Skleněný snowboard

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:446
Počet zobrazení:6 459

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo jezdit na snowboardu ze skla? Pokud ne, tak lidi z kanálu Every Third Thursday to naštěstí napadlo.

Přepis titulků

Tady je Každý třetí čtvrtek! Dnes jsme v Itálii, v domově jedněch z nejlepších sklářů na světě. Zde vyrobíme první skleněný snowboard. Kvalitní italské sklo. Toto je Každý třetí čtvrtek. Pořad, ve kterém vyrábíme zajímavé věci a experimentujeme s materiály. Je to spontánní. Přijdeme s nápadem a realizujeme ho. KŘEHKÝ SKLENĚNÝ SNOWBOARD Teď jsem v Brescii v Itálii a jsou tu se mnou Nino a Andrea.

Jsme ve sklárně, ve které vyrobíme skleněný snowboard. Máme čtvercovou tabuli skla, ze které vyřízneme požadovaný tvar. Jimova práce bude u tohohle řezacího stroje. Zmáčkne Start. Bum! Tím získáme tvar. Jindy je voda při výrobě nepřítelem. Ptali jsme se Andreeho a voda tekoucí na sklo ho má udržet chladné, aby se netříštilo.

Máme první kus. Celkově budou dva. Už máme sklo na snowboard. Přes noc půjde do pece. Celkově tam bude asi 24 hodin. Vepředu a vzadu se prohne, takže nebudeme jezdit na úplně rovném snowboardu. Nino má tuhle formu ze specializovaného obchodu. Má přesný tvar jako námi používané snowboardy. - Tohle je jediný kus?

- Jediný svého druhu. 585 stupňů Celsia. Naše sklo se tím zahřeje a ohne se přes formu. Snowboard se bude péct 24 hodin. Půjdeme ven nasát trochu Itálie, vrátíme se ráno a vytáhneme ho. Jdeme se na to podívat. No teda! To je úžasný.

Neuvěřitelné. Podívejte se na to. Prohnulo se. Teď do něj musíme vyvrtat otvory pro šrouby a to je nejtěžší část. Italsky neumím, ale cítím, že se hodně bojí prasknutí. Potom se přesuneme do Padovy a tam sklo vytvrdíme. - Tohle sklo je tvrzené. - Tvrzení, páni. Roztříští se na kusy, které vás nepořežou. Nyní snowboard naložíme do auta a odvezeme do druhé sklárny, kde dokážou tvrdit zakřivené sklo.

Jsme ve VIRAVER technologies, kde vytvrdíme náš snowboard. Vyrábějí zde přední skla pro ty nejpřednější automobilky na světě. Technici na sklo aplikují zvláštní postupy, aby se na něm dalo jezdit. Bez nich by to nebylo možné. Naše části snowboardů právě vyšly ze solné koupele. Jsou plně vytvrzené, takže je půjdeme spojit. Tohle je bezprašná místnost.

Právě dovnitř vkládají grafiku a stejně tak i lepidlo. To spojí obě částí prkna i šrouby v něm. Právě teď vkládáme snowboard do vakuového pytle a vysajeme z něj vzduch. Náš snowboard je posledním kusem, který se položí na tento vozík a zajede do autoklávu. Bude se přes noc péct a my se vrátíme ráno. Jsme zpět ve VIRAVER. Právě snowboard vyndali z autoklávu, kde byl celou noc.

Otevřeme ho a zkontrolujeme. Tady je. Já budu první, kdo ho uvidí. To je super. Tenhle snowboard je neuvěřitelný! Lucia nám ho zabalí a mizíme odsud. Míříme do Toskánska, kde si na něm zajezdíme. - Ciao.

- Grazie. Jdeme si na něm zajezdit. Je to k nevíře! Dnes si na něm zajezdíme. Výroba trvala pět dní. Bylo to dost náročné. Jsme v Abetone v Toskánsku. Jsou tu nádherné hory a dobří přátelé. Srdce mi úplně buší. Jdeme jezdit!

Je to jako držet kupu talířů... ...někde v kuchyni. V kachličkované kuchyni. Nino, pracoval jsi na tom přes rok. - Budeš mít tu čest. - Vážně? Jsi gentleman. - Jaké to je? - Rychlé. Je to hodně rychlé. Sklo.

Je to vyrobené ze skla. - Co? - V klidu. - Je to těžké. - Vypadá tak skutečně. Jako dobrý snowboard. A také se na něm tak jezdí. Trochu vás přivádí do rozpaků. Máte na něj být opatrný, nebo ho opravdu pořádně otestovat? Dnes ho ale nejspíš otestujeme. To bylo úžasný! Úžasné, ono to jede!

Zdá se, že pojede, ale zničehonic se zastaví. Zastaví se, jako by vyjel ze stopy. Tohle prkno je nepředvídatelné. Když se Nino dostal na strmou část kopce, tak se najednou všechno změnilo a bylo z toho to nejrychlejší prkno. Po první jízdě jsme se podívali na prkno. Máme tu trochu problémy.

Venku je asi -20 stupňů Celsia. Nevím, jestli se poškodilo teplotou nebo jízdou... Ale prkno je stále v celku, takže jedeme. Na lepším vykrojení jsem nikdy nejel... Celkově z toho člověk má velmi dobrý pocit. Stačí jen o trošku víc zatlačit a hned zatáčí. Jezdím na skle! Před posledním sjezdem slyším, jak se rozjíždí a pak uslyším: "Křup."

Já jsem to slyšel. Je to zničené. A je to. Naše prkno to má za sebou. Stačilo pár hodin na nádherném toskánském vrcholku v Abetone a prkno je zničené. Nemrzí nás to, protože o tom Každý třetí čtvrtek je. Musí se to vyzkoušet.

Někdy to vyjde, jindy se musíme vrátit k rýsovacímu prknu. Už se nemusíme bát, že nám ho po cestě zničí. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jou jou, tak to je hodně zajímavý..stejně ale zůstanu věrnej svýmu niedeckerovi (http://www.snowbitch.cz/snowboard-nidecker-blade856/d-113213/). tak jako tak bych se bál, že to křupne.

00

Odpovědět

aspon kdyby uměli jezdit

619

Odpovědět

Nice, ale proč jezdí Fiatem multipla, jedním z nejošklivějších aut ? :D

1142

Odpovědět

No on Multipla je sice auto hnusný, jak p***l staré čarodějnice, ale jinak je to dobrý vozítko. Vevnitř hromada místa, všechno je chytře poskládaný a praktický. Jenže je to Fiat.

110

Odpovědět

Já náhodou poslední rok hledám nějaké za dobrou cenu, je to super swag kára

58

Odpovědět

+Zlopánkde máš mámu?

131

Odpovědět

Parádny kanál... Palček hore

122

Odpovědět

překládejte dál z kanálu Every Third Thursday !!! :)

751

Odpovědět

A nebyl by plast lepsi?

436

Odpovědět

To by sa potom už len ťažko mohlo nazývať sklenený snowboard.

911

Odpovědět

+Palo22Mám pocit, že tu nikdo nechtěl prkno z plastu nazývat skleněný. Spíš mu jde o to, že by mělo větší odolnost a zachovalo si průhledný vzhled.

74

Odpovědět

Vážně jezdí tim nejhnusnějším autem na planetě?

1663

Odpovědět

Potěšil by mě celkový překlad z kanálu Every Third Thursday :)

310

Odpovědět

Pokaždý, když sem viděl tu multiplu, tak sem se musel plácnout do čela :-D

893

Odpovědět

Upřímně si myslím, že to mělo sloužit jako předvedení moderních technologií a po výjezdu z fabriky ho měli jen zarámovat a vystavit, místo aby ho jeli zničit, ale i tak povedené video

1032

Odpovědět

Protože zarámované na stěně by jim jistě přineslo mnoho nových zážítků,že ano ?

160

Odpovědět

Díky, že se mi tu díky tomuto videu ukázalo: Conan se učí jezdit na Snowboardu :D

410

Odpovědět

Škoda že ste zrušili TES, bolo to pekné sprijemnenie nedelného rána. Viem že to malo nízku sledovanosť, ale mohli ste aspoň dokončiť druhú seriu, tusim tam ostalo nejakých desať častí.

2913

Odpovědět

Mrzí mě to, ale ta sledovanost byla v poslední době vážně malá. Kdyby ta videa byla kratší, tak bychom to dojeli do konce, ale překládat 10 minutová videa, na která kouká pár lidí, už nemělo moc smysl. :( Takhle budu mít alespoň čas na jiná zajímavá videa. :)

2214

Odpovědět

+MithrilTakovouhle picovinu, radsi bych dalsi TES...

518