Richard Ayoade na udílení cen BAFTA

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:118
Počet zobrazení:3 262
Letošní udílení cen BAFTA uváděl Richard Ayoade. Jeho vtipnou úvodní řeč vám dnes přinášíme s českými titulky :)

Přepis titulků

Dobrý večer a tak nějak vítejte. Nejprve vám chci poděkovat, že mě nesoudíte… Jako mnoho z vás potřebuji nebo mám potřebu mít peníze. Proto jsem zde. Představte si prosím, že odvádím dobrou práci. My všichni zde, a opravdu jsme tak nějak zde… Zdravím. My všichni chceme totéž. A chci vás ujistit, že tohle opravdu nakonec skončí.

Budete mít pocit, že ne. Nevím, kdo vyhrál co. Nejen proto, že je mi to fuk. I proto, že mi tady nikdo nevěří. A ta věta by platila, i kdyby v ní nebylo slovo „tady“. Udílení těchto cen moderuji naposledy. Prosím. Pokud mě z nějakého důvodu nepozvou znovu.

V tom případě se jedná o mé předposlední účinkování. A jsem vskutku #poctěn. Ceny BAFTA se udílí již 75. rokem. Možná by se měly jmenovat BAFTAG. Ceny BAFTA slaví 75. výročí, BBC slaví 100. výročí a já 23. narozeniny. Děkuji. Chci vám pogratulovat za vše, co děláte. Nebo za co si přivlastňujete zásluhy.

I to je práce. A gratuluji i za to, co neděláte. Ale nejvíce gratulací si zaslouží sir David Attenborough, který dnes slaví 96. narozeniny. Trocha té perspektivy. Je mu 96 let. Ceny BAFTA slaví 75 let v srdci našeho průmyslu, přestože průmysl nemá srdce.

V roce 1955 existovalo jen šest kategorií. Stěží jste stihli vstát ze židle a dát někomu facku a udílení cen bylo u konce. Ale netrapte své přespříliš zfilmované hlavičky. Nepoužiju vaše tváře ani na vtipy, ani na facky. Už jste si vytrpěli dost. Nikdo nedře tak moc jako my. Kromě lidí v jiných profesích.

Čeká mě několikahodinová směna a jsem grogy. Jsem vyčerpaný. Na kom si to vybiju? Jako mnoho lidí v showbyznysu vám nemohu nabídnout lásku. Ale mohu vám nabídnout něco mnohem lepšího. Ceny BAFTA. Dnes večer nás čeká pocta komediálnímu velikánovi, dojemný proslov Alana Partridge z Východní Anglie a potkáme nového Pána času. Přesně tak.

Ale nejprve si připomeňme, které televizní pochoutky byly v posledních 12 měsících nejúspěšnější. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

no, zas tak vtipne to teda nebylo.

1610

Odpovědět

Dneska je lepší všemu se smát a tleskat na rozkaz, aby se někdo neurazil a neoznačil tě za rasistu, šovinistu, sexistu, homofoba a podobně...

1212

Odpovědět

+BurgRasisto :-)

21