S písní kolem světa - Imagine

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:664
Počet zobrazení:9 051
Po krásném Stand By Me a mírumilovném War/No More Trouble s Don’t Worry tu máme další píseň z projektu Playing For Change. Tentokrát vám lidé (některé již znáte z minulých videí) z celého širého světa zazpívají a zahrají překrásnou baladu Imagine od Johna Lennona, kterou tu mimochodem máme i v originále. Tak na chvíli všeho zanechte a ponořte se do této uvolňující skladby, která v sobě nese filosofii míru...

Přepis titulků

Sen, který sníte sami, je pouhým snem. Sen, který sníte společně, je skutečností. Sen, který sníte sami, je pouhým snem. Sen, který sníte společně, je skutečností. - John Lennon Představ si, že neexistuje nebe. Zkus to, není to těžké. Pod námi žádné peklo. Nad námi pouze a jen nebesa. Představ si všechny ty lidi... žijící přítomností.

Představ si, že neexistují žádné státy. Nic těžkého na tom není. Není nic, pro co zabít či zemřít. Ba ani žádná víra. Představ si všechny ty lidi, kteří žijí život míru. Možná mě máte za snílka. Ale nejsem ani zdaleka sám.

Doufám, že se k nám jednoho dne přidáš. A celý svět potáhne za jeden provaz. Představ si život bez majetku. Nevím, jestli to vůbec dokážeš. Nikdo by nelačněl a po ničem netoužil. Bratrství lidí. Jen si představ všechny ty lidi, jak se dělí o svět.

Možná mě máte za snílka. Ale nejsem ani zdaleka jediný. Snad se k nám jednoho dne přidáš. A celý svět se tak sjednotí... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Zvláštní poděkování patří Yoko Ono, která nám umožnila uskutečnit Johnův sen.

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jo supr v tomhle podání se dá líp pochopit o co vlaste tomu Lonnonovy slo opravdu výborný projekt

230

Odpovědět

♥ Naprosto dokonalé ♥
♥ Chytne za srdce ♥
♥ Prostě super ♥

220

Odpovědět

Jo,to mi de dobře :-)

180

Odpovědět

Mooooooooooooooooooooooooooooooc pekny stejne jako vsechny pisnicky z tohoto projektu. :-) :-) :-)
Jinak lv:zabíráš skoro celou stránku :-D

180

Odpovědět

moc krásné zpracování, i ten text- u něj zamrazí, ale když se nad tím dýl zamýšlím, tak nemít pro co zemřít ? to snad pak ani nemám pro co žít...

180

Odpovědět

Ten text je na tý písničce to nejkrásnější proboha... Zamyslete se vy hateři, co to tu kritizujete. Myšlenka toho textu je naprosto pravdivá a představa takového světa nádherná, ač bohužel v našem světě plnym haterů a chamtivců nereálná...

181

Odpovědět

bake Lit - ráda bych Ti poděkovala za tuto krásnou písničku.
Nevěřila bych,že se mi někdy bude líbit něco tak,jako original.
Stejně tak jako "Stand by me".
Jsou to nádherné projekty,které mne každé ráno naladí k lepšímu dni.
Ještě jednou díky,za sprostředkování :-)

210

Odpovědět

Velin-já s tebou v podstatě ve všem souhlasím,nevyjádřila jsem se přesně.
Já ten Johnův text beru tak,že ho myslel jako nadsázku.Že se lidi zabíjí k vůli víře,území a majetku a že mu jde jen o to aby zbytečně neválčili k vůli svému osobnímu obohacení a rozdílnosti názorů,nebo víry.
Takže ten text neberu jako naivní,ale jako vyjádření postoje.
Vím,že je dost lidí nenažraných a válčit se bude vždycky,jde mi o to,že ale dneska se spousta lidí zabývá jen sama sebou a nechá vlády ať si s námi dělají co chtějí,proto jsem napsala ovce a taky si spousta lidí když si neví s životem rady nechá vymýt mozek nějakou náboženskou organizací.
Kdyby lidé trošku přemýšleli co je správné a co ne,mohlo by to vypadat na světě alespoň trochu lépe ne? Samozřejmě státy jsou nutné a také se mi líbí hlavně suveréní státy,kde si myslím,že se to v menším lépe ukočíruje a ne EU a ta bláznivá globalizace.
Vždyť se podívej jak to vypadá,musíš uznat že my vyspělé státy plýtváme jako dobytek a je to pak na úkor jiných lidí a zvířat.
A těmi ovcemi myslím hlavně to,že bychom měli víc protestovat proti americkému se roztahování po arabských státech,protože já osobně nevěřím,že americká vláda,včetně nás co jsme v Nato tam bojuje za svoji svobodu!
Dělá nám snad někdo něco?
Ale ropa je potřeba,hlavně levně že?
Aby nedošlo k omylu,Američany mám ráda a západní styl života taky (jen všeho s mírou) jen nemám ráda jejich vládu a tu naši taky ne.
No a Johna jsem se chtěla zastat hlavně proto,že se narozdíl od spousty lidí alespoň angažoval v boji za mír,takže i kdyby ten jeho text byl sebenaivnější,je mi to jedno,ale jak už jsem říkala nepřipadá mi tak,beru ho jako metaforu,už jen pro to,že hraje na klavír za desítky tisíc (jak už někdo poznamenal).
Kdyby to myslel naivně vážně žil by spíš jako poustevník,nebo tulák ne?

181

Odpovědět

ano Iv, o téhle naivitě jsem mluvil. Já se právě jako ovce chovat odmítám. :-p
žít přítomností - ve vztahu s odmítnutím náboženství v předchozí části verše(možný odkaz na Marxe?) nás odrazuje od dlení v minulosti a lpění na budoucnosti. Já naopak říkám, že poučení v minulosti a cíle v budoucnosti je přesně to co nás jako lidstvo posunuje vpřed.
absence států(s absurdně implikovanou absencí víry) jako odstranění původu válek, jako by státy byly jejich původci. Býti to skutečností, máme tu neorganizované rabování a drancování, ale žádnou státní organizaci co by tě chránila. Možná kdyby se všichni taky zhulili. (není pro co zabít nebo zemřít)-viz výše, lidi zabíjejí pro kousek chleba, nějaký důvod se vždycky najde, odstranění důvodů rozdílnosti - národnost a víra - ničemu nepomůže, protože lidem, toužícím po násilí, to často slouží pouze jako záminka
odstranění majektu(není jasné zda osobního-tedy k modelu socialismu a majektu všech, nebo vlastnictví jako takového) odbourává vůbec základ naší společnosti. Bez osobního majektu, jak si zajistíš, že pokud tvrdě pracuješ na něčem, aby jsi se ty a tvá rodina měli lépe, že tvé úsilí přinese své plody, když to, co získáš ani nebude tvoje? budeš makat na farmě, přijede nemakačenko a vezme si z tvého, jako by nic, když na to nemusel pracovat? Nevidím jako šťastný nápad. Sdílení všeho je hezká idea, dokud si neuvědomíš, že se lidi vždycky rozdělí na ty, co budou v potu tváře pracovat a ty, co jim to budou s mírovou písní na rtech vyžírat. Popřípadě ty co jim to prostě seberou.

180

Odpovědět

Nádhera,nemám slov !
Jen pro níže uvedené kritiky textu: chápete vy telata,že kdyby většina lidí měla srdce jako John Lennon vypadalo by to na světě úplně jinak?
To bychom se ovšem nesměli chovat jako ovce že?
Zkuste si z něj vzít aspoň trošku příklad !
Nebo vám války nevadí?
Se vás osobně netýkaj co?

180

Odpovědět

Celkem mě oslovilo provedení, je to hezký nápad a dobře provedené

Ale za až neuvěřitelně dementně naivní text to ode mě dostává body dolů. Tohle není sen o něčem jednoduchém a lepším.
Tohle je sen, že když zahodíme všechno, nezbude nic co by nás rozdělovalo. A to se ani nepouštím do rozebírání každé myšlenky v každém verši, jedna naivnější než druhá. Můžete mi spílat, ale stojím si za svým.

180

Odpovědět

I wonder - Nedovedu ?

180

Odpovědět

to fary: 0:43 co je to za nástroj???? - To je prosím obyčejná hliněná váza... na vše se dá hrát ;)

180

Odpovědět

No nebylo by to faina, kdyby jsme konečně zapomněli na rozdílnost ras, rozdílnost kultur, na rozdílnost víry, či rozdílné názory, zrušili válku, rasismus, extremismus a všechny ismy? Člověk by konečně zapomněl na svou touhu po majetku a po tom mít stále více? (viz také http://www.youtube.com/watch?v=ZvOPFl03JvU), ano bylo! I já se klidně počítám mezi snílky, kteří doufají, že tomu opravdu tak jednou bude a k hippees opravdu nepatřím. Zamysleme se nad svými komentáři, které vykazují i něco málo o naší inteligenci. To už vážně naše mladší generace (mimochodem mě samotnému je 23) neumí hledat v textech, to už nás vážně zajimá, jen to co je cool a in i kdyby to mělo asi takovou vypovídající hodnotu jako japonský návod na DVD (hláška z Red Dwarf)? Jestli ano jsem snílkem i v tom, že stále doufám, že v našem národu, v našem srdci a hlavně v našich hlavách stále je a přežívá přirozená inteligence.

180

Odpovědět

"Ten hipísáckej text si fakt ani nezaslouží překlad :D dokonalá píseň když si člověk odmyslí text :D" tak tá pieseň je hlavne o texte takźe ty budeš asi celkom chudák...

a mimochodom je to o to krajśie že presne o toto mu šlo...

181

Další