británii, které je směsí rozinek, jablek, koření a občas trochou masa, ačkoliv doslovný překlad by byl "mleté maso".

Přepis titulků

Rád bych vám dnes pověděl o vánočních odpadcích. Víte, že se letos pošle miliarda přáníček? 17 přáníček pro každého muže, ženu a dítě. 17 šťastných chvil pro ženu a 17 chvil lhostejnosti pro muže a dítě. 1 miliarda přáníček. Je neuvěřitelné, že tolik lidí nezná e-mail. Měli byste je poté recyklovat.

Nebo je znovu použít. Změnit "Pro" na "Od" a "Od" na "Pro". Přepsat "Vánoce" na "Narozeniny". A "Veselé" na "Promiň, že jsem zapomněl na tvé" V Británii vyhodí každá rodina během svátků o 5 pytlů víc. Vytvoříme navíc odpad rovnající se 1,4 milionů tun CO2. Za to by Santa obletěl svět 273 300 krát. Teda kdyby letěl letadlem.

Nevím, kolik CO2 vyprodukují sáně. Nevím, na co Santa jezdí. To by byl nesmysl. Jako říct, že počet snědené kapusty se rovná váze milionu leprikónů. Nebo vílímu prášku potřebnému k cestě Londýn - Rajská zahrada a zpátky přes Tatooine. Použijeme taky víc skla. O 20 - 30 % víc než obvykle. Osobně jsem si myslel, že o Vánocích pijeme víc. Ale loni jsme v Británii snědli 5,5 milionů sklenic Mincemeatu. Proč?

Kdyby nám chutalo, jíme ho i přes rok. Ale nejíme. Protože v tom zaprvý není "maso" a zadruhý... ani to není moc "semletý", spíš jen tak nasekaný. Recyklujte lahve. Ano, je těžké být tajný alkoholik a zároveň zodpovědný k životnímu prostředí. Bojíte se, že se lidi podívají na váš odpad a řeknou si: "Nemohl mít tak velkou párty v tak malým bytě." Nebo že u kontejneru někoho potkáte a budete se vymlouvat jako: "Tolik vína já nevypil, jen jsem...

chtěl korky na čapku... pro celou Austrálii." Mě osobně u kontejnerů na sklo vadí, že jsou zelené, hnědé a bílé. Pokud máte rádi gin Bombay Sapphire, řeknete si: "Kde je modrá?" Jako by nestačilo, že hranatou věc strkáte do kulaté díry. Tak prý to patří do zelené.

Vidíte, to se hodí. Tátu nedokážu přinutit recyklovat. Říká: "K čemu to? Co to změní?" Já na to: "Ke svým vtipům jsi velmi ekologický. Každý Vánoce řekneš, že děti jsou jako prdy - sotva máš rád ty svoje. A my se vždycky zasmějem. Takže ty můžeš nepřečtený přáníčka hodit místo do koše, do kontejneru na papír.

Platí?" A o to jde. Recyklujte. Na RecycleNow.com se dozvíte víc. A dejte si předsevzetí víc recyklovat. To dodržíte spíš, než že zhubnete, napíšete román, uběhnete maraton, naučíte se cizí jazyk, budete mít zajímavou bradku, získáte černý pás, stanete se jediem... Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bez živého publika to tak nějak nemá šťávu. Pravda, bylo tu ještě třeba to o nakupování alkoholu (a úžasná hra "na špínu"), ale tady mix třídění + humor moc nevyšel. Přesto zajímavé. :-)

193

Odpovědět

Pobavil ale recyklovat odpad mě to nedonutilo. :D

1819