Ricky Gervais cestuje do Keni

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:894
Počet zobrazení:10 771
Známý britský herec a komik Ricky Gervais si je vědom zodpovědnosti, kterou díky své slávě má vůči lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí jako on. Rozhodl se proto vydat do Keni, aby tamní život zakusil na vlastní kůži. Ještě než si video pustíte, doporučila bych vám přečíst si níže uvedené poznámky, ať vám nic neunikne. Pozn.:  - Mitchell a Webb je britské komediální duo. - Jamie Oliver je známý televizní kuchař, kterého u nás můžete znát třeba z pořadu Jamie vaří rychlovky. Už dlouhá léta vede kampaň za zlepšení stravy na britských školách, v rámci které se mu například podařilo z menu školních jídelen odstranit nezdravé, byť populární, krůtí twizzlery od potravinového magnáta Bernarda Matthewse. Vyhrál také soudní spor s řetězcem McDonald's, který byl nucen změnit svůj recept na hamburgery a kuřecí nugetky, protože v sobě obsahovaly nebezpečné chemikálie. Oliver byl mimo jiné mnoho let tváří sítě supermarketů Sainsbury's. - Bob Geldof je irský muzikant a politický aktivista, který byl v 70. a 80. letech členem kapely The Boomtown Rats. V roce 1985 zorganizoval charitativní koncert Live Aid, jehož cílem bylo získat prostředky na ukončení hladomoru v Etiopii a kterého se zúčastnili největší hudebníci té doby. Britská královna mu za jeho přínos udělila titul britského impéria KBE. Protože není rodilý Brit, nemá právo užívat titul sir. Média mu ale i tak přezdívají "sir Bob Geldof". - Andy Peters je anglický moderátor a producent. - "I Still Don't Like Mondays" v překladu znamená "Pořád nesnáším pondělky". - Bona asi není třeba představovat, ale jen tak pro jistotu: Bono a The Edge jsou členové irské rockové skupiny U2, která je velmi aktivní v oblasti boje za lidská práva. - Toto video vzniklo v rámci Comic Relief, což  je britská charitativní organizace, jejíž cílem je získat finanční prostředky pro boj proti chudobě.

Přepis titulků

Už mnohokrát mě žádali, abych přijel sem do Keni. Vždycky jsem se tomu bránil. Asi jsem se bál toho, co tady najdu. Myslel jsem, že to bude trýznivá zkušenost. A ona trýznivá je. Polovina země tu žije v nesmírné bídě. Oni se ale navzdory všemu nevzdávají. Neposedávají jen tak kolem a nečekají na dary z lítosti. Dělají, co můžou, aby si pomohli.

Nenechávají si to jen tak líbit. Daniel Abuya je stejně starý jako já. Daniel se stejně jako většina Keňanů nachází pod hranicí chudoby. Žije pouze z jednoho dolaru denně. Toto je Danielův domov. A tady je všechen jeho majetek. Člověk se cítí rozmazleně, když... ...si uvědomí, na co všechno si stěžuje.

I když Daniel nemá vůbec nic, rozhodl se mi dát jednu z věcí, které jsou mu nejdražší. Děkuju. Dal mi kazetu... ...U2. A pak mi vyrazil dech. Když byl můj bratr v nemocnici, doktor mu pouštěl tuto kazetu. Byl to doktor z Anglie a tohle mu pouštěl.

Nechal jsem si ji jako vzpomínku na svého bratra. Můj bratr zemřel. Ne, není to tvoje vina. Tak jo. Zdar, co děláš? Natáčím takovou tu reportáž z Afriky pro Comic Relief. - Tohle je ale Televizní centrum BBC. - Jo, přece tam vážně nepojedu. - Nemůžeš zfalšovat výlet do Afriky.

- Ale můžeš. Seženeš si modrý plátno, postavíš chatrč... O co ti jde? Teoreticky ho zfalšovat můžeš, z morálního hlediska ale ne. Nepojedu do žádné země, kvůli které bych potřeboval injekce. Fakt super dovolená. Dobrou reklamu z toho vyždímeš, ať už to zfixluješ, nebo ne. Všichni jsou spokojení. - Možná to děláš ze špatných důvodů. - A co jsou ty správný důvody? - Spousta lidí se nemá tak dobře jako ty. - Většina lidí. - Co jsou podle tebe ty správný důvody?

- Lidi si říkají: "Hele, Ricky Gervais, největší mezinárodní komik Británie. Vytvořil a hrál v Kanclu, v nejúspěšnějším a nejuznávanějším britském komediálním seriálu všech dob. Počkat. Myslíš, že to něčím ještě předčí? O tom pochybuju. John Cleese Hotýlek ničím nepředčil. Počkat, on to dokázal, když natočil Komparz, kterej je taky geniální." - Říkáš to ale ty. - Říkám jen, co si myslí. - To nemůžeš vědět. - Říkají si: "Milujeme všechno, co kdy udělal. Má ale srdce ze zlata?

Je v Africe. V tom případě ano." - Ty ale v Africe nejseš. - To oni ale neví. Řeknou si: "Když dělá tohle, budem si dál kupovat jeho DVDčka a sledovat jeho věci v telce, abysme mu zlepšili sledovanost, včetně reprízy druhé řady Komparzu, která se na BBC1 začne vysílat tuhle neděli o čtvrt na jedenáct." Ty jseš neskutečnej. - Myslíš, že bych se mohl přidat? - Jo. Máš nějakej produkt k propagaci? Ani ne.

Poslední dobou toho moc nedělám. Asi nejsem takovej génius jako ty. Ne, rád bych si zajistil větší povědomí u publika, abych možná získal nějakou roli ve filmu. S filmem možná míříš trochu moc vysoko. - Ne, myslím britskej film. - Britskej? Tak to jo. V těchhle britských filmech jsem dneska odmítl roli. Mrkni se, jestli tě něco nezaujme. Skutečný prachy se ale točí v reklamě. Já vím, ale Stephen Fry a Hugh Laurie a Mitchell a Webb z show Mitchella a Webba to mají solidně pokrytý.

Ricku, ty peníze, co vydělají namlouváním reklam, by vyřešily všechny problémy v Africe. Jasně, ale já nevím, jestli nějaký... Zkus tohle a uvidíš, co z toho bude. - Za pokus to stojí. - Tak jo. Když byl můj bratr v nemocnici, doktor mu pouštěl tuto kazetu. Nechal jsem si ji jako vzpomínku na svého bratra.

- Tohle člověka naučí pokoře. - To mi povídej. Asi se zas rozbrečím. Vážně bych mu chtěl udělat polévku do hrnku od Campbell's, - protože ta mě vždycky zahřeje u srdce. - Nesmíš to dělat tak okatě. Nazdar, Gervaisi. - Čau. - Ahoj. - Jen tady falšuju takovou tu reportáž z Afriky. - Dobře. - Brečíš v ní? - Jenom trochu. - Chceš jeden tip?

- Sem s ním. Kdykoliv musím předstírat, že brečím, protože je mi líto nějakýho tlustýho fakana... - Cibule, kámo. - Já žádný cibule nemám. Cibulový kroužky z Burger Kinga. Nebo z mekáče. Nechceš nugetku? - Ne, dík. Už musím. - Hej, myslíš, že bych se mohl přidat? Abych pravdu řekl, nebyl jsem v televizi už aspoň tři a půl dne. - Jo, jasně. - Díky. - Ahoj.

- Čau. Nechal jsem si ji jako vzpomínku na svého bratra. - Krůtí twizzler? - Jako vážně? Já ty lahodný malý zmetky zbožňuju. Jen se podívejte. Pravej od Bernarda. Můžu se vás zeptat na něco trochu ožehavého? Vadilo by vám, kdybych jednu tu košili vypral v jedné z předních značek pracích prostředků - a tu druhou v novém Dazu? - Pořád je to moc okatý. - Kdes to vůbec vzal?

- Jamie byl zase v Sainsbury's. - Nakupuješ tam moc rád, co? - Jo. Počkat. Asi se sem dostal nějakej bezďák. - Nebo možná nějakej feťák? - Není to houmles? Ne, to je sir Bob Geldof. - Co se to tady k*rva děje? - Pozor na jazyk. Je tady... - Co se to tady děje? - Falšuju reportáž z Afriky. - To nemůžeš. - Jasně, že jo. Modrý plátno, chatrč... Nemůžeš to dělat z morálního hlediska.

Není to správný. Musíš tam vážně jet. Trochu si zašpinit ruce. Nasát do sebe tu atmosféru. To proto jsem uspořádal Live Aid. To tak jsem sehnal Stinga, Queen, Bowieho a Boomtown Rats. Jo, protože Boomtown Rats byli v roce 1985 pořád hit. - Tohle ti neprojde. - Proč by ne? - To je Andy Peters. - Čau, Bobe. - Nazdar. - Tebe jsem v telce už dlouho neviděl. - Jo, snažím se zas nastartovat kariéru. - To proto dělám tohle.

- Určitě tě zahrnou nabídkama, až tě polonahýho uvidí sedět v hlíně. Mohli bysme se k*rva soustředit na to, co se tady děje? Měl by ses stydět. Uklidni se. A nemáchej tak rukama. Hned je to lepší. Poslechni, proč bych tam měl jezdit? Když to udělám takhle, peníze jen potečou. Nemusím ani opouštět pohodlí domova. Nemusím celý dny být bez sprchy. Pro tebe by to asi nebyl problém. Mně by to ale vadilo. Ricky, byl jsem idiot.

Myslíš, že bych se mohl přidat? - Jasně. Máš nějakej produkt? - Novej single. - Jak se jmenuje? - "I Still Don't Like Mondays". - Tak to hodně štěstí. - Čau chlapi. - Ahoj. - Čau. Nechal jsem si ji jako vzpomínku na svého bratra. Tak jo. Máme to. - Dobrá práce, chlapi.

- Prachy jen potečou. Určitě na to skočí. Ricky, ještě než půjdeš, mám pro tebe jedno překvápko. - To je geniální! - Vynikající. - Panebože, to je úžasný. - Jo. - Myslíte, že bych se mohl přidat? - Ty vole. - Asi jo. To bylo... - To proto jsi mi dal tu kazetu U2? - Jo, vydáváme novou kolekci singlů. - Pěkně. - To se ti povedlo. Geniální.

- Nepůjdem na pivo? - Jo. - To zní dobře. - Edgi? - No? - Zajdem na pivko? - Jo, Guinness bych si dal. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chudák...
http://www.novinky.cz/kultura/332775-v-25-letech-zemrela-dcera-boba-geldofa-peaches.html

51

Odpovědět

myslim, ze po dnesku bude mit Bob nejen nerad pondelky, ale i nenavidet, kdyz mu zemrela dcera...

73

Odpovědět

To je Stephen Merchant. Rickyho kámoš a kolega... dělali spolu třeba na Kanclu a Komparzu... v Komparzu ho můžeš vidět i ve větší roli.

60

Odpovědět

Damn... reakce na Mikea.

33

Odpovědět

pěkně trapné....

122

Odpovědět

Neví někdo kdo je ten první příchozí v brýlích? :)
To v popiskách neni,

22

Odpovědět

Bono

120

Odpovědět

To je Stephen Merchant. Rickyho kámoš a kolega… dělali spolu třeba na Kanclu a Komparzu… v Komparzu ho můžeš vidět i ve větší roli.

70

Odpovědět

Dobrý no. Jenomže spousta lidí si bude myslet, že takhle se to dělá vždycky...

250

Odpovědět

No jasně, protože to modré plátno není patrné už od začátku. :)

181

Odpovědět

A ty si od teď myslíš, že se to tak dělá vždycky? Jasně, že ne... Průměrně inteligentní člověk, který video zhlédne, imho pochopí pointu.
Každopádně zajímavý a ožehavý námět k diskuzi. K tomuhle tématu vřele doporučuju film "Vrtěti psem".

80

Odpovědět

"Tak proto jsi mi dal kazetu U2?" :D :D

463

Odpovědět

jak prisel ten bob tak jsem si rikal tak ted to bude nuda ale stal se z toho nejlepsi cast tohodle videa :D Gervais me dostava vic a vic

73

Odpovědět

Muzu se zeptat, jakej kdo pouzivate prohlizec na android pro VC ? Ja pouzivam ten Prohlizec, co je v androidu nainstalovanej, protoze treba v chromu mi to nejde ani po nainstalovani flash playeru a ten Prohlizec neni moc spolehlivej

08

Odpovědět

A kdyz uz jsme u toho, aplikace VC se asi nechysta, ze ?

102

Odpovědět

Chrome na Android je s****a co neumí skoro nic a zabírá neskutečně paměti. Na videa buď základní prohlížeč, nebo teď používám převážně Dolphin browser, ten Flash umí taky :-)

Jinak aplikaci VideaCesky bych určitě uvítal, přece jen jsou ta flash videa na mobilu v prohlížeči taková neohrabaná ;-)

91

Odpovědět

musíš si nainstalovat flash player pro android nejdřív a pak používat internetové prohlížeče, které flash podporují, například:
- Dolphin, Maxthon, Firefox, Now Browser, Next Browser, Lightning, Mercury Browser, Puffin Browser, Boat Browser.
Už mě jiné prohlížeče s podporou flash nenapadají, když tak doplňte :D

22

Odpovědět

no ty vole :D tak toto je EPICKE video :D som tusil odzaciatku ze sa to casom zvrtne, ale nakoniec to bolo este lepsie nez som ocakaval 10/10 :D

446

Odpovědět

Trochu mi to připomnělo scénku z Extras :)
https://www.youtube.com/watch?v=8v1pwYdISV0

14

Odpovědět

keď vidím tieto formy medzinárodnej pomoci, tak si vždy vybavím ten výstižný obrázok, kde jeden chlapík je uväznený na dne studne a druhý chlapík mu dole hádže jedlo, namiesto toho aby mu podal rebrík

229

Odpovědět


Odpovědět

Chtělo by to nějaká videa s Kulohlavým Karlem.

440

Odpovědět

Hned jsem si musel pustit: I don't like Mondays :-D

160

Další