LyngarthRen: Označená (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:85
Počet zobrazení:8 645

V Lyngarthu probíhá běžný den na trhu, když mladá Ren vrazí do vojenského oddílu, který je na stopě páru záhadných uprchlíků...

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Rychle! Támhle jsou! - Pospěš! - Jsem za tebou! - Vypusťte psy! Za mnou! Támhle! Vidíte je někdo? - Říkala jsem, že jim nemůžeme věřit. - Nepotřebujeme je, jen musíme dál. Psům neutečeme.

Ty nemusíš. - Co děláš, ty blázne?! - Sejdeme se u Tarracova mlýna. - Ne! Támhle! Tam je! A má to! Támhle je! Pozdě! Jsi neopatrná! Co kdybych to nebyl já?! No tak, Karne, sem přece stejně nikdo nechodí. Pojď, ukážu ti skvělé místo. - Ren.

- Ano? - Dýchej. REN: OZNAČENÁ Možná bych ti měl ten luk půjčovat častěji. To bys měl. Stejně střílím líp než ty. - Možná kdybys víc cvičila. - Už teď se mi těžko utíká... - Otec je hrdý. - A tvrdohlavý. Dělá, co může, to přece víš. Prodej mu moc nevynáší. - Ani dnes? - Větší trh znamená větší konkurenci. Tak to dnes budu bez ryby.

- Vyměním s tebou. - Vida, má sůl! - Takže sůl, ale žádná ryba? - Kdyby ses vrátil, nějakou seženeš. Proč nechceš zpátky do vesnice? Je tam bezpečněji a nebyl bys sám. Od Kah'Nath ochranu nepotřebuju, jestli na to narážíš. - Proč je nemáš rád? - Neznáš je tak jako já. Vím, že nás zachránili před Označenými. Jsou okem spravedlnosti a jazykem pravdy. Ano, ano, to jsou...

- Co je to? - Nevím. Jen mě něco napadlo. - Možná jsem ti tu knihu neměl dávat. - Ne, Karne, tu knihu miluju. Bez ní bych nevěděla, co si se všemi těmi myšlenkami počít. - Hlavně ji nikomu neukazuj. - Jsem snad hloupá? - Ne. - A nepřísahala jsem? - To jsi přísahala. Jen nechci, aby ses dostala do maléru. To ty by ses měl bát se vším, co se ti tu povaluje. A právě proto nebydlím ve vesnici.

Tumáš. - Trh! Musím běžet. - Ať tě Nirith ochraňuje. - Tebe taky. - Vyděsilas mě k smrti. - No tak, Dahlie... - Myslela jsem, že jsi zlovlk. - Zlovlci tak daleko na jih nechodí. Nikdy nevíš. Lesem se může plížit cokoliv. - To vím sama nejlíp. - Zase jsi byla za tím chlapem? - Říkají, že může být Označený! - Zlovlci a Označení... - Otec říká, že může být nebezpečný!

- Připadá ti tohle nebezpečné? - U Nirith, ta je velká! - Vyměním ho s tebou. Hned jak budu mít peníze. Stejně bylo ošklivé, jak jsi mě vyděsila. - Jdeš pozdě. - Promiň. Ale všechny jsou pro tebe, Ido. Dva groše. - Co ty chceš? - Tahle ryba je pro Dahlii, ale můžu jich přinést víc. - Kdybyste teď chtěla třeba nějaké houby... - Nemám zájem o zbytky, co sbíráš. Nejsi normální dívka, Ren.

A vzhledem k tvému otci se není co divit. Pobíháš po lese. A tvůj bratr není o moc lepší. Je mi jedno, co si myslíte, pokud má moje rodina co jíst. Ren! Obchod je obchod. Konec hodiny. Velmi dobře, Baynone. Lyro, až po tobě. Skvělá hodina, děti. - Baynone! - Já nejsem Baynon, ale poslední z Označených! - Spíš umouněných.

Koukni se na sebe! - Ne! V hodině jsme hráli Úžasné vítězství Kah'Nath u Nath Tenor. Jestli je to bláto z prasečáku, tak ti to umývat nebudu. - Kde jsi byla? - Prát s ostatními děvčaty. - Ach, ano. Vzpomínám si. - Prodalo se něco? Ještě je moc brzy. Moc brzy... U Nardaetha! Kde mám měšec? - Hledáš tohle? - Hned to vrať! - Vždycky ho vrátím.

- O to nejde. - Kde je můj čepec? Viděl někdo můj čepec? - Dej mi ho. - Tady. - Děkuju, Ren. - Baynon! - Už to neudělá, slibuju. Takhle to dál nejde, Ren. Kdo jsem, abych tobě a tátovi říkal, co máte dělat. Dostane se do průšvihu. Někdo si s ním musí... - Já vím. Omlouvám se. - Někdo to udělat musí. - Kdybych... - Mohl bys se mnou vyměnit brambory? Jistě.

Kvalitní. Jako vždy. - Kde je sbíráš? - Neřeknu. Tumáš. Když je řeč o kvalitě... - Dračí ovoce. Z Bouřkových ostrovů. - Tys tam byl? Ne, potěš Nirith. Potkal jsem obchodníka z Helgothu. K většímu nebezpečí se nehodlám přiblížit. - Ale říkala jsi, že tvá matka tam byla. - Myslím, že ano. - Pak je ti souzeno.

- Ale nemám ti za něj co dát. - Není třeba. Pochutnej si. - Děkuju. - Pochutnám! Už se mi sbíhají sliny. - Baynone! - Mě nechytíš! - Vrať se! Baynone, dej mi ho! Ne, prosím! Neudělala to schválně! Tvůj obličej znám. Zdravím, starý příteli. - Kdo to byl?

- Velitel Kah'Nath. - On tě zná? - Už se mu nikdy nepleť do cesty. - Tati? - Slib mi to! Slibuju... - Proč jsou tady? - Pro to existuje jediné možné vysvětlení... - Ale tady Označené nikdy nikdo neviděl. - To neznamená, že neexistují. - Kam šla? - Bežela támhle!

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skombinujte GoT a Eragona(popřípadě Star Wars) a máte nový originální příběh.
Princezna prchá s plány před zlými vojáky a bílé chodce nikdo už nějakou tu dobu neviděl...
Ale jinak tomu dám šanci :D

13

Odpovědět

počkej, tohle je celé jak star wars, jen místo bílých chodců hoď rytíře Jedi....
Nicméně Eragon je sám o sobě vykrádačka Star Wars, GoT, LOTR a Sword of Thruth

00

Odpovědět

nejdřív si říkám, že nic moc, pak mi dojde, že je to pořád lepší než 99% českých pohádek, na které dává Česká Televize a jiní sponzoři miliony korun... a hned se tenhle seriál jeví jako něco co by mělo dostat nejlepší ocenění... nebo aspoň říct "Kurva Svěráku! Jakto, že na youtube vyjde tohle a ty za ty prachy natočíš trapnou sračku?"

90

Odpovědět

Jo každý rok je to prakticky skoro stejné, jakoby ty pohádky brali přes kopírák akorát s pár malými změnami, zatraceně i ty staré jsou stokrát lepší než-li ty nové. Kdyby se alespoň pokusili o něco originálního. :(

10

Odpovědět

+Dartanasmě hlavně sere jak z těch postav dělaj absolutní idioty... co mě ale sere nejvíc je zřejmě vměšování dá se říci novodobého světa do pohádkového království...
Dodnes se nemůžu přenést přes starou bambitku. král a královna si z vymyšleného království putujou po evropě, kde v Paříži už stojí Eiffelova věž, loupežník přijde dom, kde mu chcípla manželka a má dceru a projev emocí je tak plitký, že bych už takového herce nikdy v žádném dalším filmu neobsadila, a z prince udělaj ustrašenýho kreténa.... No hlavně že v rámci feminismu jsou všechny ženské postavy strašně moc statečné a odvážné a samozřejmě ve všem lepší než muži.

11

Odpovědět

Tolik práce, tolik peněz a taková s****a z toho... nejlepší jsou CGI vrány co se rozplynou :D

15

Odpovědět

Tiež ste si všimli, že tam hraje Zeman? :D

81

Odpovědět

Tolik dobře odvedené práce a všechno to kazí otřesné dialogy... Snad to bude v příštích dílech lepší.

25

Odpovědět

Jako jo, ujde to. Jen ty herecké výkony jsou takové ... nemastné, neslané.

51

Odpovědět

Hodně slibný začátek. Doufám, že přeložíte další díly. Vypadá to na dobrý fantasy seriál

121

Odpovědět

Kolik ta fanfikce má mít dílů?

21

Odpovědět

První série má prý 5 dílů.

30

Odpovědět

+TAGuKdy bude další série?

00