Lee Mack – BAFTA 2019

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:154
Počet zobrazení:8 032

Lee Mack vyhrál cenu BAFTA (Televizní cenu britské Akademie) v kategorii Bavič roku. Dnes vám přinášíme jeho děkovnou řeč a následný rozhovor.

Poznámky:
Ant & Dec jsou britské komické moderátorské a pěvecké duo, známé například moderováním pořadu Británie má talent.
Virgin Media je britská společnost poskytující internet a kabelovou televizi a letos také hlavní sponzor cen BAFTA.
Zeppotron je produkční tým, který stojí za pořadem Would I Lie To You?
Give Us a Clue Call My Bluff jsou staré britské soutěžní pořady formátem trošku podobné Would I Lie To You?

Přepis titulků

A cenu BAFTA v kategorii Bavič roku získává... Lee Mack za Would I Lie to You? Jedná se o první nominaci i vítězství pro Leeho Macka. Je kapitánem ve Would I Lie to You? společně s dalším nominovaným Davidem Mitchellem už od vzniku pořadu v roce 2007. Než začal účinkovat v televizi, pracoval v zábavním parku Pontins.

Co se pokazilo? Bude to rychlé, protože už chceme jít na večeři. Obzvlášť letos, protože pod sedačkou není žádná čokoláda. Furt jsme na BBC One, nebo to už je Channel 5? Za tohle díky, nechci znít nevděčně, ale pokud se příští rok vrátíme, je možné, aby se to nevysílalo ve stejný den jako finále Premier League? To by se hodilo. Dělám si srandu, stejně bych se na to nemohl dívat, protože mám Virgin Media a mám příšerný signál.

A jsem zvědav, jak se vám tohle za hodinu podaří sestříhat. Byli jsme nominováni... Byli jsme nominováni jako pořad posledních pět šest let. Je hezké být nominovaný. Každý rok jsme jako pořad prohráli. Byli jsme každý rok velice zklamaní a letos jsme prohráli znovu. Doufám, že se tohle dostane k Robovi a Davidovi, že vybrali právě mě, třeba se díky tomu budou cítit o něco líp.

Jako by nestačilo, že beru víc než oni. Tohle je dorazí. Ale jak už říkal Steve, je to o nás třech. Patří to i Robovi, Davidovi a celému produkčnímu týmu Zeppotronu. Děkuju. Díky. Lee Macku, musíš se cítit skvěle, že jsi tady. Je to bezva pocit. První nominace a hned jsi ji proměnil. Je to super.

Chodíme sem každý rok už pět let a vždy jako pořad prohrajeme. Je to pěkná kompenzace, děkuju. Dostal ses tak daleko, že jsi trénoval vítězný úsměv? Celou dobu jsem dělal obličej: "Je hezké být nominován." Trénoval jsem ho několik let. Vypadá takhle. Vypadá upřímně, že? Vypadá. "Já vyhrál, měl bych něco říct." Je to úžasný pořad, měla jsem štěstí, že jsem tam taky byla jako host.

Užila sis to? Moc. Ale je to dost náročné na přemýšlení. Když na to koukáme znova a jsou tam různí lidi, už si nepamatuji, jestli to byla pravda, nebo lež. Říkala jsi pravdu, lež? Trochu od obojího? - Nemůžu to říct, ne? - Samozřejmě. To by zničilo to BAFTA kouzlo. Když jsi ji vyhrál, budeš s tím provokovat skvělého Davida Mitchella?

Určitě, ale jsem si jistý, že nějakou cenu BAFTA má. Můžu... Byl nominovaný ve stejné kategorii. Proč nemůžeme být nominováni spolu jako Ant & Dec? Ti jsou taky dva. To jo, ale je dobré nad ním vyhrát, že? Je to dobré, ale je to skupinová práce. Říkám skupinová práce, ale mám to já, ne oni. Vem si to domů, je to tvoje. Pro lidi, kteří to sledují doma, je stejná zábava v tom účinkovat?

Je mi 50, můžu si to prohodit? - Jasně. - Díky. - Je to celkem těžké, co? - Je to těžké. - Hodně těžké. - To jo. Čím tě tenhle pořad táhne zpátky? Jsme prostě fascinováni tím, že se můžeme sejít, zahrát si společenskou hru a dostat za to peníze. Je to nejzábavnější věc na světě.

Nemusíme nic psát, jen se sejdeme, zasmějeme a máme skvělé hosty. Je to prostě zábava. Tenhle a podobné soutěžní pořady, které na BBC milujeme, jsou na tom vlastně založené. Kdo tě jako malého inspiroval, abys vytvořil takovýto pořad? Já ho nevytvořil, ale jsem jeho součástí. Miloval jsem ty staré hry, kde se fakt soutěžilo. Jako Give Us a Clue, Call My Bluff, které můžeš s účinkujícími z domova.

Snad i ta naše jde hrát doma. A jak stárnu, tak si fakt nepamatuju, co byla pravda. Tak to s dětmi hraju taky. A oni říkají: "Musíme to sledovat, tati?" A ty říkáš: "Jo, teď mám cenu BAFTA." Gratuluji. - Díky - Užij si oslavu a nech ruce odpočinout. Nechám, musím to položit. Díky moc.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ceny udelovane kamaratmi pre kamaratov, se spravnymi nazormi, oscars emmy bafta mozete mi blaftat

313

Odpovědět

Nedokáže někdo vysvětlit lépe narážku na čokoládu?

41

Odpovědět

Moc k vysvětlování na tom není, loni dostali hosté takovouhle čokoládu: http://www.bafta.org/sites/default/files/styles/showcase_gallery/public/externals/d5475a1313641f04fc869839bc7ad080.jpg

90

Odpovědět

Měl by dostat cenu za přebírání ceny. :D Aspoň by přidal další projev.

122

Odpovědět

To je ranař :-)

41

Odpovědět

Týpek je fakt skromný. Na takúto improvizačnú show treba aj veľa talentu a skillu

141

Odpovědět

jasne nevedel, ze to vyhra, byt naivny jak ty, musi byt uzasne

111