The Ricky Gervais Show: Duchové a darování orgánů

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:546
Počet zobrazení:9 948

Mám tu pro vás další kousek z pořadu The Ricky Gervais Show, který se soustředí především na pokřivený pohled na svět kulohlavého Karla Pilkingtona. Ricky Gervais a Stephen Merchant pak především poskytují racionální protipól a kontakt s realitou.

Karl vám dneska vysvětlí, jak se staví k dárcovství orgánů a také, jak těžké to můžete mít jako duchové, když si nedáte pozor. Vy snad na duchy nevěříte?

EDIT: Video bylo reuploadnuto a titulky začínají v čase 2:54. Děkuji za pochopení.

Přepis titulků

Titulky začínají v čase 2:54. Díky za pochopení. Tak jsem šel na ten zákrok. Ale než se dostaneš k tomu, že ten zákrok odsouhlasíš, nechají tě vyplnit spoustu formulářů. A v jednom z nich se ptali, co chci darovat, když zemřu. Jako dárce orgánů... Tak jsem nad tím přemýšlel.

Fakt jsem nad tím dumal asi 40 minut. Neuspěchal jsem to. A přemýšlel jsem, na co to má vlastně vliv. Ale fakt mě zarazilo, když na seznamu byly oči. Jasně. Jestli jim daruješ oči v případě smrti? Bylo to čtvrté na seznamu. Co na tom záleží, jestli po smrti daruješ oči? Protože ještě nevíme jistě, jak to funguje.

Vím, že ty se posmrtnému životu vysmíváš. Proč bys v posmrtném životě potřeboval oči víc než játra, ledviny nebo srdce? No protože duchové nejedí. Takže nepotřebujou játra a ledviny, protože ty slouží ke zpracování jídla. Zatímco oči...

Já nechci bejt slepej duch. Protože to pak máš navěky. Když jsi duch, je konec. Když jsi slepý v běžném životě, říkáš si: "Možná v posmrtném životě dostanu nové oči." Ale představa posmrtného života, ve kterém neustále narážíš do věcí... Bože! To je neuvěřitelný. Úžasná představa. - Oči jsem nezaškrtl. - Ale proč? Nechápu to. Podle tvojí teorie posmrtného života, proč jako duch přežiješ bez srdce, ale nepřežiješ bez očí?

Chápeš, jak to myslím? Pokud jsi jakýsi přízrak, vidíš všechno a můžeš dělat cokoli. Nepotřebuješ tělo, protože jsi duch. Když jsi duch... Třeba když viděli duchy v... Počkej, musím říct posluchačům, že tohle neodpovídá názorům managementu.

Duchové neexistujou. Nevěřím v ně. Ani v mimosmyslové vnímání a podobný bláboly. Takže když vidíš ducha... Třeba ve starých hradech a tak. Tak mají uťaté hlavy, protože kdysi dávno byli potrestáni. Ale nosí ji pořád s sebou.

No právě. Nenarostla jim zpátky. Takže když vyndáš oči... Ale jak tenhle duch vlastně funguje? Stejně tu hlavu nemá. Nosí ji v podpaží. Takže ji nejspíš vůbec nepotřebuje. Nosí ji s sebou, protože prostě chce.

Ne, duch je ve stejném stavu, v jakém byl, když... Kdo ta pravidla vymýšlí? Tvůj stav v okamžiku smrti má vliv na podobu tvého ducha. Včetně oblečení. Proto třeba duchové nikdy nenosí moderní oblečení. Vždycky jsou ve viktoriánském stylu. Rádi by to změnili, ale nemůžou. Zůstane jim to. Proč nevidíme duchy pralidí?

Kdy duchové začali? Začali se objevovat až někdy po roce 1830, ne? Co když umřeš během rektální prohlídky? To pak navždycky budeš v předklonu s kalhotama dole? - A s něčím prstem v zadku? - Proč bys zemřel v takové situaci? Proto se tomu vyhýbám... Ne, ne, ne, ne. Mohli byste oba zemřít - při tragické nehodě. - Jo, spadne na tebe meteorit. Takhle vznikají ti vzdychající duchové.

Jsou pořád nešťastní. Takže poletuješ kolem v předklonu, v zadku máš doktorův prst, - co uděláš? - Řekl bych: "Potřebujeme vikáře." Jak to myslíš? No protože oni tě musí zbavit toho utrpení, ne? A co udělá vikář? Takže po letech seženu vikáře. Mezitím uběhlo 100 let... Jsi v nemocnici. Je tam plno lidí a nový doktor...

Je rok 2073 a oni řeknou: "Vikáři, je tu jakýsi přízrak. Vypadá jako starý doktor, který má prst v... ...jakémsi šimpanzovi s oholenou hlavou." Ale ten doktor by nebyl... - Chceš říct, že ten doktor taky umřel? - Oba umřete najednou. On s jeho prstem v tvým zadku.

A ty máš nekonečnou rektální prohlídku. S kalhotama u kotníků. V takovým případě oči mít nechci. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bohužel nefungují titulky.

00

Odpovědět

Ahoj,
zapomněl jsem dopsat, že titulky začínají v čase 2:54 - omlouvám se.

00

Odpovědět

+JohnSorrowNo supr, děkuju moc :)

00

Odpovědět

+TerriRichardsonJsem jinak rozhodně pro další překlady této show, je to boží. Hodnocení tomu odpovídá... :)

00

Odpovědět

Nejdou titulky

11

Odpovědět

je to celkom fajn :) len teda... pokial by chcel oci darovat nezobrali by mu ich az davno po tom co by umrel ? a pritom sa tam cely cas ohanaju tym ze duch ostane v podobe v akej umrel... trosku mimo ale vzhladom k tomu ze take to ma byt tak :D len som myslel ze to tam spomenu :/

190

Odpovědět

Pecka!

180

Odpovědět

nudááááááááááá

1832

Odpovědět

Rickyho zbožnuju, ale promiňte, tohle vážně není vtipný. U těch prvních jsem se i občas zasmál, ale teď jsem jen pořád koukal, kolik ještě zbývá do konce. Karl je naprosto neuvěřitelnej a Ricky je fakt příšernej s tím svým falešným smíchem.

1830

Odpovědět

ja vam nevim pro mě dost slabe uz jen hlas toho šimpanze...
nuda

1811

Odpovědět

Geniálne

180

Odpovědět

To jak se smějou mi uplně leze nanervy nejradši bych je vygumoval :D

1824

Odpovědět

no ty vole :D :D tenhle humor můžu, všechny díly byly zatím super :D

182

Odpovědět

Ma tam chybu! :D Vravel, ze duch bude taky aky bol clovek v okamziku pred smrtou, takze ked mu vyoperuju oci a podobne, to nevadi, pretoze uz bude mrtvy :D

193

Odpovědět

fairsen: Třetí řada začíná zítra na HBO :)

180

Odpovědět

Na An idiot abroad mi vadila jedna věc a to, že nejezdil s Rickym a Stevnem a i když tam byli sice, ale i tak mi chyběli... Jinak The Ricky Gervais Show miluju, první dvě řady jsem dokoukal, ale nevim jestli jsou i další.

181

Odpovědět

Tragédie.. po minutě jsem to vypnul. Kde je v tom vtip? :)

1829

Odpovědět

ani jednou jsem se nezasmál :P

1828

Další