Simon z Yogscastu se učí Hearthstone

Thumbnail play icon
52 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:267
Počet zobrazení:9 513

Pokud jste posledních půl roku nežili někde v jeskyni, asi jste se doslechli o nové povedené hře společnosti Blizzard s názvem Hearthstone: Heroes of Warcraft. Jedná se o relativně snadnou karetní hru, kterou můžete hrát zdarma na počítači nebo iPadu. Je to značně návyková záležitost a to i pro lidi, co nikdy podobné karetní hry nehráli. Znalost fiktivního světa Warcraftu je pak příjemným bonusem, ale rozhodně ne nutností. Pokud jste Hearthstone ještě nezačali hrát, možná vás naláká toto video se Simonem ze známého Yogscastu, který je také úplným začátečníkem, a tak se rozhodl vydat na epickou cestu, ve které mu jeho kolegové a kamarádi pomůžou stát se expertem. V této části mu pomáhá Turpster, mistr murloců. A na závěr si dovolím menší reklamu. Před několika týdny jsem sám začal na Twitch.tv Hearthstone streamovat pod jménem Hipponaut (v angličtině), tak pokud také hrajete Hearthstone, můžete se někdy mrknout.

Přepis titulků

Lewis zvaný Tryhard posledních pár měsíců všem kazí zážitek z hraní Hearthstone tím, že se při tom strašně snaží... Vzhlížíme k jednomu muži, který s tím může něco udělat. Říkají mu Noob. A přátelé mu říkají Simon. S pomocí pěti mistrů Hearthstonu se naučí, jak porazit tu snaživou zhoubu. Jeho prvním mentorem je mistr murloců, který na něj čeká v hostinci Lion's Pride. Zdravím. Vítej. Kdopak jsi?

- Ahoj, já jsem Simon z Yogscastu. - Vítej, Simone z Yogscastu. Co tě přivadí za sešlým starcem do této přeplněné krčmy? - Víš, začal jsem hrát Hearthstone. - Hearthstone, ovšem. Z mnoha krčem zní nadšený výskot lidí hrajících Hearthstone. - To je fakt, každá hospoda je... - Krčma. - Jasně. Všude hrajou Hearthstone na iPadech. Na čem? Snad na opravdové desce, ne? - A jo vlastně, na fyzické desce.

- V Azerothu. Takže... a usnul mi iPad. Hibernovala mi deska. To nic. - Deska zmizela a zase se zjevila. - Pomocí kouzel. Ti krvaví elfové! Kde jsou? Okrádají mě o kouzla! Nejlepší bude, když se pustíme do přátelského duelu. - Jasně. - Vyzvu tě ke hře pomocí své interaktivní desky. - Takže si vyberu... - Musíš si zvolit balík. Můj balík priesta na 1. úrovni. Ty opravdu jsi ten slavný Noob.

- Jo. - Jaký je cíl tvé výpravy? Proč chceš uspět ve světě Hearthstonu? Chtěl jsem si vytvořit balík, který obsahuje jenom trpaslíky. Ale bohužel není dostatek karet s trpaslíky, tak jsem musel improvizovat. Každopádně chci světu ukázat, že trpaslíci jsou nejlepší. A to tak, že s nimi porazím co nejvíc lidí. Netvrdím, že je to dobrá strategie, ale je to strategie. Nejdříve si vyber karty, které si chceš nechat v ruce. - Jo, tyhle jsou v pohodě.

- Trpaslíci, kam se podíváš. Mám tu výplňovou kartu, která nesouvisí s trpaslíky. Tahle má trpaslíka. A tahle taky. - Dobré karty do začátku. - Sundám si tu kápi, je mi horko. - Úplně se potíš. - No právě. - To proto, že v téhle krčmě je tak útulno. - Slyšíte ten ruch v pozadí? - "Za Khaz Modan!" - Ty bláho, jsou tu trpaslíci! Líbí se jim tvůj trpasličí balík. A použil jsi minci. Moudré. Tohle je trpaslice.

Poznáš to podle prsou. A taky prostě necháváš vypršet čas. - V pořádku. - Jejda. Vidím, že se ještě máš co učit. Teď mám na desce 5 bodů poškození. Všimni si, že všichni mají jen jeden bod zdraví. Takže pokud máš něco s plošným poškozením, můžeš to použít. To sice jo, ale já nic nemám. - A to posílilo tohohle.

- Skvělé. - On se učí rychle! - To je pravda. A jak vidíš, můžu na toho vlka zaútočit a můj murloc přežije. A svým druhým murlocem zaútočím na tvého piráta. A díky tomu teď mám kontrolu nad hrací deskou. - Protože jsi mi zabil oba panďuláky. - Jsi bystrý student. To není dobrý. Mí murloci zase mají jen 1 bod zdraví, protože o získané zdraví zase přišli útokem na tvoje postavičky, takže...

- Jako jeden z mistrů... - A je po něm. No vida. Dobrá volba. Správně jsi zaútočil na 2/1 místo na 1/1, čímž jsi z desky odstranil více poškození. Povolám pár dalších postaviček. Začíná se to podobat tzv. zoo. To znamená, že mám spoustu postaviček, kterých se potřebuješ zbavit. Všimni si, že můj Voidwalker má "taunt". - Takže musím zaútočit na něj.

- Jo, nemůžeš útočit na nic jiného. Pokud teda nemáš kouzla. Ty ignorují taunt. Ale jinak musíš útočit na něj. A já si poradil s tvými postavičkami. A zbylo ti jich pět. Už mě to popohání. Ten divočák tím tauntem neprojde. Ale teď můžu udělat tohle. To bylo v pořádku, akorát jsi musel použít dvě karty. Musíš být vždy připraven na metal.

A jéje. Nářez. Tahle kata je zajímavá tím, že nám oběma dala nějakou kartu. - Nevím, jakou jsi dostal. - Siloakordová karta. - Přesně tak. - Nevíš, jakou mám já. - To není špatný. Musíš se teď soustředit na vyčištění mojí hrací desky. Pokud se nedokážeš zbavit mých postaviček, nejspíš prohraješ. Stavět mi do cesty taunty je dobrá věc. Trochu mě tím zpomalíš. A tohle můžu použít aspoň na sebe.

Jo, tvoje hrdinská schopnost je silná. Můžeš se každé kolo vyléčit. Medvěd sice není trpaslík, ale můj trpaslík ve WoW medvěda měl. To je moudré... Můj medvěd se jmenoval Pavel, takže to byl Pavel Medvěd. Svým zvěřincem teď zaútočím přímo na tvého hrdinu. A použiju svou hrdinskou schopnost, která mi výměnou za 2 body many dá kartu. Zajímavá schopnost. A teď jsi na řadě ty. - A teď si všimni...

- Že jsem v prdeli. No... - Chceš vidět, co jsem si líznul? - Tak se ukaž. Předveď se. Můžeš se trochu vyléčit. Holy Fire, hezky. - Líbí se mi, že má na obrázku trpaslíka. - Proto jsem si ji vybral! Proto hraju za priesta. Ten má víc karet s trpaslíky než ostatní postavy. Proto jsem začal hrát s priestem na 1.

úrovni. Na tom není nic špatného. Bože můj, koukni, jak je ten Old Murk-Eye silnej. Už máš jen 1 bod zdraví. A můj zvěřinec stále roste. Ale teď už mám maximální množství postaviček. - A já mám kuře. - Angry Chicken. A to má být trpaslík? Technicky vzato ne, ale trpaslíci někdy chovají kuřata jako mazlíčky. Aha, takže je to mazlíček jednoho z trpaslíků v tvém balíku.

Chápu. Páni, Big Game Hunter. Skvělá karta, která se ti vyplatila. Chytře zahráno. Bezva. - Takže... stejně jsem mrtvej. - Jo. Mám jen tři panďuláky a ty je stejně můžeš obejít. Jasně no, ale skutečnost je taková, že jsem tě zničil. Ale proto soupeříme. - Co jsem se naučil?

- Především ses snad naučil pokoře. V Hearthstonu není místo na pýchu. Chtěl jsem ukázat světu, že trpaslíci jsou nejlepší! A to je druhé ponaučení. V Hearthstonu zas tolik trpaslíků není. A proto bys měl svůj balík ještě asi upravit. Tvůj balík by mohl být tak hrozivý, že si tví nepřátelé budou jako trpaslíci připadat. - Nebo budu hrát malé věci jako to kuře. - Nebo velké věci. Ale to nejsou trpaslíci.

Já nechci dělat trpaslíky z nepřátel. Já chci být trpaslík, takže musím hrát malé postavičky. Můžeme zkusit odvetu a uvidíme, jestli ses něčemu přiučil. - Takže... - Koukej, dostal jsem balíček karet. Přímo na hrací desce! Počkej. - Mám ho otevřít? - Počkej, nasadím si kápi. To byl skvělý zápas! Vedl sis skvěle, Simone! - Tady máš balíček karet. - Díky! Rovnou ho otevřu. Tohle je moje nejoblíbenější část hry.

Ukaž mi to. Přeběhnu na tvou stranu. Koukni, jak mě napínaj. Obtoč ho pro štěstí. Jednou, dvakrát, třikrát... A teď ho pusť! To je ono! - Jdeme na to. - Ukaž na ně a koukni, jestli svítí. - Můžu otočit všech pět najednou? - Zkus to. Ne. Když na ně ukážeš... Hele, ta je vzácná.

- Áá... murloc! - Počkej. Ano, odměnil jsem tě murlocem, což je jedna z mých oblíbených karet. - Díky. - Můžeš se jí nechat inspirovat. To je super, že to tak hezky vyšlo. Protože jsou to kouzelné karty. To je třetí ponaučení. Vždycky věř v sebe samého a karty. Pokud teda nemáš špatný balík jako Simon. Zkusíme další hru.

A uvidíme, jestli ses něco naučil. A pokud mě porazíš, nebo si aspoň povedeš lépe, budeš připraven postavit se ostatním mistrům, kteří tě naučí další dovednosti. Vytřou se mnou podlahu. - Chybami se člověk učí. - "Simon je tu. Jde se vytírat." - Z proher se poučíš. - Tak jdeme na to. Všimni si, že jsem právě použil tu kartu, kterou jsi ode mě dostal. - Super.

- A můžu rovnou použít minci a odehrát další kartu. - A ta dvakrát posílí tu první. - Nepříjemné. První kolo a už mám na desce 4 body poškození. Takže můžeš buď... - Perfektní. - Já se učím! - Začíná věřit! - Bože můj, já se učím! - Zabiju toho většího. - Výborně. Velmi dobře zahráno. - Zaútočím přímo na hrdinu.

- Neeee! Odpočívej v pokoji, příteli. - Kuře je tu. - A můžu udělat tohle. To je velmi působivé. Zaútočím na tebe a tohle udeřím za 2 body a ty schytáš další 2. - Rovnou skrz a ještě jednou. - Páni. - Hodně velké poškození. - Bože můj. - Taky umím hrát velikány. - COŽE?! - Tohle je Sea Giant.

- Ale ale, copak to tu mám? - Jémine. - Big Game Hunter. Velmi dobře. Teď udělám tohle. - Zbavím se ho. - Správně. Jsem tak pyšný! Bože, teď jsou všichni 4/4. Ach jo. Všimni si, že ten Murloc Warleader dává všem ostatním +2/+1. - Já tě můžu zabít, ne? - Opravdu? Simone, ty začínáš věřit!

Bože můj! A z mistra se stává žák. Přesně tolik jsem potřeboval, abych tě zabil. A mám vyšší úroveň! - Hurá! - Dobrá práce. Teď jsi připraven na ostatní mistry Hearthstonu. A oni se s tebou podělí o další znalosti, díky čemuž budeš moci porazit tu zhoubu, která pohltila naše pracoviště, teda Azeroth...

V Hearthstonu. Kvůli němu není hraní Hearthstonu vůbec zábava, - protože to bere moc vážně. - Takže se musím zbavit toho snaživce? Musíš se zbavit toho snaživce, který sídlí na vrcholku... hory... V Lewisově kanceláři prostě. Na hoře Lewisův kancl. To je náhoda, že Lewis žije zrovna tam. - Ví o tom vůbec? - Je to na Blackrock Mountain. Ale doufejme, že... Počkej, nemám kápi. Nasaď si ji a neboj se přehrávat.

- Hlas je dobrej. - A není to zapnutý. - No tak to zapni. - Dobrý. Když ti ostatní mistři pomůžou stejně jako já, budeš připraven zničit tu zlou zhoubu žijící na vrcholku Blackrock Mountain! Tam ten zlý snaživec žije a trénuje Hearthstone. A pořád nám říká, že jsme ve hře udělali nějakou chybu. Ale ty můžeš říct: "Ne!"

- Já vyhraju! - S trpaslíky! - Jooo! - Hurá! Za Khaz Modan! No nic, já půjdu zpátky nahoru. Zjistím, jestli už je Hannah připravená. - Hodně štěstí, to zvládneš. - Díky moc. Čau. S jedním vítězstvím na kontě se náš hrdina Simon, zvaný Noob, vydal hledat dalšího mentora hlouběji do Azerothu. Netušil však, co ho čeká.

Vítej v Poraženém jehněti. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skvělý video jen škoda že tady to neuspěje....Už jsem viděl všechny díly a bavilo mě to. Lidi musí znát trochu Yogscast aby rozuměli jejich humoru :P

103

Odpovědět

Stupidní videjko o ještě stupidnější P2W hře.

519

Odpovědět

P2W ? jj není nic lepšího než si koupit deset balíčků karet ve kterejch může bejt cokoliv a nepadne ti z toho nic než pár modrejch shitek. Hrál si to vůbec ? :-D

12

Odpovědět

Výborná hra a video taky super. :P

75

Odpovědět

Neznal jsem, ale ani me to nejak nenadchlo a to karetni hry miluju. Do androida doporucuji Order & Chaos duels -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftBTHM

To
je masakralni hra :-)

06

Odpovědět

Pamatujete si na TotalBiscuita?

71

Odpovědět

jasně, rest in piece biskyte :(

011

Odpovědět

+sankacoffeeMá sice rakovinu, ale to ještě neznamená, že je mrtvý.

71

Odpovědět

Mimo tohle video...For scr00chy-Ahoj děláš překlady na zakázku($)?Late late show Craiga Fergusona žeru od prvního videa , vědšinu přidávas ty za což děkuji!Muj email Romandmy@seznam.cz.

32

Odpovědět

Ze ty si to video sem dal len preto aby si mohol napisat ze streamujes ?:D

202

Odpovědět

taky mi to tak příjde, vzhledem k tomu, že sem dal nejhorší sérii od Yogscastu v tomhle roce :D

61

Odpovědět

Určitě jsem chtěl něco s Hearthstonem a tohle video bylo jedno z nejnovějších, co mě aktuálně pobavilo, tak jsem vybral to. Kdybych chtěl jen rychlou reklamu, tak bych určitě nevybíral 15minutový video :D Jinak Yogscast jsem předtím v podstatě neznal, takže bych ani nevěděl, který jejich videa jsou případně lepší. Každopádně jak říkám, šlo mi především o představení Hearthstonu, ne Yogscastu.

310

Odpovědět

+scr00chyJo jasně, představení rok starého Hearthstonu...

37

Odpovědět

+scr00chykrteqk: jenže tuhle serii Yogscast začli teprve před 2 týdny, takže tu zase akorád tak ukazuješ svoji ignoranci..

scr00chy: Yogscast má hodně Minecraft sérií které sahají do několika desítek dílů, dále někteří jedinci hrají A hry což má opět desítky dílů, ale hrají i indie hry, které mají třeba jen 1 díl, max 4 díly po 15 minutách, dál nějaké týmové adventure mody do Minecraftu, které jsou vtipné.. určitě by stálo něco za překlad, protože si myslím, že v ČR a na SR Yogscast neni moc známý..

04

Odpovědět

+scr00chyTrochu mě mrzí, že je zrovna tohle video tady jako první video od yogscast. I když sám hearthstone hraji a yogscast miluji tak mě tahle série nenadchla. Mají plno videí, hlavní zaměření na minecraft (např: yoglabs), ale i další. Líbilo se mi například Heroes and Generals (https://www.youtube.com/watch?v=VLno2zrXs08) a s tím spojené IRL (in real life) videa (https://www.youtube.com/watch?v=D9QKkuTWMxE). Yogscast mají v dnešní době víc než 10 kanalů na youtube, skoro každý má přes milion odběratelů a hlavní kanál má dokonce
milionů. O něčem to svědčí. Můžu doporučit :)

13

Odpovědět

+scr00chyIgnorant jste bohužel Vy milej pane. Co je mi d******e po tom, že je to "slabší" serie. Je to tady od nich první video, na youtube nuly sere pes, to sledují jen marňáci. Co teda po mne chcete? Tolerantnost k prosrávání mého času kokotinami? Omlouvám se za zvolený jazyk, ale pokud mne někdo nazve ignorantem, jinak se s ním mluvit nedá.

32

Odpovědět

Jelikož nehraju Hearthstone, tak mě to moc nebavilo, ale hráči Hearthstonu to snad ocení

05

Odpovědět

Neocení.

153

Odpovědět

První video od Yogscastu mělo být s tím Magnificent bastardem jménem "Sips" , velká škoda ohledně výběru videa..

61

Odpovědět

Pro představení yogscast to opravdu nebylo nejlepší. Ale zrovna Sips má dost specifický humor, který každý nepochopí. Já bych vybral nějaké hudební video třeba tohle :) https://www.youtube.com/watch?v=D67jM8nO7Ag

02

Odpovědět

+doomAle když se zamyslím tak mě napadá tolik pecek. Garry's mod, Goat sim, trucking tuesday, voltz, best bits atd :D

01

Odpovědět

Tohle jsem hral uz v bete a v momente, kdy me natrel p2w jsem se tak nastval, ze to opet zacnu hrat az zase pridaji prvni pve content ve forme naxxramasu.

ad p2w noob.. mel jsem full hp. jemu zbejvalo 5.. potom najednou zacal desne dlouho premejslet nez tahnul (asi mu zacal nekdo radit) ale co je hlavni zacal tahat jednu epic a legendary za druhou.. a ja..clovek co do te doby otevrel jen 1 balicek sel do p****e na 3 kola..

Coz je taky to, co me tam sere.. neexistujici matchmaking. Respektive jejich matchmaking mozna resi vyhry/prohry/boje ale neresi p2w nooby vs lidi kteri do te hry nechtej nic narvat. A to je logicky.. prece nebudou skrtit platici..

Jenze dat v kuse 5 her a pokazdy proti nekomu kdo ma pulku karet takovejch, ze do hry musel nasypat aspon 50$ .. a vy nic..tzn vam hra dala 1-3 balicky.. to je proste na hovno a nefer a nevyrovnane a nikdy vas to nebude bavit. Alespon inteligentniho cloveka proste nemuze bavit kdyz vidi, ze vyhrava rozumem..ale nakonec prohraje a vyhraje ten, kdo ma vic penez.

424

Odpovědět

hraj areny jestli ti vadi lidi co maji karty :P

20

Odpovědět

Pleteš si pojmy s dojmy. P2W je označení pro hry, kde se dá koupit obsah, na který běžný hráč (neplatící) nemůže dosáhnout a to dává platícím playerům onen bonus nebo nedosažitelný náskok. V HearthStone se dají veškeré karty tedy celý obsah, získat hraním. To že ti to někdo natřel v s constructed balíčkem je celkem normální, i experimentální šílenosti dokáží být ničivé. Zkus kombinovat, podívat se na decky některých hráčů a hlavně se bav u výher a poučuj u proher. Na každou kartu existuje odpověď.

111

Odpovědět

Nedal jsem do toho ani korunu, hraju tak půl roku a udělal jsem si tři classy se vším všudy, který jsem chtěl. ranked hraju se dvěma, s kterejma jsem si jistější a vím, co a jak. jde i o všemožný kombinace, jak co zahrát a myslet i trochu dopředu. chápu, že s basic balíčkem se nedá proti těmhle lidem jen tak nic dělat, ale ze začátku se mi takovýhle věci stávaly tak maximálně jednou za dvacet her. vždy se ten matchmaking snaží tě hodit k někomu na tvý úrovni a tolik lidí si to zas neplatí podle mýho. chodil jsem předtím arény, kde ten balík dostaneš tak jako tak a zahraješ si. a když ti to dopadne dobře, ještě vyděláš. teď už mám balíky hotový, takže spíš šetřim na Naxx.. každopádně to chce ze začátku trpělivost. hrál jsem nedávno s kamarádem, co to hrál v ten čas tak den, vzal jsem si proti němu basic balíček a stejně. je to jak u každý hry, čím víc času u toho strávíš, tím víc umíš..

01

Odpovědět

Skvelý výber kanálu (konečne Yogscast! :) ), zlý výber videa. Týchto britských nerdov by bolo lepšie spoznať najskôr iba podľa hlasu. Najlepšie cez epickú klasiku Shadow of Izraphel :)

73

Odpovědět

Nebo jejich společný videa s TotalBiscuit na hru Magicka, kde - i když jsem hru neznal, jsem na to koukal jako na půlhodinové díly komedie. Některé scény fakt povedený. :)

Každopádně díky za překlad tohohle videa, protože konečně vím, jak Simon vypadá. No, i když takhle jsem si ho nepředstavoval, tomu hlasu to stejně odpovídá. :)

40

Odpovědět

Skvělá hra. :D Původně jsem ji hrál jen proto, abych vyhrál Hearthsteed mounta na offik, ale strašně mě chytla. :)

73

Odpovědět

Taky mě celkem chytla. Trochu mi to připomíná karty Magic, ale ta hratelnost je svižnější. :-)

21

Odpovědět

Pokud mě jen něco štve, tak je to to, že později narážíte na hodně podobné balíčky. Lidi si na netu najdou ideální složení balíčku, postaví si ho a proti tomu se pak dost těžko hraje, pokud si chcete postavit nějaký čistě svůj.

21

Odpovědět

Díky, díky super. Jelikož jsem Hearthstone addict tak i tohle video mi udělalo radost :D

77

Odpovědět

Mohlo to bejt víc nabitý :/

31

Odpovědět

Výborná hra, hrozné video.

214

Další