Vánoční zázrak

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:933
Počet zobrazení:19 521

Nejnovější vánoční reklama společnosti Sainsbury’s vznikla ve spolupráci s Královskou britskou legií. Spot se zakládá na skutečné události, která vešla do dějin jako „Vánoční zázrak“. Psaly se Vánoce 1914. Desetitisíce vojáků tehdy vyšly z nepřátelských zákopů na území nikoho, kde společně zpívaly, vyměňovaly si dárky, a dokonce hrály i fotbal. Bez ohledu na rozkazy nadřízených se do příměří zapojilo na sto tisíc britských a německých vojáků. Veškerý zisk z prodeje čokolády poputuje Královské britské legii a bude využit pro ozbrojené síly a jejich rodiny.

Přepis titulků

ŠTĚDRÝ VEČER 1914 Jenkins. Oakley. Knight. ČOKOLÁDA Tichá noc, přesvatá noc, spánek jal v svou vše moc, božské dítě, jen dřímej a spi! - U jeslí jenom...

- ...pár svatý bdí. - Pokoj, mír... - ...ti buď přán, - pokoj a mír... - ...ti buď přán. - Blíží se Brit! Blíží se Brit! - Jime? Jime! Ne, nedělej to! Stát! Není ozbrojen! Ne, Otto! - Jmenuju se Jim. - Já jsem Otto. - Těší mě, že tě poznávám, Otto. - Těší mě. - Jmenuje se Rose.

- Je pěkná... pěkná. Děkuju. - Veselé Vánoce. - Veselé Vánoce. ČOKOLÁDA O Vánocích se má rozdávat. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Včera jsem zrovna viděl film, kterej na téma Vánoce vs. I. světová válka odkazuje ... http://www.csfd.cz/film/181404-stastne-a-vesele/ .... a řeknu Vám, že to je opravdu emotivní příběh :)

70

Odpovědět

Souhlasím :) Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů s vánoční tématikou (ale i obecně), který jsem měl možnost vidět. O Vánocích se na něj mnohdy podívám stokrát raději, než na nějakou kýčovitou pohádku, které jsou stejně často na jedno brdo. Sice je to válečný film, ale svou atmosférou a poselstvím vystihuje Vánoce myslím mnohem lépe, než kdejaký jiný, který se o to často až vtíravým způsobem snaží.

41

Odpovědět

+Loldaano, plně souhlasím :)

11

Odpovědět

Pěkné video, o téměř zapomenuté události... o to smutnější je, že se už vůbec nemluví o tom, jak velitelé rozkázali dělostřelectvu, aby to tam do nich pustilo.

392

Odpovědět

A nakonec se všichni navzájem zabili. The end.

3011

Odpovědět

Paradoxne tahle reklama byla hodne kontroverzni pro hodne lidi tady v UK...probiralo se to v mediich kazdy den od doby kdy to spustili. Nekterym lidem se nelibilo to, ze reklama zlehcuje vaznost prvni svetove valky a zneuctiva tak padle bojovniky, kteri se ve valce utkali.
Mne osobne to prijde dost pritazene za vlasy a hloupe.
Tahle reklama se opravdu povedla a zasahla emoce primo do srdce.
Dokonce bych rekl, ze prekonala i reklamu o snehulakovi z roku 2012 od firmy John Lewis, ktera take hodne bodovala.
Letosni John Lewis reklama nestacila na Sainsbury's ani omylem.
A o Coca Cola reklame ani rec.
Preji hezke svatky a stastny novy rok.

543

Odpovědět

Tak ať si to v UK vyřídí s vojáky z první světové války, že to neměli dělat, že je to kontroverzní. Protože pokud vím, tak reklama je podle skutečné události.

330

Odpovědět

+doom9Taky jsem někde slyšela, že se něco takovýho stalo, ale o to víc je to dojemný. Pobrečela jsem celej kapesník, a to mě jen tak něco nedojímá.

21

Odpovědět

hmmm UK. Tešíš se na kariéru v mekáči jo?

025

Odpovědět

+nevimjmeno2Ne, jsem zde vlastnikem firmy. Ale o tom tohle video neni, pokud vim.
-
A pro doom9 - asi jsi zrejme nepochopil muj komentar.
Az skoncite sichtu v mekaci chlapci, tak mi se muzete odpovedet.

77

Odpovědět

+nevimjmeno2Apoixerko - myslim si ze ty jsi nepochopil komentar od doom9, protoze v nem zastava podobny nazor jako ty k te situaci ktera se v UK resila.

60

Odpovědět

+nevimjmeno2Přesně tak, Váš názor nekritizuji, já narážím na lidi v UK.

50

Odpovědět

+nevimjmeno2nevimjmeno2 Ach ta závist..

41

Odpovědět

proc charita pracuje pro ozbrojene sily.. nejlepe placene pozice na svete?
at to radeji daji na jejich obeti!

68

Odpovědět

reklama hezká, ovšem nejhorší je že i přes to že si zahrají fotbal poznají se navzájem a v rámci možností si pokecají se dokážou další den opět střílet navzájem kvůli názorům a zájmům těch pár blbců nahoře

500

Odpovědět

No, ono to bylo trochu jinak. I to jedno setkání v té době jim stačilo k tomu, že se po sobě nemohli vystřelit. Proto se to řešilo tak, že je převeleli jinam, kde protivníka neznali.

742

Odpovědět

a ted si představ že u Zborova, nebo na Piavě proti sobě stáli sousedi, ba dokonce členové jedný rodiny....

190

Odpovědět

Mazec, šílený okamžik který by neměl být zapomenut, nechápu proč se o něčem takovém člověk nemá šanci dozvědět v hodině dějepisu. Neumím si představit tu silnou atmosféru kterou museli zažívat vojáci.

317

Odpovědět

jak už sem psal níž... já se o tom v dějepisu dozvěděl jak na ZŠ tak i na střední ;)

146

Odpovědět

Pýtal som sa, prečo sa táto udalosť nespomína v školách na hodinách dejepisu, učiteľka sa začala smiať.

1111

Odpovědět

Podle dochovaných záznamů měl ten zápsa ve fotbale skončit 3:2. Bohužel se neví, kdo vyhrál. Obě strany si vítězství připisovaly k sobě.

15

Odpovědět

Tahle historka si říkala o zfilmování! Super!

28

Odpovědět

Odpovědět

A pak že neexistuje kouzlo vánoc. Vánoce má každý jaké si je udělá.Je zajímavé že já na vánoce neprožívám žádný shon a trávím je s lidmi které mám opravdu rád. Takže žádná přetvářka a podobné žvásty jak někteří neustále melou, ikdyž si spíš nastavují svoje vlastní zrcadlo. Jinak o téhle události sem jako člověk který se trochu zajímá o vojenskou historii věděl. Na některých místech se dokonce vojákům dařilo držet mír až do Nového roku, někde prý i navzdory velitelům do půlky ledna. Reklama je výborně natočená a děkuji týmu videačesky.cz za její umístění zde, protože tohle je událost o které by lidé rozhodně měli vědět.

261

Odpovědět

Bohužel na fotbal tenkrát nebyl čas, sotva si kluci podali ruce, dalo vedení obou táborů rozkaz začít bombardovat "zemi nikoho", aby předešli možné dezerci...

023

Odpovědět

Fotbal se tehdy skutečně hrál, popisuje to několik vojáků ve svých dopisech. Dokonce prý byl jeden zápas "zmanipulovaný", kdy Německo porazilo Skotsko díky uznanému gólu z ofsajdu, ale nikdo to vážně neřešil, navíc Skotsko v dalším zápase Německo naprosto převálcovalo.
Vojáci prý i po vánocích spolu drželi, varovali se navzájem při dělostřeleckém ostřelování, útocích a při střelbách mířili Pánu Bohu do oken... V Technickém Muzeu v Brně je tomu věnována celá stěna, kde jsou právě útržky z dopisů vojáků napříč národy...

851

Odpovědět

+DreadnoughtPěknej komentář, do toho muzea se už nějakou dobu chystám tak mám aspoň o důvod víc. Jinak své informace jsem čerpal z dokumentu Velká válka: 1914-1918, v případě zájmu: http://www.youtube.com/watch?v=ANjNn-J5-UU

31

Odpovědět

to o tom asi prd, víš ptz na některejch usecích fronty se tohle příměří drželo až do novýho roku... pak velitelé vojáky převeleli, aby nemuseli střílet do svých "kamarádů"

111

Odpovědět

Neuvěřitelné mi připadá, že o této události se tak málo mluví a obecně ví. Přiznám se, že doteď jsem o tom nevěděl. Co se stalo v bitvě u Yper je ale součást základního vzdělání. Přitom to vůbec nemá logiku. Hanbu na vzdělávací instituce.

973

Odpovědět

u Yper se zkoušel nějaký druh bojového plynu, nebo chemické zbraně tuším, ale napamatuju si nic o tom, že by se tam přerušila bitva kvůli fotbalu nebo něco podobné. Samozřejmě tím neříkám, že se to nestalo, jen že o tom nevím. Co máš na mysli přesně, že se tam stalo důležitého a neučí se tom?

11

Odpovědět

+YettiPřijel Super mecha death christ 2000 a postřílel všechny Němčoury. Nádherná ukázka boží milosti.

38

Odpovědět

+YettiSmutné je že onen hořčičný plyn (yperit) se tam poprvé použil 22. dubna 1915, takže 4 měsíce po tomhle... Stejné místo, možná i stejní vojáci.

70

Odpovědět

třeba nám se o tom učitelka na základce zmínila a později i učitel dějepisu na střední ;)... takže asi záleží na učiteli ;)

70

Odpovědět

My jsme se o tom učili na základce i na střední. A by to jedna ze stěžejních informací o 1. světové spolu s tím kdo proti komu, proč, od kdy do kdy a jaké byli následky.

00

Odpovědět

A za odmenu byli vojaci z nemecke strany odsunuti na vychod kde umreli. 3x hura

ale reklama dobra

314

Odpovědět

Tak aspon ze ti Briti si mohli aj nadalej uzivat hojnost, blahobyt a bezpecie zapadneho frontu. Robim si srandu, vies Patejl v skutocnosit to takto na zapadnom fronte nevyzeralo po celu dobu vojny ale iba na okamih pocas Vianoc 1914. Uvadza sa to aj v popise k videu ;-)

00

Odpovědět

To byl jedinečný důkaz lidské moudrosti, pochopení že i na té druhé straně jsou normální obyčejní lidé, co mají své starosti, své rodiny, stejně jako oni.
Byla to i ukázka toho, že lidé by se většinou domluvili a mohli více méně v klidu žít, ovšem jedině bez mocichtivých potentátů a politiky.

960

Další