The Ricky Gervais Show: Karl na dovolené

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:470
Počet zobrazení:8 207
Máme tu další úryvek z pořadu The Ricky Gervais Show, který je animovanou verzí veleúspěšného podcastu, ve kterém Ricky Gervais, Stephen Merchant a kulohlav Karl Pilkington mluví o všem možném. Blboun Karl je však tak kuriózní postavička, že je nakonec stejně většinou středem pozornosti on. Myslím, že oprávněně. Dnes se opět podíváme na další perly z Karlova deníku. Tentokrát Karl popisuje svoje poznatky z dovolené na Madeiře a také kempování v anglickém pobřežním městečku Lyme Regis. Znáte ve svém okolí někoho, kdo má podobné názory jako Karl?

Přepis titulků

KARLŮV DENÍK Úryvky z jeho slavného deníku. "Čtyřhranky, krokodýli, hadi, chobotnice, jedovatí pavouci, pokoutníkovci, bílí žraloci... To jsou jedny z důvodů, které mě odrazují od návštěvy Austrálie. Všechna stvoření tam jsou větší a naštvanější něž kdekoli jinde na světě. Příčinou jsou podle mě dvě věci...

Zaprvé, pavouci a hadi a jim podobní se rádi schovávají pod kameny. Země je jeden velký šutr. Austrálie je na spodní straně toho šutru a oni se tam schovávají." Karle, ty jsi magor! Přemýšlel jsem, kam se pavouci schovávají a tak. - A má to smysl, ne? - Ne! - Proč ne?

- Protože přece nic jako "vzhůru nohama" nebo "spodek Země" neexistuje. Relativně vůči čemu? Vůči mapě, kterou jsi viděl? - No tak je to náhoda. - Čti radši dál. "Slyšel jsem, že do Austrálie řada lidí jezdí kempovat, což je podle mě na palici. Kdybych se vláčel tak daleko, chtěl bych aspoň pořádnou postel. Navíc bych netábořil na místě, kde se pohybujou pavouci-zabijáci."

- Souhlasím. - "Byl jsem kempovat jen párkrát a pokaždé jsem byl rád, když bylo po všem. - Naposledy jsem kempoval loni v Lyme Regis." - Jo. - Kdy jsi byl kempovat v Lyme Regis? - Loni. Lyme Regis bylo docela fajn. Ale byla to tak trochu noční můra, protože jsem jel s kámošem a on říkal, že zná někoho, kdo má na zahradě pozemek.

- "Kdo má na zahradě pozemek?" - K čemu to pak je? Jaký má smysl kempovat na zahradě, když kousek vedle jsou lázně a hospoda? No protože jsi u moře. Unikneš všedním dnům a poznáš svět. Na zahradě před barákem svět nepoznáš. - Za barákem. - Tak to pak jo. - Poznáš akorát tak tři ploty.

- Ale máš soukromí aspoň. On říkal: "Je to skvělá zahrada. Majitelé budou pryč a je tam venkovní záchod... Venkovní záchod, který používají, když mají večírky a tak." Tak jsme tam dorazili a ten týpek, co o tom pozemku věděl... - Myslíš tu zahradu? - Jo. ... povídá: "Nemůžeme ji použít, oni na tu dovolenou neodjeli." Takže jste teď osamocení uprostřed civilizovaného města jménem Lyme Regis.

"Jak jen přežijeme?" Nakonec jsme se přesunuli na pláž. Postavili jste stan na pláži? Postavili jsme stan. Našli jsme flek, kde byla kopa bordelu. - Paráda. - Umíte si vybrat. - Dobrá rada. - Co to bylo zač? Chemický odpad nebo jen...

Ne, plechovky a tak. Injekční stříkačky a použitý plenky? Bylo to zrezivělé? Když tam je odpad, tak to značí dobrý místo na kempování. - Proč? - Protože tam kempovali jiní. - Aha. - Tak se na to musíte koukat. Je to takovej cestovatelskej tip...

- Takže by ses vyspal třeba na hajzlu? - Jo. "Tohle je fajn. Je to pokrytý hovnama. To znamená, že tu srali i jiní." "Vítejte v našem pětihvězdičkovém hotelu. Všimněte si všech těch zeblitých zdí." "To znamená, že si to tu ostatní hosté užili. Ožrali se jak prasata a vyzvraceli si plíce." Takže jsme položili stan.

Položili jsme tam ten stan. - A otravný bylo to... - On položil stan. - Jak se jmenovala? - Asi už byl postavenej. Nesl ho rozloženej z Londýna. - "Rozbijte tábor!" - Jo. Divný bylo, že sotva jsme se usadili, objevili se další lidi. Taky šli za odpadky.

Dovolenkáři... Začali si vybalovat věci, což zamrzelo. "Ne! Tamhle vedle plínek je lepší místo! Přesuňte se tam." - A nabídli nám nějaký klobásy. - Dobře. A můj kámoš řekl, ať je ignoruju. Že to je kód pro grupáč." - Cože? - Ne! - Takže lidi grilovali klobásy... - Jo. A řekli: "Nedáte si klobásu?"

A podle vás to je kód pro grupáč? Nechci mluvit s cizími lidmi. Jel jsem na dovolenou, abych tomu uniknul. Nechceme, aby nějaký... Klobásy jsou jen začátek, viď? - A než se naděješ... - Jak ty lidi vypadali? - Bylo jim tak 45. - Co byli zač? - Muž a žena. - Muž a žena. Co by z toho měl ten chlap?

Někteří to mají rádi přece. Myslíš, že by řekl: "Chci toho plešatýho, drahá"? Jestli to je jako Výměna manželek, nebyl by jeden z vás manželka? Já... já přece neznám ta pravidla. On má jen úchylku na pomeranče. Ani jsme klobásy nechtěli, takže... Nevěřím, že klobásy jsou kód pro grupáč, protože představ si, kolikrát by někomu nabídli klobásy a pak: "Tak kalhoty dolů!"

"Jen jsem chtěl klobásy." "Tenhle kód je k ničemu. Potřebujeme lepší." Proč nám teda ty klobásy nabízeli? Protože to jsou milí lidé a zrovna grilujou klobásy. Já ti nevím. "Těm lidem se nedá věřit. Přesuneme tábořiště blíž k té mrtvole." Takže to bylo moje kempování.

"30. září. Odjíždím se Suzanninými rodiči. Sejdeme se s nimi na letišti na Madeiře. Oni přiletí z Manchesteru. Letadlo bylo narvané a mě bolela hlava. Za mnou sedělo dítě, které celý let probrečelo. Jeho máma říkala, že je to proto, že ho bolí uši. Mě taky bolely..." Bože můj!

"Šli jsme najít supermarket. Suzannina máma seřvala jejího tátu, protože neměl tričko. Řekla, že vypadá hrozně a že se vedle něj cítí trapně. Zítra mají rubínovou svatbu." - Proto jeli na dovolenou. - Jasně. "Koupil jsem si ventilátor, abych v pokoji přehlušil zvuk projíždějících mopedů. Slyšel jsem, že Wayne Rooney dělá to samé s vysavačem."

- Cože? - Když máš nějaký konstantní zvuk, chce se ti pak z toho spát, protože to přehluší všechny ostatní ruchy. Když třeba běží vysavač, který zní takhle... A když je to konstantní, prostě začneš klimbat. Sousedi si pak říkají: "Zase jim běží vysavač. Hupsnem na to." Takhle začíná nukleární válka.

Přesně. - Funguje to. - Nefunguje. Špunty do uší fungujou. Zkoušel jsem je, ale nevyhovovalo mi to. - Proč ne? - Protože jsem slyšel vlastní tep. Ty jsi takovej zvláštní človíček. "Ráno jsem toho moc neudělal. Seděl jsem u bazénu...

...a zachraňoval hmyz, co spadl do vody." Já umírám! Úplnej Noa. - To je bláznovství! - Jak jsi je zachraňoval? Čekal jsi, až dopadnou do vody a pak vylovil, nebo chytal ve vzduchu? Nechal jsem je vylézt na prst. Chytili se a odlétli. Jako nějakej hmyzí plavčík. Viděl jsi nějakou oběť a musel jsi vyrazit do akce? A šup do vody.

Je těžké něco takového ignorovat. V podstatě jste svědky smrti. A když něco můžeš zachránit, tak to uděláš, ne? Přispěješ svojí troškou. A v noci pak přemýšlím, jestli se poučili, nebo jestli se vrátí a zítra je najdu mrtvé. Ale aspoň jsem jim dopřál další den.

Víc nezmůžu. Jsem na dovolené. Přispívám svou troškou. Mám to štěstí, že vidím svět. Přispívám. Přispějte svou troškou. Krásně řečeno. Líbí se mi, že pobíhal okolo a zachraňoval mouchy a jiný hmyz. Já prostě...

ono mě to... Mezitím se utopila nějaká stařenka... ...zatímco zachraňoval brouka. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Adam: Hľadaj na webe a nájdeš titulky na kompletný seriál ;)

180

Odpovědět

Tak ma napadlo, neviem ako je to na slovensku a v cechach ale tu bezi An Idiot Abroad: The Bucket List, a v podstate je to presne toto, Ricky a Stephen si robia p***l z Karla a posielaju ho na rozne vylety ktore mu vzdy patricne upravia, myslim ze by tu o to bol zaujem...

190

Odpovědět

Nedávno odštartovala 3. séria. Budem prekladať, tak ako prvé dve série. Ku koncu víkendu očakávajte titulky na prvý diel na najznámejšom serveri s titulkami :)

180

Odpovědět

tento diel sa ani trochu nepodaril.
dvaja moderatori zneju neuveritelne arogantne, karl je sice stale jednoduchy clovek, lenze tu vyznie poeticky, romanticky a s cistou dusou
ostatne diely su vtipne, pretoze tam je karl vyslovene hlupy, no tu hlupym nie je, tu je skratka iny, noa smiat sa cloveku za jeho odlisnost je dost hlupe....

202

Odpovědět

BloodyElle: Nezdá. Je to totiž ten samej člověk, co namluvil Wheatleyho hlas :)

180

Odpovědět

*Wheatly

180

Odpovědět

Ten blonďák mluví jako whetly z portalu 2 o.O Zdá se to jen mě? :D

180

Odpovědět

L1v3: V nejbližší době nejspíš ne. Navíc tu jeden rozhovor už je: http://www.videacesky.cz/talk-show-rozhovory/zach-braff-u-davida-lettermana

180

Odpovědět

scr00chy : Chtel bych ti moc podekovat za celou tvou praci na scrubs! A chtel bych se zeptat, jestli neplanujes nejaky rozhovor se Zachem? :-)

180

Odpovědět

honza: Není to parodie. Ten "idiot na cestách" je prostě ten samej Karl jako tenhle. Tuhle show akorát dělal dřív než to cestování.

180

Odpovědět

mám to chápat správně, že je to parodie na jeden z mých oblíbených pořadů co běží v pátek večer na Discovery?? Hlášky tom odpovídají. http://www.csfd.cz/film/284636-idiot-na-cestach/

183

Odpovědět

Kámo, ale on skutečně existuje!! :) U jednoho takového jsem měsíc bydlel, když jsem jezdil za prací a je to PŘESNĚ ON :D

190

Odpovědět

nechce se mi verit, ze nekdo tak blbej jako karl existuje i ve skutecnosti :D?

181

Odpovědět

Dneska mi málem praskla bránice! Úžasné!

180

Odpovědět

Karl je genius :) Chci dalsi! :)

180

Další