The Beatles – Real Love

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:6 646

Real Love není z neslavnějších písní od Beatles, ale mnohá fakta o jejím vzniku ji činí jednou z nejzajímavějších. Díky okolnostem, za jakých skladba spatřila světlo světa, také získává zvláštní melancholický nádech.

Píseň nahrál John Lennon v několika demo verzích v letech 1979 až 1980. Nikdy ji nevydal, ale po Johnově smrti umožnila Yoko Ono zbylým členům Beatles, aby píseň dokončili. Lennonův hlas byl na mnoha místech pásky natolik poškozený, že musel v refrénech se zpěvem vypomoci Paul MacCartney, který co nejvěrněji napodobil Lennona, aby byl rozdíl nerozpoznatelný. Mixování konečné verze skladby si vzal na starosti leader Electric Light Orchestra Jeff Lynne, se kterým se George Harrison sešel v kapele Traveling Wilburys. Lennonův hlas však zní oproti demo nahrávkám zkresleně kvůli tomu, že píseň byla o něco zrychlena, aby lépe zapadla do rytmu popového mainstreamu. Zároveň je Real Love jedinou písní v historii Beatles, pod níž nejsou coby autoři podepsáni Lennon/McCartney či všichni čtyři členové Beatles, ale pouze John Lennon sám.

Píseň vyšla v roce 1996 na albu Anthology II.

 

Přepis titulků

Všechny mé plány a projekty se ztratily jako dávno zapomenuté sny. Zdá se, že vše, co jsem dělal, jen čekalo na tebe. Tak jako když si malé holky a kluci hrají se svými hračkami, zdá se, že ať dělali cokoli, jen čekali na lásku.

Není třeba být sám, není třeba být sám. Je to opravdová láska, je to skutečné. Je to opravdová láska, je to skutečné. Od této chvíle vím přesně, kam se bude můj život ubírat.

Zdá se, že ať jsem dělal cokoli, jen jsem čekal na lásku. Není třeba se bát, není třeba se bát. Je to opravdová láska, je to skutečné. Je to opravdová láska, je to skutečné.

Už dřív jsem si myslel, že jsem zamilovaný, ale v srdci jsem věděl, že chci víc. Zdá se, že ať jsem dělal cokoli, jen jsem čekal na tebe. Není třeba být sám, není třeba být sám. Je to opravdová láska, je to skutečné.

Je to opravdová láska, je to skutečné. Je to opravdová láska, je to skutečné. Je to opravdová láska... Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Pôvodne som si myslel, že jediná skladba Beatles zložené po Lennonovej smrti je Free as a Bird, zhodou okolností tiež na základe Lennonovho dema. Holt zase som o niečo múdrejší :D

Na youtube je tiež nahrávka, z ktorej je odfiltrovaný Lennonov lead voice a je teda dobre počuť, ktoré časti piesne boli "hlasovo posilnené".

190

Odpovědět

Má oblíbená, díky :-)

Jak je možné, že se v klenotech ještě neobjevili Fred Astaire, Frank Sinatra a Dean Martin? Ostudy ;-)

180

Odpovědět

Moc děkuju za dnešní hudební klenot! Většinu písniček znám velmi detailně, ale tuto jsem neznala či možná slyšela kdysi překdysi..a rozhodně jsem o ní něvěděla takovouhle informaci o vzniku..fakt pecka :))!

190

Odpovědět

malé hodnocení...kolkikrát nechápu, když se objeví něakej klenot a skoro nikdo to nezná

191

Odpovědět

mě se od nich libi takhle...trošku sice odbočili od toho stylu co hrali...ale ma něco do sebe :D

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t5kqe3ku2c8#at=108

1819

Odpovědět

Tak to snad radši dechovku než poslouchat tohle blití.

185

Odpovědět

+Uživatelské jménoJe to očividně myšleno jako parodie. Metal rád nemám, Beatles jsou moje nejoblíbenější kapela a tenhle kousek je skutečně povedený (-: Líbí se mi ta práce s jemnými detaily (rozdíl doprovodu ve slokách a v sólech, doprovodný...zpěv atd.). Samozřejmě že to není na běžné poslouchání. Ale na pobavení je to super.

180