Díly #12-13Apokalypsa

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:93
Počet zobrazení:3 938

Je tu finále Apokalypsy! Záchrana je nadosah, ale situace se komplikuje… Jak projekt Stevena ovlivní? Jak bude reagovat, až se dozví pravdu? Podaří se Derrenovi změnit jeho životní hodnoty i v reálném životě? Co si o celém projektu myslíte vy?

Přepis titulků

Vítejte u Apokalypsy. Danny, zdržíme přílet helikoptéry, chci dát Stevenovi čas přemýšlet. DEN DRUHÝ ZPOŽDĚNÍ HELIKOPTÉRY 23 MINUT Nemůžu se dočkat, až zase uvidím svou rodinu. A pak... Začnu nový život. - Jako druhá šance. - Přesně tak. Člověk si uvědomí, že jen mrhal životem.

Nemůžu tomu uvěřit. - Ale to už je minulost. - Co? - Je to minulost. Je to tak. Mám spustit poplach, Derrene? Jo, spusť to. Co to je? Doprdele! Co budeme dělat?

- Pošlete helikoptéru. - Posílám helikoptéru. Ještě nejsou uvnitř. - To je ta helikoptéra. - Kde? - Slyším ji. - Takže, co uděláme? - Co máme dělat? - Dojdu se podívat. - Dobře. - Pomalu. - Pojď ke mně. Bože můj. - Pomoc!

- Pomozte! Kam to letí? Helikoptéro, ignorujte jejich SOS a přistaňte vně areálu, pryč od nakažených. Přistaňte vně areálu. To je fakt skvělý. Hej! Jak se tam máme dostat? Jak se tam dostaneme? Pro boha živýho.

Danny, zkusme, jestli má Steven odvahu odlákat pozornost, abyste mohli proběhnout. Někdo je musí odlákat a pak proběhnout přímo kolem nich. Poběžím s Leonou. Běž, běž, bež. Danny, ty běž k helikoptéře. Leono, jsi vyděšená, a tak se schováš na vrátnici. Kde je Leona?! Leono!

Leono! Leono! Leono! Leono, Steven tě nevidí. Musíš se vrátit na základnu. Kdes byla? Nemohla jsem kolem nich. Omlouvám se. Tak jo. Opravdu jim neutečeš?

Nezkusíš to? Co budeme dělat? Nemůžeme počkat, až budou pryč? Nemáme čas, odletí bez nás. Mohl by tu helikoptéru navést dovnitř areálu. Takže... jo. Leono, řekni mu, aby nastoupil do helikoptéry a navedl ji do areálu. Nedokážeš proběhnout nakaženými. Nedokážu to.

Bojím se. - Ale ty jo. Řekni, aby mě nabrali tady. - Nenechám tě tu! - Zamknu se tu, budu v bezpečí. - Nenechám tě tu. Prosím. Řekni jim, ať přistanou tady. Nedokážu přes ně proběhnout. Zůstaň tady. Zamkni se. Vrátím se pro tebe. Poběžte za mnou! Běžte za mnou! Tady jsem! Poběžte za mnou! Musíme odletět. Odlétáme. Honem, nastup. Nemůžu tam Leonu nechat!

- Nemůžu ji tam nechat! - Cože? Zůstala uvnitř. Cože? Co to říkáš? Nechtěla se mnou jít. Vykašlal ses na ni! Co jsem měl dělat? Ztratila se mi. - Co budeme dělat? - Musíme se pro ni vrátit. Na to já nemám. Tohle nezvládnu, chápeš? Ale ty jo.

Vím to. Já jsem sobec. Vždycky jsem byl a vždycky budu. Nemám srdce. Ale ty jo. Já se nezměním. Podívej se na mě. Běž ji zachránit. Omlouvám se, je tam moc nakažených. Je to na tobě. Leono! Leono! Leono! Leono! Zůstaň uvnitř! Zamknu.

Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No nedalo mi to a něco jsem si googlil a narazil jsem na jeho FB profil, kde píše reálně o tom, že se opravdu změnil... Nevim možná, že měl ve smlouvě, že musí mlčet o tom, že to byl fake, možná to opravdu nebyl fake, každopádně odkaz fotku s popiskem: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151377600021193&set=pb.566841192.-2207520000.1448923082.&type=3&theater
a neni jediná

10

Odpovědět

Nejvíc šokující pro mě na celém seriálu bylo to, že té holce bylo 22 let. :D

220

Odpovědět

Geniální psychologický počin, ať už je to ve skutečnosti jakkoli.

Zmanipulovat jednoho člověka takovým způsobem? To by bylo husté.

Ale zmanipulovat tisíce lidí, kteří si nemůžou být jistí, jestli je to skutečné nebo ne? To je teprve husarský kousek! :D

100

Odpovědět

To možu byt všetci radi že to bol taky usmrkanek .. či už to bolo nahrane alebo nie .. ale keby si taku p***l z niekoho ineho.. nemuselo by to dopadnuch podla ich predstava a stratam na životoch by som sa ani len nečudoval .. ved je to predsa apokalypsa no nie ? Nech je ten vybrany aky chce človek to čo vyplni do papierov nemeni nič na tom ako by sa zachoval v reale... taku to p***l by som si nikdy z nikoho nedovolil spravit ...

30

Odpovědět

hned 1. 30 vterin toho 12 dilu jasne ukazuje, ze je to nahrane - je slyset, ze funi do mikrofonu - kde by ho tak asi vzal? ale jinak je to zabavne tak proc ne...

00

Odpovědět

Ja...popravde ani nechcem rozoberať, či to je nahrané alebo nie. Omnoho podstatnejší je pre mňa odkaz, ktorý tá séria odovzdáva. Zároveň je to niečo, čo som ešte nevidel, bavilo ma to a tešil som sa na preklad ďalšieho dielu. Teraz ma celkom mrzí, že už je koniec. Svojim spôsobom ma to zasiahlo a i ja som si uvedomil, že znova niektoré veci a niektorých ľudí beriem ako samozrejmosť, takže vďaka za znovu otvorenie očí. Nahrané či reálne, na tom nezáleží. Záleží len na tom, čo si schopný si z toho odniesť :) U mňa 10 bodov, skvelý nápad i spracovanie. Klobúk dolu

80

Odpovědět

Hrál jste někdo adventuru The Walking dead? Ta Leona je strašně podobná Clementine! :D

41

Odpovědět

Osobně si myslím, že toto není až tak nereálné. Nemuselo (a ani zřejmě nebylo) to nafingované. Herce mají, techniku, rozpočet a plán také. Proč by se to nedalo natočit? Jen ne že bych rýpal, ale musel něco (ač nevědomky) podepsat, protože by se mohl domáhat nápravy za manipulaci a natáčení a možná i týrání. Ale což. Série slušná. Překvapivá. Osobně v tom vidím reálnost. Jen asi když byl hodně u TV, tak nesledoval mnoho zombie filmů apod, protože já osobně automaticky bych sice zdrhal, ale sehnal bych si prkno, trubku, pistoli či něco čím můžu drtit hlavy, ba jinak zpomalit (pasti,dráty). To mi na tom chybělo. Pokud by se přece jen něco takového stalo - vzal by trubku a šel po jednom z "herců", tak nevím teda následky.... A někdy ti zombie byli aktivní při zvuku, jindy zase byli jak loutky, a v posledních dílech byli až moc skákaví (na plot, držení se plotu). Chybičky "herců". Jinak slušné. Ocenil bych něco podobného, ale asi toho moc není tohoto typu.

80

Odpovědět

Já si ty následky dovedu živě představit. Pro Stevena dlouhé soudy a možná i trest, pro Derrena Browna skandál jako prase, a nejspíš konec kariéry. Nevěřím, že by to riskoval.

41

Odpovědět

+komunardKlidně mohli mít krizový scénář (nikde se netvrdí, že zombík nemá pud sebezáchovy) a klidně na to mohli mít postavené smlouvy. V USA to pokud vím jde.

10

Odpovědět

Jako seriál pěkný. 100% je to nahrané.

43

Odpovědět

máš pravdu, musel to někdo nahrávat na pásku :D
ne, teď vážně, nahrané a 100%? trochu moc

31

Odpovědět

Rodině, přátelům bych to odpustil. Něco, jako když se vrátí dítě po útěku z domova, tak nedostane pár výchovných, protože jsou všichni rádi, že je zpátky. Ale Derrenovi bych rozbil držku. A to seriozně.

Ale mě by se to stát nemohlo, ne protože bych nebyl hovado, to jsem, ale protože většina mých přátel je natolik znalá fyziky, že by nedokázali reprodukovat ty nesmysly ze začátku s vážnou tváří.

122

Odpovědět

Proč bys mu rozbíjel držku? On se na ten experiment přihlásil dobrovolně z vlastní vůle. Sice nevěděl na co se hlásí, ale to jaksi nebyl Derrenův problém.

01

Odpovědět

+KarelTo by byly dobré argumenty u soudu, až by mne DB zažaloval/podal oznámení. Ale ne v tu chvíli.

12

Odpovědět

Takže ze dvou možností - říct si: "páni, to je divný, že bych toho o tý fyzice zas tolik nevěděl" a "páni, to je divný, určitě mě teď sleduje stovka lidí z televize a zkouší na mě experiment" by sis vybral tu druhou jo? :P

10

Odpovědět

+JKKde to píšu? Pokud se dívám dobře, tak nikde. Říkám, že mí fyziky znalí přátelé by ty hovadiny nedokázali reprodukovat s vážnou tváří.

10

Odpovědět

+JKNo dobře, přiznávám, že reaguju na něco jinýho ;) Omluvník.

I když bych teda řekl, že mí přátelé znalí fyziky by mi to s vážnou tváří řekli, aby viděli, jestli jim to sežeru :D

10

Odpovědět

+JKAsi jsou lepší herci (já neříkal, že by se o to nepokusili).

10

Odpovědět

ten koniec ma prekvapil, akože to že ho zhypnotizoval cez telefon nie je čudne pretože mu do hlavy asi iba vložil heslo po ktorom upadol do hypnózy po vypočutí ... to čo ma najviac zaujíma je fakt či všetko čo sa dialo na obrazovke bolo skutočné ... celkom tomu totiž verím že to tak mohlo byť ale aj tak som skeptický ..

a tak ako mi padla slza v minulých dieloch pri niektorých situáciach, pri tejto uplne poslednej časti som sa normalne rozplakal :D

25

Odpovědět

Cože, té holce je 22? :D

No jinak nevím, moc se mi tomu taky věřit nechce, hlavně bych čekal, že Steven třeba bude chtít udělat něco, co by narušilo jejich plán a oni budou muset improvizovat nebo ho přesvědčit, aby to nedělal. Bylo to prostě až moc dokonalé. Ale tak třeba jo, třeba je Derren Brown opravdu úplný génius. :)

150

Odpovědět

Wtf? Ten konec? Co to mělo znamenat? Kam jako šli??? Dyť furt měli dodávku!!!

130

Odpovědět

Rád bych tomu věřil, ale je v tom až moc děr... malých, ale přece.

50

Odpovědět

S tou dodávkou se dalo dělat víc věcí. Třeba otevřít bránu, a projet skrz ty nakažené. Já vím, není to moc morální (ale je apokalypsa), ani moc bezpečné (ale to ten jejich plán taky nebyl). Jako, nedivím se, že ho to nenapadlo. Ale nechce se mi věřit, že DB vsadil životy pár komparzistů na to, že ho to nenapadne.
A ten jejich plán je divný, nejpřirozenější mi přijde poslat jednoho, aby přesvědčil piloty k přistání uvnitř (minimálně zezačátku tam žádní nakažení nebyli).

50

Odpovědět

O dodávku přišli, když šli pro tu vysílačku (10. díl). Tady v té 13dílné sérii, to celkem nešikovně vystřihli, tak jsem to aspoň zahrnula do popisku k tomu 10. dílu, ale to člověku tak neutkví... zrovna tohle je opravdu celkem zásadní trhlina a vůbec to neměli v téhle sestříhané verzi vypouštět. Nicméně faktem zůstává, že dodávku už na konci neměli.

30