World of Warcraft: Shadowlands

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:85
Počet zobrazení:7 516
V rámci aktuálně probíhajícího Blizzconu byl divákům představen nový cinematic trailer k hlavnímu artiklu společnosti Blizzard, fantasy hře World of Warcraft. Jak dopadne epický souboj mezi Sylvanas a Bolvarem Fordragonem?

Přepis titulků

Icecrown. Pomník našeho utrpení. Opona mezi životem a smrtí. Tam sedí uchvatitel na Ledovém trůnu. Ale žádný král nevládne věčně. Blizzard Entertainment uvádí Ty nejsi hoden nosit tuto korunu!

Nejsi hoden vládnout tak ohromnou mocí. Tato moc... bude tvým vězením. To tento svět... je vězením. A já nás všechny... osvobodím!

Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Není tu, jako u Diabla, prosím nějaký Wow nerd co zná i všechno lore a hraje to od prvního dema v roce ... a přiblížil by nám podrobněji oč vlastně beží? :)

20

Odpovědět

Teda k WoW nerdovi mám hodně daleko a už X let vůbec nehraju, ale tady to přijde příběhově srozumitelné i mně s mizivými znalostmi lore :D Warcraft 3 – Arthas ještě jako poskok lich kinga a generál Pohromy nemrtvých napadl město Quel Thalas, kde vedla Sylvanas (tehdy ještě kladná elfka) obranu. Porazil ji, místo popravy jí ale vyrval duši a udělal z ní smrtonošku, v podstatě lich kingova otroka. Pak vyšel datadisk Ledový trůn, kde lich king ztrácel svou moc a Sylvanas se dokázala oprostit od jeho vlivu, znovu získala hmotné tělo a začala velet své vlastní nezávislé frakci nemrtvých. Zároveň si zde ve finále Arthas nasadil korunu a stal se lich kingem (z pohledu Sylvanas se dvě nejhorší svině spojily v jednu bytost). Pak spousta vaty z prvních částí WoW, kde je důležité asi jen spojení Hordy s právě tou frakcí nemrtvých, kterou vedla Sylvanas. Přišel datadisk WotLK, Aliance i Horda se spojily v tažení proti Arthasovi a Pohromě v Northrendu, nakonec ho složitě porazili a zjistilo se, že i když Arthas byl zlikvidován, vždy musí existovat lich king. Takže štafetu převzal Bolvar (dříve jeden z ústředních paladinů, chvíli vůdce Stormwindu), který se v podstatě obětoval, aby udržel korunu lich kinga pod kontrolou a na jednom místě. Proto vidíme v traileru na WotLK a Shadowlands stejnou korunu, napřed ji má ještě Arthas, teď už jsme v ní viděli Bolvara. Pak dlouhá doba čekání a událostí v dalších datadiscích, kdy se ze Sylvanas stala vůdkyně Hordy. O tuhle pozici přišla v předchozím videu se Saurfangem, no a teď už sama zesílila natolik, že si došla do Northrendu srovnat účty a nakopala lich kingovi řiť :) Kde tu sílu vlastně sebrala a co ji doopravdy žene, to se zatím objevuje spíš v náznacích a detaily odhalí nejspíš až samotné Shadowlands.

120

Odpovědět

+L1ghtSylvanas je nyní pod vlivem N´zotha (poslední z Old Gods). Stejně jako byl Arthas pod vlivem Lich Kinga skrz Frostmourne, nebo Gul´dan pod vlivem Kil´jadena. Shadowlands jsou pouze jakousi subříší Endless Void, kde vládnou Voidlords (Voidgods), vůbec nejsilnější entity ve WoW universu. Ti získali pod svou dominanci všechny Old Gods a skrze ně působí na Azeroth a další světy, neboť se nemohou pohybovat po Twisting Netheru, protože by přišli o svoji sílu. Musíme zmínit i Jailora, který bude hrát podobnou roli, jako Hella v Legionu.

02

Odpovědět

+L1ghtPolovině slov jsem nerozumněl. :D Tak asi dál budu žít v nevědomosti. :))

00

Odpovědět

+MikeeeNo jestli jsi příběhem Warcraftu úplně neposkvrněn, tak je to asi podobné, jako kdybych ti měl v jednom komentáři převyprávět celého Pána prstenů :D Brzy má vyjít reforged verze pro Warcraft 3, zkus zahrát kampaň (je prima) a pak už se budeš chytat ;)

00

Odpovědět

Pořád mám pocit, že kdyby Blizzard bylo filmové studio, tak je to daleko lepší. Jejich filmečky už od dob prvního Diabla byly vždycky naprosto top. Hry samotné už mě bavily daleko méně a infantilní grafika Wow a hratelnost pro malé děti je v kontrastu s tím co prezentuje video.

187

Odpovědět

Chápu, že líbivost grafiky je velmi subjektivní, ale nazývat ji infantilní, je naprosto směšné.

103

Odpovědět

+asdf1234Slovo zastaralá by ji už ovšem dokonale vystihlo. Vždyť i Crysis 1 má lepší grafiku a ta hra je z roku 2007!

17

Odpovědět

+jAcTak srovnávat grafiku z MMO kde se na jednom místě může pohybovat stovka hráčů najednou a fps pro sigle player je úlet, ale za tím, že wow vypadá infantilně si stojím. I grafický návrh postav a světa je pro mě v kontrastu s těma videama těžko pochopitelný.

72

Odpovědět

+NolmoPlatneside 2 a boje stoviek hráčov v MMOFPS ? :) dokonca aj s PhysX fungoval, niesom si istý ale myslím že ho zrušili kvôli náročnosti na HW pri takých masívnych bojoch.

21

Odpovědět

hratelnost pro malé děti ... hošan asi nehra Vanillu alebo TBC

32

Odpovědět

God save the Queen!

61

Odpovědět

Jo, tohle by se za starýho krále Arthase nestalo... :-D

220

Odpovědět

a co sa vlastne stalo s Arthasom? a ako sa tento pako dostal ku korune?

10

Odpovědět

+FrkoNo co by? Zabila ho horda rádoby hrdinů ve wowku. Tirion Fordring mu zničil Mrazivý smutek a následně korunu krále lichů převzal Bolvar Fordragon, když původně ji chtěl Tirion, ale Bolvar ho přesvědčil, že to bude on. Arthas po smrtelné ráně procitl ze svého šílenství a v posledních chílí byl zase tím Arthasem, kterého jsme mohli potkat na začátku W3. Poslední slova Arthase: "Vidím před sebou pouze temnotu".

110

Odpovědět

Jí už totalně jeblo v Hlavě :-D

121

Odpovědět

mrdá mi v hlavie, mrdá mi v hlavie...

112

Odpovědět

asi kramy :D :D alebo dlho sama :D

51

Odpovědět

+FrkoJa hlavne nepobiram, jak je mozny,ze ho tak lehce sejmula. Nebo vubec, ze ho sejmula. Dyt nerzhul je snad nejmocnejsi entita v azerothu a povodila si ho jak civavu v parku...

01

Odpovědět

+OfrkLenže Ner´zhul už dávno prakticky neexistuje. Arthas ho porazil a zničil v mentálnej bitke ešte pred WOTLK. Bolvar jednak nemá Frostmourne, ktorý Arthasovi tiež neskutočne pridával na sile + Sylvanas čerpá silu od najsilnejšej entity v Shadowlands, Jailera, ktorý je prakticky "živou" legendou, o ktorom nikto nič prakticky nevie a všetci o ňom hovoria iba šeptom.

10

Odpovědět

+Johhyjo, jenze to bylo v knizce,a Blizzard potvrdil, ze dej v knizkach jde mimo wow hru, pokud to neni ke knizce vylozene receno. Tudiz v te helme je porad stale vazanej nerzhul (byl).

00

Odpovědět

+OfrkBolo to aj v tretej kronike a tá by mala byť canon (ak sa teda nemýlim).

10