Chyba v Hledá se NemoSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:106
Počet zobrazení:10 696

Ve filmu Hledá se Nemo tvůrci vynechali jednu zajímavost ze života klaunů. Více se o nich dozvíte ve videu.

Přepis titulků

Ahoj, vítejte u Smarter Every Day. - Dnes je co? - Filmová noc! Správně, na co se koukneme? - Co je tohle? - Nemo! Dobře, jdeme na to. - Co se stalo mamince? - Snědli ji. - Možná. - Určitě. Ale vážně!

- Líbilo se vám Hledá se Nemo? - Jo. - Musím vám něco říct. - Co? - Ten film je špatně. - Proč? - Mýlí se, věděli jste to? - Ne. - Maminka s tatínkem našli opravdového Nema, viď? - Ano. - Chcete to vidět? - Jo. Ukážu vám to. To je Nemo!

Klaun! Nežije v sasance? Nežije uvnitř sasanky? Pověz mi o něm. Tohle jsou klauni. Nejsou to ti samí jako v Hledá se Nemo, ale žijí uvnitř sasanky. Používají ji jako ochranu.

Je na nich několik zajímavých věcí. Ta největší je samice a ostatní jsou samci. Když ta velká zemře jako v Hledá se Nemo, jeden ze samců se stane samicí. V Hledá se Nemo by se Marlin měl změnit na Marlinu. Ale to by asi moc popletlo děti. Zvláštní je, že žijí v sasankách a ty je nepožahají. Sasanky jsou příbuzné korálům, mají organely s jedem.

Domníváme se, že klauni se obalují hlenem. Ten jim pokryje celé tělo a sasanka si myslí, že klaun je její součástí. Takže ho nevidí. Mají symbiotický vztah. Sasanka brání klauna a klaun brání sasanku před snědením. Klauni snášejí vajíčka přibližně každé dva nebo tři týdny. Samec, ten malý, je chrání, dokud se nevylíhnou a neodpolavou.

Jsou to úžasná zvířata. Pamatujte, že ty velké jsou samice, ti malí jsou samci. Když samice zemře, ze samce se stane samice. Opravdu zvláštní zvířata. To je úžasné. - Slyšeli jste, co říkal? - Nerozuměla jsem mu. Mají na sobě potápěčské vybavení. - Cože?

- Je tam hrozně moc... To dýchám pod vodou. Funguje to takhle. Všichni klauni jsou nejdřív kluci. Jeden z nich je ale agresivnější než ostatní. Je tak zlý, že se stane maminkou. Takže rybí máminka trápí rybého tatínka tolik, že je vystresovaný a začne se bát. Zůstane proto v sasance a hlídá vajíčka. - Věděli jste to?

- Jo. - Ale víte, co se děje doopravdy? - Co? Něco zvláštního. Když rybí maminka zemře, už nestresuje rybu tatínka a ten má unikátní vlastnost, že se stane rybou maminkou. Věděli jste to? - Ryba maminka? - Nekouše. Přesně tak. Rybí maminka je vlastně rybí tatínek, která se stala maminkou.

- Věděli jste to? - Ne! - Není to šilené? - Jo. Kdyby byl film správně, Marlin by se stal maminkou. - Teď už to víte. - To by bylo srandovní. - Bylo by to zvláštní, že? - Divné! Nemo je proterandrický hermafrodit. To znamená, že může změnit pohlaví.

Působivé. Ale ne tak působivé jako kniha, ze které jméno Nemo pochází. Ta originální. - Víš, jak se jmenuje? - 20 000 mil pod mořem. - Přesně tak. Kde ji posloucháme? - V autě. 20 000 mil pod mořem jsme si stáhli z audible.com, což je sponzor Smarter Every Day. Jestli chcete pomoct Smarter Every Day, stáhněte si 20 000 mil pod mořem na audible.com/smarter.

Nebudete litovat. Je to skvělá sci-fi kniha z roku 1869. Je ohromující. Doporučuji tu namluvenou Jamesem Frainem, je fantastická. Děkuji za možnost si zasloužit váš odběr, kdybyste se chtěli kouknout na další videa z Austrálie, klikněte na jakýkoliv odkaz. Já jsem Destin, vy jste den ode dne chytřejší, mějte se.

- Chceš říct ahoj? - Ahoj! Nepřežeň to.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"" Tu je veliké a širé moře: hemží se v něm nespočetných živočichů maličkých i velkých "" #easter egg

01

Odpovědět

cool film
dragon ball super # http://dragonball-super.co/

01

Odpovědět

Tohle se zmiňuje snad v každým dokumentu o moři. Takovej Attenborough by měl o tomhle tématu určitě víc co říct. A nechápu proč do toho tahá ty parchanty, nikdo na ně neni zvědavej.

116

Odpovědět

Vidím že změnil cílovou skupinu... No škoda že už mi nejsou 4 roky....

152

Odpovědět

No nevím heslo Smarter every day splnil. Takže to jakým způsobem to říká je jedna věc, ale i tak se z toho dá něco dozvědět. Pokud to není o tématu který už člověk zná.

103

Odpovědět

Audible, aneb. jak zakoupené knihy nikdy nevlastnit. Destin je už za zenitem. By mohl příště dát akorát odkaz na Wikipedii a zbytek času věnovat svému sponzorovi.

73

Odpovědět

- jedna hvězda za každý to odporný stvoření...

73