John Lennon - Happy Xmas (War Is Over)

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:452
Počet zobrazení:12 104

Vánoce na VideaČesky.cz začínají! Kdyby mi někdo řekl, ať si pustím svou nejoblíbenější vánoční písničku, hledal bych na YouTube právě Veselé Vánoce od Johna Lennona. Pod videem najdete dva krátké odstavce o písničce samotné. Přeji krásný poslech plný Vánoc!

Tato písnička byla v Británii roku 1971 vydána jako singl bývalé skupiny Plastic Ono Band, jejímiž členy byli samozřejmě John Lennon a jeho manželka Yoko Ono, ale i, v době této skupiny již bývalí, Beatlesáci George Harrison a Ringo Starr.

Texty v sobě nesou odkaz na jakousi kampaň z roku 1969, kdy si John s Yoko pronajali billboardy v 11 velkých světových městech (New York, Los Angeles, Toronto, Řím, Athény, Amsterdam, Berlín, Paříž, Londýn, Tokio, Hongkong a Helsinki) a vylepili plakáty, na kterých stálo: "VÁLKA MŮŽE SKONČIT! (Stačí jen chtít) Štastné Vánoce přeje John a Yoko." Právě v tuto dobu se ale Spojené státy americké potýkaly s válečnou situací ve Vietnamu a menší pod-řádek "Válka může skončit, stačí jen chtít, válka končí, teď!" tak byl z billboardů stržen. To ale vůbec této písničce nezabránilo v tom, aby se stala jedním z největších vánočních hitů století...

Přepis titulků

Tak tu máme Vánoce. Co jste stihli učinit? Jeden rok nám končí... a nový právě začíná. A tak tu máme Vánoce. Doufám, že si je užijete. S těmi nejbližšími a nejdražšími. Se starými i mladými.

Přejeme vám veselé Vánoce... a šťastný nový rok. Doufejme, že bude hezký... a nebudeme muset žít ve strachu. A tak tu máme Vánoce. Pro slabé i pro silné. Pro bohaté i chudé. Svět je tak špatný.

Přejeme veselé Vánoce... všem černým i bílým. Všem žlutým a rudým. Zanechme už všech sporů. Přejeme vám veselé Vánoce... a šťastný nový rok. Doufejme, že bude hezký... a nebudeme muset žít ve strachu.

A tak jsou tu opět Vánoce. Co jsme stihli učinit? Jeden rok nám končí... a nový právě začíná. A tak vám tedy přejeme veselé Vánoce. Doufáme, že si je užijete... s těmi nejbližšími a nejdražšími. Se starými i mladými.

Přejeme vám opravdu veselé Vánoce... a šťastný nový rok. Doufejme, že bude hezký... a nebudeme muset žít ve strachu. Válka může skončit... Stačí jen chtít... Válka může skončit... Už teď...

Veselé Vánoce a krásné prožití svátků Vám přeje bakeLit z VideaČesky.cz!

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to úžasné, moc děkuji.

00

Odpovědět

Nefunkční ... zprovozněte prosím když už jsou za chvíli ty vánoce ;)

180

Odpovědět

Video opět funkční.

00

Odpovědět

Das funktioniert nicht...

181

Odpovědět

Díky Johne, ačkoliv je duben,už se těším na Vánoce :-)

200

Odpovědět

když si člověk čte ty komenty tak nechápe že jsou lidi po poslechu toho textu pořád takový z***i :D kreténi. Co jste dokázali že jste takový frajeři? Nic moc co:) jenom bejt ubohý, to vám jde velice dobře.

210

Odpovědět

pěkná písnička ale blbej překlad fakt skažený

191

Odpovědět

dobre to znelo ale jak tam tie mravence zacaly spievat tak sa mi nozik vo vacku otvara , neskutocne to dosraly ..

181

Odpovědět

Já tu písničku miluju. Děkuju moc za překlad :)

200

Odpovědět

Novis: Přesně můj názor, ať to byla jakákoliv semetrika ochechule nebo jak jí chcete nazývat, John jí miloval tak moc že by pro ní obětoval všechno na světě a proto mu to nikdo nemůže vyčítat.

190

Odpovědět

Možná jediná klasická vánoční píseň co mě nepřivádí k šílenství

210

Odpovědět

Hej vcera sem ji poustel... paradni song

200

Odpovědět

Heki: Naprosto přesný vtip, Yoko Ono svým neustálým vtíráním nejdřív rozeštvala Beatles a dnes jí živí dílo jejího mrtvého manžela. Takže ti lidi, co ti nadávaj, jsou jen hloupí :-)

180

Odpovědět

@ Flashka
A víš že mi to říká hodně lidí ? :D ;)

180

Odpovědět

Jsem rád za tento song, Vánoční klasika.

180

Odpovědět

Klasika, díky za překlad. :]

180

Další