Slayer - Angel of Death

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:435
Počet zobrazení:5 332

Po minulém vydání Metalového okénka dnes trochu přitvrdíme muziku. Američané Slayer jsou druhou kapelou z velké thrash metalové čtyřky, která se tu objevuje. Po pár změnách na postu bubeníka je momentálně sestava stejná jako při založení roku 1981:

Kytara - Kerry King a Jeff Hanneman, baskytara a zpěv - Tom Araya, bubny - Dave Lombardo.

Velkých úspěchů dosáhla kapela s alby Reign in Blood,  Seasons in the Abyss, God Hates Us All bylo nominováno na Grammy a náhodou vyšlo ve stejný den, kdy se odehrál teroristický útok na newyorská dvojčata.

Slayer jsou kontroverzní nejen svými obaly desek. Několikrát byli nařčeni ze sympatizování s nacisty, mimo jiné i kvůli dnešní písni Angel of Death. Pojednává totiž o ďábelských pokusech "doktora" Mengeleho na vězních v Osvětimi. Ačkoliv Jeff Hanneman se o nacistické Německo zajímá a vlastní doma sbírku medailí, kterou mu dal jeho otec, kapela taková nařčení razantně odmítá.

 

Přepis titulků

Budete se dobře bavit? Kurva, vždyť já jsem bez mikráku hlasitější než vy. Osvětim, smysl bolesti, Způsob, kterým chci, abys zemřel. Pomalá smrt, neskonalá hniloba, sprchy, které z tebe smyjí život. Nahnaní dovnitř, běžíte jako stádo, zbaveni hodnoty života. Lidské pokusné myši pro Anděla smrti. Čtyři sta tisíc jich ještě zemře. Anděl smrti.

Vládce království mrtvých. Sadistický chirurg zkázy. Sadista nejvznešenějšího původu. Ničí bez slitování ku prospěchu Árijské rasy. Operace bez anestezie. Pocítíš, jak tebou prudce proniká nůž. Druhořadý člověk bez užitku lidstvu, připoutaný, ukřičí se k smrti. Anděl smrti. Vládce království mrtvých. Odporný řezník, Anděl smrti.

Do mozku ti vstříkl tekutinu, tlak v lebce se prodírá ven skrz tvé oči. Tělo tě pálí, mokvá, test žáru spaluje tvou kůži, mysl se ti vaří. Mrazivý chlad ti láme končetiny. Jak dlouho vydržíš pohřbívání ve zmrzlé vodě? Sešití k sobě, spojené hlavy. Je jen otázkou času, než se od sebe odtrhnete. Miliony jich byly uloženy do přeplněných hrobů.

Ohavné způsoby, jak docílit holocaustu. Moře krve, pohřbený život. Ucítíš pach své smrti, jak hoří hluboko v tobě. Oslepený, oči ti krvácí. Modlíš se za konec své bdělé noční můry. Křídla bolesti se k tobě natahují. Tvář smrti na tebe zírá, jak tvoje krev vychládá. Vstřikuje do tebe bakterie, oči zmírají.

Stravuje se na křiku mutantů, které vytvořil. Směšné neškodné oběti ponechané smrti. Odporný Anděl smrti uniká trestu. Anděl smrti. Vládce království mrtvých. Odporný řezník, Anděl smrti. Anděl smrti. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ikdyž sou to Amíci, tak Slayer hrají bezvadnou muziku. Vemte si, že tato píseň má 30 let. Škoda, že má Sareza tak zku.venou akustiku. Ve Vítkovickém sendviči zněli líp. A v červnu budou ve Vítkovicích Krejtři. Ale asi jen na pár písniček. Ti, co tomu nerozumíte si běžte pustit Zagorku nebo třeba Evču s Vencou a nekažte tu vzduch. Když si pustím rádio, tak se musim zout, abych mohla přebrodit, ten náš střední proud.....

200

Odpovědět

Slayery respektuji, něco na nich určitě bude, když patří do big four, Nicméně mě se z jejich nabídky líbí pouze Seassons in the Abbys a Bloodline.

190

Odpovědět

jjjj: Promiň, jsem malej, slabej, kudrnatej, blonďatej, krátkovlasej, brejlatej, ale i tak to poslouchám. Jaksi jsem se ti netrefil do popisu thrash metalisty, nevadí.

Fakt, tohle je od mainstreamu daleko, tohle nemůžete hodnotit když se o to aspoň trošku nezajímáte.

190

Odpovědět

Hagrid: Ty posloucháš Limp Bizkit nebo Papa Roach, co?

180

Odpovědět

Tak toto je ale super, ještě to chce Megadeth a možná i Anthrax, ať je velká čtyřka pohromadě :)

190

Odpovědět

Jojo metal jak má být !!!

180

Odpovědět

Mozno je to tym ze ludia maju zakoreneny odpor ku krutej pravde, a tou Angel of death je v cistej forme

180

Odpovědět

hodne trapny prave kvuli tomuhle plno lidi nema rado metal

185

Odpovědět

To D: sam si sracka

180

Odpovědět

Text je s****a, ani ne tak námetěm jako zpracováním. Hudba je totální nuda. Achjo. To už radši nějaký teplý indie než toto.

181

Odpovědět

text dobrý, muzika se mi nelíbí, zpěv tam nebyl
metal nemám rád, neposlouchám ho a nerozumím mu

181

Odpovědět

1 hvězdička, protože je to odpad... hudebně, textově i prezentací :)... a je mi fuk, jestli místní znalci a milovníci odpadu soudí, že je to kvalitnější, než jiné podobné sra*ky :)

184

Odpovědět

miro: vy(metalisti) zas chodite na ty jejich stranky a pisete, ze jsou to sra*ky, tak vam to takhle vraci. Uprimne, me je to u pr*ele, vetsinou zalezi na pisnicce ,ne na stylu, nez mi zacnes nadavat do priteplenejch samponu

181

Odpovědět

jsem punker, ale tohle přesvědčí každýho o kvalitě hudby, kterou Slayer ventiluje ven. co říct klobouk dolů !

190

Odpovědět

normálně nemám potřebu se dělit o pocity,ale tady mi to nedá......DÍKY,DÍKY,DÍKY MOOOOOC.SLAYER patřili,patří a patřit budou k špičkám celého žánru a vidět tyhle "chlapíky v letech" na živo,je zážitek na jaký se nezapomíná!!!!!!!!!!!!!!!!!

180

Další