Santa letos nepřijde

Thumbnail play icon
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:385
Počet zobrazení:6 055

Nápaditý klip na ochranu životního prostředí zaměřený na severní pól a jeho ledovce, ve kterém vás varujeme samotný Santa Claus ztvárněný hercem Jimem Carterem. Toho znáte ze skvělého anglického seriálu Panství Downtown, kde hraje komorníka pana Carsona.

Přepis titulků

Milé děti, bohužel přináším špatné zprávy. Již nějakou dobu zde na severním pólu taje led, což činí náš každodenní život neúnosným až nemožným a nemáme jinou možnost, než... zrušit Vánoce.

Osobně jsem napsal prezidentu Obamovi i prezidentu Putinovi, všem světovým vůdcům. Bohužel se mé dopisy setkaly s nezájmem. Netřeba říkat, že tyto osoby se ocitly na vrcholku mého seznamu zlobivých dětí. Můj domov v Arktidě rychle zaniká a pokud nebudeme všichni jednat rychle, musím vás varovat o možnosti, že všichni budete mít už navždy prázdnou punčochu.

Prosím, pomožte mi. překlad: Ajvngou www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nepřijde, protože Guvernér ZABIL Hershela :( :D

04

Odpovědět

Já se omlouvám za svůj komentář a vím, že takovéhle poučování se setkává s v diskuzích s velkým neúspěchem (i když považuji komunitu této stránky za podstatně inteligentnějsí než kdekoliv jinde), ale ohradit se musím stejně. :(

Globální oteplování má jako téma ten problém, že se ho zastává velké množství lidí (což považuji za správné), ale tito lidé často nedokáží přesně vysvětlit, přesvědčit jiné lidi, či argumentovat v prosazení ideje o globálním oteplování. A ani nemůžou (kdo z vás volí ve volbách aniž by věděl každý dostupný detail o všech stranách - troufám si říct, že všichni). Často se pak naštvávají, uráží ostatní, mávají s ne zrovna průkaznými a často nerelevantními argumenty, což jsou všechno podstatné chyby v logice a argumentování.
Pak se stává, že proti nim stanou lidé zběhlí v argumentační logice, a takhle vznikají videa typu http://www.youtube.com/watch?v=0V5w_YcpkmU (převzato z cizího komentáře).

Polud bych tvrdil, že globální oteplování můžu prokázat a opodstatnit v tomto příspěvku, tak bych lhal. To prostě nejde. To si musí každý zjistit sám, ale pokud chcete opravdu vědět, jak to s G oteplováním je, nedívejte se na hádky fanatiků, ale čtěte nějaké populárně vědecké články, které se opírají o nějaký kvalitní vědecký výzkum. Vědecký výkum všeobecně je metoda značně kritická a sebeopravující a existuje u něj systém oponentury, kde nějaký člověk bojuje ještě před zveřejněnímproti špatným faktům a upozorňuje na ně a nejenom vykládá jaká je to hovadina.

A ti z vás, kdo nadávají na Santu: Tohle není na nás zaměřené video. Greenpeace se tímto v americe snaží každým možným způsobem přimět, co nejvíce lidí, k tomu, aby si uvědomili, že je něco špatně. A když lidé nechtějí naslouchat pádným argumentům, někdy nezbývá nic jiného než takováto metoda. Přirovnal bych to k našemu "Nemyslíš, zaplatíš", které má však podstatně méně nadsázky a bere to opravdu bez humoru.

193

Odpovědět

Nakonec tedy nebude každý žít v blažené nevědomosti, ale utvoří se menšiny věřících :D dark age again

21

Odpovědět

Žijeme v kvartéru, přesněji v holocénu a je vědecky prokázané, že se vystřídalo 52 dob ledových a meziledových. V dnešní době žijeme v době meziledové a je možné, že se bude ještě chvíli oteplovat. Existuje mnoho scénářů co se bude dít dále (např. že roztaje Grónsko, čímž se ochladí golfský proud -> Evropa "zamrzne" atd...) a je vážně těžké říct, který bude pravdivý. Člověk funguje spíše jako katalyzátor a ovlivňuje rychlost se kterou se tohle všechno děje a opět je otázka do jaké míry (jsou i teorie, že nebýt skleníkových plynů měli bychom tu už dobu ledovou). Tohle téma je opravdu extrémně komplexní, stejně jako je komplexní příroda a pochody mezi jednotlivými částmi a taky proto na toto téma nejsou jednotné názory mezi vědci. Myslím, že je spíše otázkou do jaké míry můžeme tyto procesy ovlivňovat (protože to, že je něco antropogenního původu neznamená, že to je horší.. často jsou například člověkem vytvořené biotopy bohatší na množství druhů, avšak často je potřeba dotace energie pro údržbu těchto biotopů - nejsou trvale udržitelné bez lidské pomoci. Například se uvažuje, že v Brdech vznikne CHKO, problém, je že když se tam nebudou dělat zákopy, a jezdit tanky, ubyde tůní, které těmito způsoby vznikají - úbytek obojživelníků, které tam jsou bohaté... takže ironicky ochranou o tuto biodiverzitu přijdeme (to je jen lokální příklad).

Na to, že tuto problematiku studuji, tak Greenpeace moc v lásce nemám, přijdou mi moc útoční. Spíše by tu mělo jít o to změnit naši populaci a začít si vážit toho co máme a snažit se o to starat jak nejlépe umíme, byť by mělo jít zpočátku o maličkosti. Každopádně vědy zabývající se ochranou přírody jdou stále kupředu a to velmi rychle, tak snad se věci brzy změní k lepšímu.

101

Odpovědět

sorry guy, už jsem vyrostl :D https://www.youtube.com/watch?v=K5bo4VDEH-U

42

Odpovědět

Kromě toho globální oteplování je pojem, který mám spojený spíš se šířením homofilie. Jinak je to stejná hovadina, jako údajná světová krize.

17

Odpovědět

Milý Santo, buď jsi prodejná, prolhaná k***a, nebo jsi stejný užitečný idiot jako tahle blbka: http://www.youtube.com/watch?v=0V5w_YcpkmU

154

Odpovědět

Myslíš tu blbku se šedými vlasy v obleku?
"OSN ve svých výpočtech ukazuje, že posledními 20 lety jsme nemohli ovlivnit klima. Uvážíme-li, že oteplování probíhá 300 let, a jenom v 280 letech jsme nemohli způsobit žádnou změnu, ...."
Když pominu, že fakt nevím, kde sebral těch 300 let, jakým myšlenkovým procesem se dostal od té první věty k druhé? (předpokládám, že ta paní, jakožto fanatik na druhé straně barikády, bude podobný případ, ale celé to vidět nemusím)

311

Odpovědět

+Kyleeže by měřením přímo ovlivněných věcí teplotou? Hmm? Tyčovité vzorky z ledovce atp?

20

Odpovědět

Já například té pohádce o globálním oteplování moc nevěřím, někteří tvrdí, že se ochlazuje, někteří, že se otepluje, ale že za to nemůže člověk, ale to jen tak mimocodem...

1418

Odpovědět

Mám pro něj dobrou zprávu v nejbližších pár stech letech mu bude stačit sundat si kabát, pak mu bude příjemný chládek. A nebo a´t si pořídí průmysloví mrazák z peněz které dostává za reklamy.

55

Odpovědět

PS: Santo nediv se že se otepluje když do světa valíš tolik hraček i pro zlobivé děti, já jich znám tolik které by si nezasloužili nic :-)

152

Odpovědět

Taková zelená masírka! Osobně si dávám předsevzetí do nového roku: jedna holínka nahradí čtyři polínka! Chcípni, Santo, a pokud možno sebou nakrm soby.

1213

Odpovědět

Tak fajn Santo, ale jakpak ti s tím máme pomoct, hm?

44

Odpovědět

tak tohle snad musí bejt táta Liama Neesona, nebo nevim :D

190

Odpovědět

Tak tudy vede cesta! Přestávám třídit odpad a začínám topit polským hnědým uhlím. :D

246

Odpovědět

Jen ať se ten propagátor Coca Coly utopí a amíci svým dětem do punčoch naserou!!! Viva Jěžíšek!

5010

Odpovědět

Jak dlouho Greenpeace potrvá, než si té climategate všimnou?

47

Odpovědět

Je ať Severní pól "roztaje" mě nosí dárky Ježíšek :D

856

Odpovědět

1:26 - musím vás varovat o možnosti - se mi nezdá moc české, nebylo by lepší "musím vás varovat před možností"? :)

81

Další