The Beatles – Help!

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:694
Počet zobrazení:16 441

Vítejte u našeho nového speciálu, který se zde bude objevovat vždy ve středu v 7:30, a uslyšíte v něm jenom ty nejlepší starší kousky, které nám hudební průmysl kdy nabídl. Na začátek jsem si pro vás připravil překlad písně Help! od dnes již bohužel rozpadlé, ale i tak věhlasné čtveřice Britů, kteří si říkali The Beatles.

Píseň Help! vyšla v roce 1965, kdy zazněla ve stejnojmenném filmu od Richarda Lestera a následně byla obsažena i v soundtracku k tomuto filmu. Jména členů této rockové a popové kapely jsou tak notoricky známá, že by je vyjmenoval kdejaký jedinec na základní škole, ale i přesto si je zde zmíníme. John Lennon (30 let po smrti, Imagine, Happy Xmas), dodnes aktivní Paul McCartney, George Harrison (10 let po smrti) a dnes již 70letý Ringo Starr. "Brouci" se našli v roce 1958. Své zlaté časy prožívali v letech 1960-1970. K jejich rozpadu vedla McCartneyho nelibost k Lennonově manželce Yoko Ono. Lennon se později dal vlastní cestou a netrvalo dlouho, než se tak zachoval i George Harrison, což pro Beatles znamenalo definitivní konec.

Pozn. admina: Video obnoveno, překlad začíná ve 29. vteřině.

Jaká písnička od Beatles se vám nejvíce líbí? Máte nějakou starší písničku, která je vaší srdeční záležitostí? Neváhejte se o ni podělit v komentářích, třeba se zde příští středu objeví. ;)

Přepis titulků

Nové video, přeložen pouze zpěv. Pomoc! Někoho potřebuji. Pomoc! A ne jen tak ledaskoho. Pomoc! Sami víte, že potřebuji, aby mi někdo... pomohl! Když jsem byl mladší, mnohem mladší, než jsem dnes... nikdy jsem nepotřeboval, aby mi někdo jakkoli pomáhal. Ale ty dny již pominuly a s nimi i má sebejistota.

Nechal jsem si to projít hlavou a otevřel své dveře. Je-li to ve vašich silách, pomozte mi, cítím se na dně. A opravdu si vážím toho, že jste mi nablízku. Pomozte mi postavit se znovu na nohy. Tak moc vás prosím, pomůžete mi? Můj život se teď změnil v tolika směrech. A zdá se, že má nezávislost mizí jako pára nad hrncem. Tu a tam se cítím tak nějak nejistě.

Vím jen to, že vás potřebuji jako nikdy předtím. Je-li to ve vašich silách, pomozte mi, cítím se na dně. A opravdu si vážím toho, že jste mi nablízku. Pomozte mi postavit se znovu na nohy. Tak moc vás prosím, pomůžete mi? Když jsem byl mladší, mnohem mladší, než jsem dnes... nikdy jsem nepotřeboval, aby mi někdo jakkoli pomáhal. Ale ty dny již pominuly a s nimi i má sebejistota.

Nechal jsem si to projít hlavou a otevřel své dveře. Je-li to ve vašich silách, pomozte mi, cítím se na dně. A opravdu si vážím toho, že jste mi nablízku. Pomozte mi postavit se znovu na nohy. Tak moc vás prosím, pomůžete mi? Pomozte mi, pomozte mi! Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (95)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nefunkční video :)

00

Odpovědět

Opraveno!

00

Odpovědět

Video opět funkční.

11

Odpovědět

Here comes the sun, a k překladu myslím že open love the doors znamená, otevřít dveře lásce.

191

Odpovědět

Nikdy jsem nebyl velkej fanoušek beatles. Jel jsem spíš na konkurenční vlně rolling stones, celkově mi je jejich hudba bližší a jsou to praví zakladatelé Rocku, Hard Rocku. Beatles je spíš pozůstatek dřívější uhlazené hudby uměle importované do celého světa. Ale Help je klasika a dík za ní.

182

Odpovědět

All you need is love, The Fool On The Hill, Cry baby cry, Anna, strawberry fields forever, P.S. I love you, Thank you girl, Please please me, please Mr. Postman,Let It Be a moje nejmilovanější Across the universe.
A to mi je jenom 13let a vím o nich vše. ♥♥♥♥♥

181

Odpovědět

Yesterday

180

Odpovědět

Je to prostě Beatles, na této muzice jsme vyrůstali.

190

Odpovědět

nic lepšího v roce nevím přesně, ale poslouchal jsem je z RFE, nebylo

00

Odpovědět

Twist and shout♥

190

Odpovědět

beatles♥

190

Odpovědět

Mr.Moonlight

190

Odpovědět

Beatles ? - nóóó - tak takhle prosté a působivé melodie zřejmě již nikdo nenapíše a nezazpívá, i když ke konci jejich působení to byla hudba náročnější a téměř se vymykala rámci pop music.

190

Odpovědět

Yesterday

190

Odpovědět

já bych uvítala od Led Zeppelin All of my love nebo Baby I'm gonna leave you.. nebo i Black Dog.. vlastně i Tangerine, Immigrant song, Kashmir... od nich jsou skvělý úplně všechny je jedno co vyberete :)

180

Odpovědět

ked johnny tak folsom prison blues,i ked ta moc ani preklad nepotrebuje kedze ma jednoduichy text http://www.youtube.com/watch?v=v7gV5C5mB7A

180

Odpovědět

ja bych uvital Johnyho Cashe at uz rusty cage nebo ive been everywhere, na text se mi nejvic libi hurt ale ta je jeho posleni mam ten dojem takze je mozna z 21.stoleti..

180

Další