Střelecké útoky v USA za posledních 20 letSlavné fotografie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
61 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:35
Počet zobrazení:2 596
Video z roku 2019 připomíná střelecké útoky, které pohnuly celými Spojenými státy v posledních 20 letech. Útočníky byli lidé ze všech společenských vrstev, motivem bylo nepochopení, psychické problémy, šikana, rasová nenávist, náboženství… Střelce většinou nepoznáte, může jím být i na první pohled nenápadný a milý soused…

Přepis titulků

Varování: následující snímky mohou diváky rozrušit. Masová střelba se stává chmurnou realitou života ve Spojených státech. El Paso v Texasu a Dayton v Ohiu se jako poslední připojily k řadě tragédií s nejméně 29 smrtelně raněnými během jediného víkendu. Následující snímky zachycují bolest, strach a chaos těchto událostí… které by neměly být zapomenuty. Střední škola Columbine Littleton, Colorado Duben 1999 13 mrtvých Virginská technická univerzita Blacksburg, Virginie Duben 2007 32 mrtvých Střelba v Auroře Aurora, Colorado Červen 2012 12 mrtvých Základní škola Sandy Hook Newtown, Connecticut Prosinec 2012 27 mrtvých Střelba v charlestonském kostele Charleston, Jižní Karolína Červen 2015 9 mrtvých Noční klub Pulse Orlando, Florida Červen 2016 49 mrtvých Kostel Sutherland Springs Sutherland Springs, Texas Listopad 2013 26 mrtvých Střelba v Las Vegas Las Vegas, Nevada Říjen 2017 58 mrtvých Střední škola Marjory Stoneman Douglas Parkland, Florida Únor 2018 17 mrtvých Synagoga Strom života Pittsburg, Pensylvánie Říjen 2018 11 mrtvých Střelba ve Walmartu El Paso, Texas Srpen 2019 nejméně 20 mrtvých Střelba v Daytonu Dayton, Ohio Srpen 2019 nejméně 9 mrtvých Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je dojení emocí jak od TV Nova.

Jinak zlatý náš Hobitín. Po teroristických útocích nelegálními automaty ve Francii před pěti lety se EU byrokrati rozhodli, že nám seberou legální samonabíjecí zbraně. Výsledek je, že včera vstoupil v platnost zákon, která naše práva upevňuje.

The Other 11

42

Odpovědět

Inu Time. Účel videa je jasný. A obrana je přitom stále ta jediná možná a to navzdory těmto mediálním žumpám.
Drtivá většina těch magorů si vybere gun free zónu, proč asi...
Zbraňová legislativa z pohledu oběti 2

115

Odpovědět

Klasický internetový hoax. Stačí si o tom nezaujatě něco přečíst.
Dvě nejznámější statistiky ohledně masových střeleb v USA se ani víc lišit nemůžou. Lottova říká, že 98% masových vražd se stává v gun free zónách a statistika Everytown for Gun Safety říká, že se takových týká pouze 10%.
A proč je mezi nimi takový rozdíl? Protože nikde není úředně rozhodnuto, co jsou to přesně gun free zóny a masové vraždy způsobené střelnou zbraní. Ani FBI takové rozdělení nepoužívá. Takže si obě skupiny, pro držení zbraní a proti držení zbraní, do svých statistik započítávají nebo nezapočítávají jednotlivé případy vražd tak, aby odpovídaly jejich politickým názorům.

35

Odpovědět

USA, náš vzor!

413

Odpovědět