Sám

Thumbnail play icon
60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:261
Počet zobrazení:7 353

Dnes je bohužel Graham Norton natolik zaneprázdněn, že k nám zavítá zase až příští týden. Ale nezoufejte, místo něj se můžete kouknout na tento krátký film režiséra Brocka Torunskiho. Jednoho dne skolí lidstvo neznámá infekce. Přežije jen jediný člověk. Jak se má zachovat? V hollywoodských filmech je to vždy tak snadné! Ale jak je to v realitě?

Přepis titulků

Dále. - Vaše zpráva, pane. - Díky. - Prosím? - Všichni umírají. Jeden za druhým. Nechápu to. Vrať se domů. Lásko, prosím tě, pojď domů. Už se mi zase zdál ten sen. Ten, kde je všechno normální. Lidé v něm pracují, smějí se. Ale to už je roky zpátky.

Předtím, než šlo všechno do kytek. Cítím se zvláštně, když se probouzím. Jako bych léta spal. Dobře si ale uvědomuju, že je to jen pocit. Každý den je totiž úplně stejný. Nikdy nevíš, jak moc máš něco rád, dokud o to nepřijdeš. Je legrační, jak moc to přísloví dnes dává smysl. Jeho pravdivost si uvědomíte až ve chvíli, kdy vás tahle situace skutečně potká. Víte, co jsem měl rád já? Rád jsem jezdil autem, procházel se po starém mostě, vyrazil si večer někam s přáteli. Teď mě obklopují jen konzervy a vzpomínky na minulost.

Ahoj, lásko. Myslím na tebe. Nechceš se mnou po práci skočit pro jablka? Jenny říkala,... Nejvíc vám ale schází vaši nejbližší. - Mám tě ráda. - Konec zprávy. Pro vymazání... Zpráva uložena na tři dny. Díky Bohu, že jsem narazil na hadici se studnou a generátor. Údržba je sice náročná, ale rozhodně se vyplatí. Kéž bych tak měl čas zprovoznit i auto.

Sbírání zásob by tak bylo mnohem jednodušší. Taky bych nemusel všude chodit. Somerset Drive. Včera jsem šel vlevo, dneska pro změnu zkusím jít doprava. Možná to zní hloupě, ale někdy si říkám, proč zrovna já? Kvůli filmům jsem si vždycky myslel, že když přijde apokalypsa, objeví nějaký vědec lék nebo nějaký hrdina založí kolonii. Ale ve skutečnosti jsem zbyl jenom já. Chlápek s titulem v podnikání. Netuším, proč jsem přežil, a nevím, co mám dělat. Naštěstí se všichni fanoušci zombie pletli.

Na druhou stranu, kdyby měli pravdu, třeba bych se tady necítil tak sám. Už roky jsem na nikoho nepromluvil. Někdy mi trvá i pár týdnů, než promluvím sám na sebe. Stejně svůj hlas nepoznávám. Je hlubší, než si ho pamatuju, ochraptělý. Zním sám sobě cize. Výbava na přežití. Kdysi jsem si myslel, že je to pitomost. Teď mi ale ulehčují život. Peníze.

Teď se hodí akorát tak na podpal. Stmívá se. Měl bych vyrazit domů, zatímco je ještě světlo. Dnes jsem ušel pořádný kus. Poslední dobou chodím dál a dál. Možná bych měl být opatrnější, ale když jste poslední lidskou bytostí na světě, o nebezpečí se... SÁM Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nepropracovaný.

72

Odpovědět

Člověku, který zůstane sám na světě a není schopný za x týdnů u prostřed města najít pojizdné auto, bydlí v otřesné řadovce, místo aby se přestěhoval někam do vily po Gatesovi, který sedí na zadku a žvíká starou konzervu, místo aby něco zajímavého dělal, bych strašně přál, aby ten člověk, co na konci rozsvítil světlo, byl dvoumetrový naprosto neheterosexuální černoch!

855

Odpovědět

V celým městě není jediný kolo...

831

Odpovědět

Seriál Last Man on Earth o tom vypráví, tohle je realističtější, než seriál, seriál ale vydrží déle :--D
Být posledním člověkem na zemi, tak asi chovám zvířata.

141

Odpovědět

Jistě, taková pěkná sympatická ovečka, hezky si ji vykoupat…

140

Odpovědět

+mykanecpak si s ní založíš rodinu co? :D https://www.youtube.com/watch?v=5WlfdtxG9_8

41

Odpovědět

Last Man on Earth je hlavne komedie :D. V reálu by všude nacházel ostatky mrtvol, vsechno by bylo pokrytý prachem a vsude by byla poust, jelikoz tam vyhynulo i zvířectvo a taky by pravdepodobne spachal sebevrazdu mesic potom co to vypuklo, pac by nedokazal unyst ten fakt ze je sam.

80

Odpovědět

Toje ale blbost, ten herec /o\ ty zvuky z RPG 90. :D střih, scénář omg !

91

Odpovědět

jestli chcete zkusit post-apo-zombie-------7 days to die

02

Odpovědět

lepší je 28 měsíců poté. Ten film mel krasnej happy end.

30

Odpovědět

Kto mu tam vyrába elektrinu? :D

185

Odpovědět

Vždyť mluvil o tom, že našel generátor;)

76

Odpovědět

+Cathana napájí snim celý město

410

Odpovědět

+Cathantak v tom pripade spis nasel elektrarnu ne? :D

70

Odpovědět

Jasně no, má to dost nedodělků...na druhou stranu, nevíme co ta nákaza byla čas, během tři vteřin mohli ty lidé klidně zestárnout a změnit se v prach..fjůů..problém s mrtvolami dořešen:D

61

Odpovědět

Tak takhle promarněný potenciál zajímavého námětu už jsem dlouho neviděl :D Je tam tolik nesmyslností, že se mi to ani nechce vypisovat :D Škoda.

724

Odpovědět

fuha, tu sa najde tolko logickych nezrovnalosti ze az :D ale koniec milo potesil

51

Odpovědět

Měl by si pořídit psa.....a nebo možná radši fenu:-)

144

Odpovědět

Monolog pěkný, ale celkově to má dost nedostatků.

Všechna ta auta okolo asi nefungují, když chodí pěšky. Obchody jsou nespíše úplně prázdné, když rabuje domy. Nemá čas opravit svoje auto, ale měl čas odklidit všechny mrtvoly a uklidi všechny domy. Celkově se chová naprosto nesmyslně. Být posledním člověk na světe, tak se chovám úplně jinak.

Nicméně pořád lepší, jak mnohé hollywoodské filmy.

332

Odpovědět

V The Last Man of Earth to ukázali o moc líp co by člověk dělal. :D

220

Odpovědět

Opravdu pěkná hudba, byť jednoduchá. Ani ten monolog není špatně napsaný, byť v něm není nic překvapivého. Ale když jsem viděl jak prohledává ten dům. Do kytek to šlo před mnoha lety, v tom domě ještě nebyl (nebo proč tam poprvé nechal krabičku přežití?), takže ten dům musel být roky nenavštívený. Kde je prach a plíseň?
A vůbec, kam se poděla zvířata? Nejenže na žádné nenarazil (dejme tomu), ale že si chodí tak bezstarostně po ulici, jako by je potkat ani nemohl...
Tak nějak mi přijde, že by to bylo lepší pro rozhlas. Klady by zůstaly, a tyhle lapsy by se daly vyřešit pár větami navíc (u filmu by to zvedlo rozpočet).

190

Odpovědět

a ten krásny pokosený trávnik bol tiež epic..a jeho style účes :D

140

Odpovědět

Chápu správně, že za tu dobu co je "sám", si nebyl schopný najít 1 z těch tisíců aut kolem, které jsou v pořádku a 99% mají plnou nádrž protože všichni zemřeli náhle? Chudák musí chodit všude pěšky...

690

Odpovědět

chudák a na kole ho tatínek nenaučil jezdit

550

Odpovědět

Ono tam tech chyb je vic. Napr v tom dome kde prohledava zasoby si sviti ve sklepe. Jak? Tezko by ve meste fungovala elektrina. Navic kdyz odchazi ulici tak za nim sviti cela ulice.

30
Další