The Burdens of Shaohao: Prolog "Vize"

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:624
Počet zobrazení:8 565

Původně jsem měl nachystanou recenzi nového Call of Duty, ale protože se mezi hráči jedná o velmi kontroverzní záležitost, raději jsem sáhl po něčem odpočinkovějším. Blizzard vydal v létě animovanou sérii o posledním vládci Pandarie, která popisuje některé důležité momenty z dějin této země. Hlavně to, jak mohla být tak dlouhou dobu ztracena za neprostupnými mlhami. Dnes přináším pouze prolog, ale pokud bude o sérii zájem, přeložím ji sem celou, nejlépe naráz jako krátký film.

Přepis titulků

PROLOG "VIZE" Před 10 000 lety byly všechny kontinenty Azerothu spojeny v jeden. A říká se, že všechny řeky světa proudily do jednoho magického místa. Tím místem byla starověká říše Pandaria. Nacházela se v těch nejúrodnějších říčních údolích na samém konci světa. Pohleďte na posledního císaře v den jeho korunovace. Jmenoval se Shaohao.

Mladý Shaohao se narodil, aby se jednou stal císařem. A nic jiného ani nechtěl. Bohatství říše Pandaria bylo celé jeho. Všichni císaři Pandarie začali své vládnutí promluvou s mocnými staršími Jinyu. Říkalo se, že Jinyu umí rozmlouvat s řekami, že dokáží slyšet šepot budoucnosti v jejich vlnících se vodách. Velký rozmlouvač s vodou zavřel oči a naslouchal řece.

Naslouchal císařovu dlouhému životu a prosperující zemi, ale slyšel něco úplně jiného. Moudrý Jinyu viděl vzdálenou zemi. Království elfů rostoucí v troufalosti a aroganci. Viděl ohnivou jámu, chřtán rozevírající se nad nespočtem hrůz. Nesčetná armáda démonů byla připravena zaplavit Azeroth, ničíc zemi a vše, čeho se dotkne. I kdyby byli démoni poraženi, svět by byl už navždy rozlomený.

Kontinenty navždy odtrženy. Císař Shaohao nevěřícně pozoroval, jak se Jinyu chvěl z hrůz, které ve své vizi spatřil. "Co jsi viděl?" zeptal se Shaohao. "Dlouhý život?" "Prosperující zemi?" Ale budoucnost neměla pro posledního císaře Pandarie připravené ani jedno. Ne, mladý Shaohao nemohl spočinout na bohatství své říše.

Pokud měl zachránit svou zemi a své lidi, musel vykonat něco velkého. Musel vyrazit na epickou výpravu a obětovat vše, čím kdy byl. Toto je jeho příběh.

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář