The Burdens of Shaohao: Prolog "Vize"

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:624
Počet zobrazení:7 589

Původně jsem měl nachystanou recenzi nového Call of Duty, ale protože se mezi hráči jedná o velmi kontroverzní záležitost, raději jsem sáhl po něčem odpočinkovějším. Blizzard vydal v létě animovanou sérii o posledním vládci Pandarie, která popisuje některé důležité momenty z dějin této země. Hlavně to, jak mohla být tak dlouhou dobu ztracena za neprostupnými mlhami. Dnes přináším pouze prolog, ale pokud bude o sérii zájem, přeložím ji sem celou, nejlépe naráz jako krátký film.

Přepis titulků

PROLOG "VIZE" Před 10 000 lety byly všechny kontinenty Azerothu spojeny v jeden. A říká se, že všechny řeky světa proudily do jednoho magického místa. Tím místem byla starověká říše Pandaria. Nacházela se v těch nejúrodnějších říčních údolích na samém konci světa. Pohleďte na posledního císaře v den jeho korunovace. Jmenoval se Shaohao.

Mladý Shaohao se narodil, aby se jednou stal císařem. A nic jiného ani nechtěl. Bohatství říše Pandaria bylo celé jeho. Všichni císaři Pandarie začali své vládnutí promluvou s mocnými staršími Jinyu. Říkalo se, že Jinyu umí rozmlouvat s řekami, že dokáží slyšet šepot budoucnosti v jejich vlnících se vodách. Velký rozmlouvač s vodou zavřel oči a naslouchal řece.

Naslouchal císařovu dlouhému životu a prosperující zemi, ale slyšel něco úplně jiného. Moudrý Jinyu viděl vzdálenou zemi. Království elfů rostoucí v troufalosti a aroganci. Viděl ohnivou jámu, chřtán rozevírající se nad nespočtem hrůz. Nesčetná armáda démonů byla připravena zaplavit Azeroth, ničíc zemi a vše, čeho se dotkne. I kdyby byli démoni poraženi, svět by byl už navždy rozlomený.

Kontinenty navždy odtrženy. Císař Shaohao nevěřícně pozoroval, jak se Jinyu chvěl z hrůz, které ve své vizi spatřil. "Co jsi viděl?" zeptal se Shaohao. "Dlouhý život?" "Prosperující zemi?" Ale budoucnost neměla pro posledního císaře Pandarie připravené ani jedno. Ne, mladý Shaohao nemohl spočinout na bohatství své říše.

Pokud měl zachránit svou zemi a své lidi, musel vykonat něco velkého. Musel vyrazit na epickou výpravu a obětovat vše, čím kdy byl. Toto je jeho příběh.

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejlepší soundtrack jaký jsem kdy slyšel! Cokoliv Blizzard vypustí je pristě dokonalé. Kdykoliv mám špatnou náladu tak si pustím skladbu Golden lotus ze soundtracku Pandarie a hned jsem uvolněný a všechny špatné myšlenky prostě zmizí.

10

Odpovědět

Abych se přiznal, ani jsem to video nespouštěl, protože už jsem ho viděl a neměl jsem chuť sledovat ho znova, takže ani nemůžu hodnotit práci na překladu... :D

Rozhodně jsem ale rád, že se tu objevilo a pokud se chystáš překládat pokračování, máš ode mě palec hore :-)

S World of Warcraftem jsem sice už před nějakou dobou seknul, lore toho světa mám pořád v oblibě a i když se najde spousta lidí, co tvrdí, jak jsou pandy hroznej výmysl, co ten svět ničí, myslím si, že na příběhu odvedli docela pěknej kus práce :-)

70

Odpovědět

Blizzard dělat cinematicy prostě umí :) dlé mého je v tom i nejlepší, všechna videa mají neuvěřitelnou kvalitu, ať už jsou kreslené nebo reálné a drží laťku vysoko, kterou překoná jen pár cinematiců od ostatních společností

170

Odpovědět

Taky jsem rozhodně pro pokračování. :-) A doufám, že se dočkáme i té recenze na CoD ;-)

201

Odpovědět

Prosim prosim dalsi dil ! sice uz jsem to vse videl ale je to paradni a konecne i s CZ titulkama :)

200

Odpovědět

Som určite za preloženie aj ostatných častí. Tento minipríbeh od Blizzardu určite zaujme aj ľudí čo wowko nehrajú.

351

Odpovědět

Prosím o pokračování :) WoW hraju od začátku a tento příběh se mi hodně líbí... 10/10

92

Odpovědět

"Wanted for nothing" neznamená "nic jiného nechtěl", ale "měl všechno co by si jen mohl přát" zdroj: http://idioms.thefreedictionary.com/want+for+nothing

61

Odpovědět

Je to o citu. Ze seriálu je patrné, že Shaohao myslí ze začátku hlavně na sebe a svůj prospěch, takže jsem to považoval za opodstatněné.

22

Odpovědět

WoW nehraju, ale ta grafika a vyprávění bylo tak dobré, že bylo naprosto samonosné. Dobře se na to dívalo a chci pokračování 10/10

681

Odpovědět

pekne.. rad bych tu videl i pokracovani :)

430

Odpovědět

Trošku OT: nechtěl by nějaký překladatel překládat herní mini serial Dota 2 Reporter (případně i Starcraft) od Wronchi Animation .... myslím, že by to pobavilo dost lidí :)

1316

Odpovědět

Jsem pro pokračování.

730

Odpovědět

U svatý pandy, na tohle jsem se těšil :D konečně tomu plně porozumim

320

Odpovědět

Nice to vypada jako pribeh Samurai Jack, ale ze sveta WoW doufam ze to bude i v podobnem duchu. Jen me trochu stve ze do toho zas cpou nejake proroctvi a cteni budoucnosti a osud atd. to akorat vyzrazuje pribeh a clovek nekdy nabyva dojmu ze vse tak dopadne i kdyby protagonista sedel nekde doma na p****i.

100

Odpovědět

A ted další prosím :)

443

Další