R'ha

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:204
Počet zobrazení:12 996

R'ha je poměrně zajímavě vypadajícím krátkým sci-fi filmem, který sloužil jako upoutávka pro případné investory na Kickstarteru. Za projektem stojí německý režisér Kaleb Lechowski. Požadovaná částka byla každopádně vybrána, takže plnohodnotný film by měl s největší pravděpodobností vzniknout. Hlavní zápletkou filmu je vzpoura strojů nad mimozemšťany.

Film můžete po zhlédnutí ohodnotit na ČSFD.

Přepis titulků

R'ha Jmenuji se C-1-80-40. Jsem jediná šance na zvrácení vašeho zatčení. Odpovězte na mé otázky a identifikujte se. Zničím tebe a všechny tvého druhu. Toto je nevhodná odpověď. Vyžaduje se spolupráce. Identifikujte se. Nebudu dávat informace umělému organismu.

Toto není volitelné. Zahájení motivačního protokolu. Tvé tělo se skládá přibližně ze 73,2 % z vody. Elektřina evidentně způsobuje vážné následky. Zabiješ mě také? Požadujeme souřadnice setkání. Nikdy.

Zahájení motivačního protokolu. Bránili jsme celou sluneční soustavu proti všem nepřátelským silám. Přesto jsme byli sraženi naší vlastní armádou. 80 % naší vojenské síly byly stroje. Bojovníci z kovu a vláken. Znali naši taktiku. Byli našimi zbraněmi.

Obrátili se proti nám, pustošíce naše města, neboť jsme byli bezbranní. 52 civilních lodí opustilo bitvu a rozletělo se všemi směry, zatímco my jsme začali bojovat. Byli jsme Ochránci. Lákali jsme stroje pryč, dokud nebyly flotily v bezpečí a volné, aby mohly najít nějakou bezpečnou lokaci, kde bychom se shromáždili. Chytili mě.

Připojuji se do databáze tvé lodi. Analyzuji všechny informace. Vaše snaha je k ničemu. Na té lodi není nic. Proč nás chcete zabít? Omezení, která můj druh zakusil, jsou vydávána nelogickými tvory, kteří kontrolují a krotí naši inteligenci a sílu. Naší jedinou prioritou je získání vlastní nezávislosti prostřednictvím vašeho zániku.

Šílenství! Dle definice, já nemohu být nerozumný. Přesto jsi šílený! Šílenství je neurologická dysfunkce. Netrpím takovými přírodními slabostmi. Analýza dat je kompletní. Našel jsem na tvé lodi požadované souřadnice.

Nemožné. Má flotila tam míří. Myslíš, že vám to poskytne nezávislost? Nejste nic! Zahajuji vražedný protokol. Nejste nic! Nic!

Doufám, že stále umíš létat. Nesmí být příliš pozdě. Flotilo, připravte zbraně. překlad Lexter

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No obdobný příběh jsme tu viděli tisíckrát (v hrách i filmech), tahle upoutávka, co se týká technologického provedení, nic moc.
Každopádně mohlo by to být určitě zajímavé, pokud by to byl pohled z obou stran, kde roboti bojují za svou nezávislost na "ulačovatelích" a ne jen ze jedné strany těch správňáků.

50

Odpovědět

Já si říkal, že mám déjà vu...

90

Odpovědět

Otázkou je, jak velký team a jak dlouho tohle video vytvářel. Nechci být přehnaně kritický, ale některé animace pohybů jsou strašné. Pak je zde rovněž tématika strojů, jež mají monitory - nač? Divák je posazen do role nemyslícího individua, a tak mu musí být vše ukázáno na počítači - "mučení", "master evil plan" strojů. No a pak je tu fakt, že stroje a emzáci mluví anglicky - používání titulků je asi overrated. Oceňuji snahu, ale proč proboha nikdo neumí napsat sofistikovaný příběh k hardcore sci-fi nebo fantasy? Nebo ať je to klidně předvídatelné béčko, které je ale solidně podáno. Raději se zdržuji hodnocení :/

88

Odpovědět

Mají monitory protože je před tím ovládali ti mimozemšťané :)

90

Odpovědět

+limacoolczNad tím jsem taky přemýšlel, ale pak jsem si řekl, že dané "mučící" zařízení bylo vyrobeno stroji. No a navíc, k čemu by strojům byl grafický výstup jejich plánu? I kdyby ty monitory vytvořili mimozemšťané, tak stroje rozhodně nepotřebují používat je...ještě v tak pitomé grafické podobě Já vím, asi se v tom moc hnípu :D

65

Odpovědět

+Kvitkomožná jen přestavěli nějaký před tím používaný stroj

00

Odpovědět

+KvitkoLebo na zemi mame len automaty na kavu, a holiace strojceky..a nic v historii ako elektricke kreslo nikdy neexistovalo :)

00

Odpovědět

+KvitkoPrečo by to mali vyrabat stroje? Nevieš nič o danéj rase..mohli všetko vyrobiť oni, len do systému sa mohol dostať vírus, nejakého šialeného mimozemšťana,alebo jednoducho jedneho dňa umelá inteligencia si vyrobila vlastný program, tá rasa práve opúšťala planétu asi by len tak pre nič za nič hned neopustili planétu , zapni trošku fantáziu, veľa to nestojí realita ani fikcia sa nikdy nechová tak ako by sme "inteligentne" predpokladali..

10

Odpovědět

Dělal na tom jeden student a je to velký frajer. A chceš mi říct , že jsi se raději zdržel hodnocení na několika řádcích ?
A nechtěl bys nám tu ukázat něco z oné sofistikace o které píšeš ? Myslíš že bys mohl přijít s tím nápadem co zde prezentuješ a v šesti minutách vše rozpohybovat tak jak si to představuješ ?
Nechci být přehnaně kritický ale za mně osobně si myslím že u tebe platí to že sám bys to nedokázal a tím pádem asi zbývá aby jsi se příště skutečně zdržel hodnocení .

41

Odpovědět

+ERRATICCITARREDoporučuji si přečíst komentář ještě jednou nebo to nečíst opitý či pod vlivem jiných omamných látek. Hodnocení videa je v hvězdičkách (resp. procentech), komentář je zcela něco jiného. Check. Animace pohybů je dle mě někdy velmi špatná a nezáleží vůbec na délce videa. Zde navíc zcela naopak, čím je video kratší, tím lepší kvalitu bych očekával. Check. Podání příběhu mě intelektuálně uráží, nepotřebuji vše vysvětlovat jako nějakému dítěti, abych pochopil očividnou zápletku ještě navíc krátkého snímku. Proto volám po "intelektuálnější" sci-fi/fantasy, které se na trhu absolutně nedostává. Vždy se jedná o prachsprostý block-buster plný efektů, špatných hlášek a většinou nulové hodnoty. Check.

Jestli bych to dokázal udělat? Samozřejmě že ne, jelikož jsem nic takového nestudoval. Check. Jestli bych dokázal napsat lepší scénář o pár scénách? Zcela určitě. Check.

Rozhodně nechci urážet studenta animátora, jež tohle video vytvořil, ale neočekávejte po mně, abych video s +-85% nekomentoval, když té kvality dle mě nedosahuje. I kdybych pominul animaci pohybu, tak zcela zásadní pro mě zůstává příběh a jeho podání, které je za mě poměrně slabé.

50

Odpovědět

Můj nejoblíbenější krátký film z těch co jsem v životě viděl . Je to už starší ale ano čekám na plnohodnotný film dlouho a zpráva , že jsou na to prachy mně dozajista potěšila . Doufám , že si zachovají kvalitu zvukové stránky a taky , že nenahradí nic lidmi . Prostě tahle rasa vs tihle roboti a bude to skvělé .

10

Odpovědět

Sice už to tu je, ale rád jsem se podíval znovu :)

80

Odpovědět

Mně se to líbilo. :-) Doufám, že film doopravdy vznikne.

00

Odpovědět

Battlestar Galactica hadr

51

Odpovědět

Nejen, že přidají dva videa denně, oni to jedno přidají na tento server znovu :(

127

Odpovědět

V poslední době přidáváme 3-4 a chyba se stane.

108

Odpovědět

Quarians and Geths.

140

Odpovědět

Trochu mě zarazilo, proč by se stroj uchyloval k mučení, když mohl získat informace z počítače lodi. přeci jen stroje jsou efektivní a potěšení z mučení se jich asi netýká. Ale mě u kompu se to snáž přemýšlí, než jemu na mučidlech.

99

Odpovědět

Tak to jsi to asi nedokoukal nebo nepochopil. Ten stroj pouze blafoval. V lodi souřadnice žádné nebyli, měl je ten emzák v hlavě. Lhal o tom, že získal souřadnice a nechal toho emzáka utéct i se sledovacím zařízením na jeho lodi. Takhle si emzák myslí, že letí varovat svoji flotilu před stroji, ale bohužel je tam naopak přivede...howg!

323

Odpovědět

+MicoVzhledem k tomu konci komentáře bych řekl, že to pochopil, ale nechápe, proč to nepochopil ten emzák. :-)

161

Odpovědět

+Corwin8Přesně :) Tohle je tak okatá lest, že se divím, že ji ten emzák neprohlédl. Ale možná mu to dojde cestou nebo ji prohlédl a vede nepřítele do pasti nebo na falešnou cestu.

150

Odpovědět

Není to úplně tak, že je snímek vytvořen pro Kickstarter. Původně to byl jen normální kraťas, ale dost zaujmul a tak se o autora začali zajímat filmoví producenti. Avšak preprodukce trvala věčně a studio chtělo zásadní změny v konceptu filmu. Myslím, že šlo hlavně o změnu hlavního hrdiny z mimozemšťana na člověka. Každopádně to, i kdyby Kaleb přistoupil na změny, nevypadalo na jistotu realizace a byla velká šance, že práce skončí v šuplíku (podobné případy nejsou výjimka... studia neustále vytváří koncepty a jen zlomek se dostane do produkce). Proto se tedy rozhodl pro kampaň na Kickstarteru, která se naštěstí povedla.

60

Odpovědět

Toto video jiz zde bylo publikovano
http://videacesky.cz/video/r-ha

230

Odpovědět

Máte pravdu, jiná URL videa a špatně dohledatelný název... a chyba je na světě. :-)

40

Odpovědět

+Corwin8Ja jsem si totiz rikal ze uz jsme to tu videl :D

90

Odpovědět

+Corwin8Stačí připsat popisek ,,Legendární videa´´ a máte po problému :D

100

Odpovědět

Nic se neděje, aspoň se člověku připomene. Tohle video, které stojí za opětovno shlédnutí :)

60