Pavouk vs. penisSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:96
Počet zobrazení:14 480

Onemocnění penisu jsou přinejmenším pro půlku světa dost citlivým tématem. Destin si při mluvení o nich zachoval důstojnost. Zvládnete to taky?

Přepis titulků

Dnešní video nejspíš nebude vhodné pro děti. A je dost znepokojující. V několika směrech. Hlavně pro muže. Smarter Every Day se snažím natáčet inteligentně a zdvořile. Ale tohle video je šílené. Musíte si rozmyslet, jestli to chcete vidět. Protože teď, když o tom vím...

mám noční můry. A nejsou to pěkné noční můry. Takže si rozmyslete, jestli o tomhle chcete vědět. Chcete? Úvod. Tak povídej. Odříkej úvod videa, dělej. Ahoj, vítejte u Smarter Every Day, jsem v Amazonském pralese. Jo!

Když už mluvíme o penisovém stromě, tak tenhle pavouk... Je to asi třetí nejjedovatější pavouk na světě. Phoneutria fera. Zůstanu hezky daleko. Jsou dost agresivní. Zkusíme jak moc agresivní? Vypadá to, že seskočí dolů, ale zkusíme ho obrátit na záda.

Ten je hodně rychlý. - Kdo si ho dá na obličej? - Ne. - Můžeš to zkusit sám. - Jo. U mužů také způsobuje priapismus. Priapismus? To se léčí oplachem studenou vodou, že? Co to je? Tenhle pavouk se jmenuje palovčík brazilský. Phil říkal, že něco způsobuje mužům.

Tím pádem hádám, že ženám ne. Napadá mě jen pár věcí, které se mohou stát výlučně muži. K tomu se ještě vrátíme. Když se podíváte pod přední nohu, uvidíte černobílé proužkování. Vidíš to z tohohle úhlu? - Vidíš? - Jo. Když se naštve, zdvihne je do vzduchu, takže je vidět černá a bílá barva.

Je to takový varovný signál. - Jmenuje se palovčík? - Jo. - Protože neloví v pavučinách? - Ano. Dobře, s třetím nejjedovatějším pavoukem už jsem skončil. Ale skončil on s tebou? Dobrá otázka. Když vám v džungli entomolog řekne, že něco ovlivní penis, chcete si o tom něco přečíst a zjistíte, že priapismus je naléhavá zdravotní komplikace v penisu.

Což je hrozivé. Takže uděláme tohle. Půjdeme do nemocnice a najdeme urologa. Zeptáme se ho, co způsobuje priapismus a hlavně jak se ho zbavit. Vím, že je to sranda, Destin mluví o penisech, ale jestli jste muž nebo nějakého muže znáte, musíte to vědět.

Obětuju se tedy a snad se nebudu moc červenat. Urolog musí být buď vtipný, nebo úplně nudný. Tak pojďme být zas o něco chytřejší. Málem jsem trefil dveře. - Doktor Sergej Ananjev? Říkám to správně? - Ano. A jste... Urolog? - Což znamená?

- Že koukám klukům do kalhot. Ukažte mi, čím se zabýváte. Co se děje při erekci? Erekce je způsobena spoluprací nervů a cév, když se muž vzruší. Naše penisy mají dvě komory s jednosměrnými chlopněmi. Těmto komorám se říká topořivá tělesa a komunikují spolu. Komunikují hydraulicky? Mezi sebou, ano, pomocí okének.

- Je to priapismus nebo pyjapismus? - Priapismus. Podle definice je to dlouhotrvající erekce, která je nechtěná a trvá čtyři či více hodin. Takže co to má společného s pavoukem v pralese? Proto jsem tady. Jakmile se vás pavouk zmocní, dokáže stimulovat a ovlivnit určité pochody, které na molekulární úrovni ovlivňují oxid dusnatý.

Uvolní se oxid dusnatý, což je molekula, která stimuluje další molekulu, která poté uvolní svaly v penisu. Takže oxid dusnatý aktivuje tohle, ať už je to cokoliv... Je to část reakce, která pak uvolní svaly penisu, což umožní krvi vtéct. Takže je to chlopeň.

Oxid dusnatý je jen molekula, která otevře chlopni dveře. Ale vlastně se stane to, že krev jde dovnitř jednosměrnými chlopněmi, jakmile se muž z nějakého důvodu vzruší. Ať už kvůli partnerce nebo pavoukovi. A jakmile se krev dostane dovnitř, chlopně se zavřou a krev nemůže ven. Právě jste mi připomněl něco dost zvláštního. Jsem inženýr a ve škole jsme se učili diferenciální rovnice.

Byl tam přítok a odtok. Takže poměr přítoku a odtoku určoval množství kapaliny uvnitř. Takže existuje diferenciální rovnice, kterou můžete matematicky vyjádřit, jak moc to udělá to, co to dělá. Jsme u matematiky, už se cítím lépe. Penis funguje zajímavě, je jako dva balónky vedle sebe. Máte vstup a výstup ze systému.

Když si upravíte jejich poměr, můžete vytvořit expanzi. A to je erekce. Doktor Ananjev nám ukáže umělé zařízení pro lidi s erektilní dysfunkcí. Může se to stát v každém věku. Ukáže nám, jak tento biomechanický systém funguje tím, že nám ukáže tato zařízení. Tohle v práci běžně děláte, tyhle věci dáváte do lidského těla. Ano, děláme i tohle.

Tohle jsou ta tělesa? Ano, tohle jsou topořivá tělesa. Když se jedno z nich vzruší, zvýší se tok krve v obou z nich. Teď si to ukážeme pomocí téhle mechanické pumpy. Takže máte hydraulickou pumpu, kterou mačkáte. Správně. Takže pumpujete tady, čímž berete tekutinu odtamtud...

Ze zásobníku, který značí cévní systém, do orgánu, což by byla topořivá tělesa v penisu. Je tam jednosměrná chlopeň, která brání krvi v úniku. Chápu. Takže jakmile se to stane, jakmile dojde k sexuální aktivitě... Není vám to příjemné, Destine?

To teda není. Jste v nepříjemných situacích od rána do večera. Tímhle se bráním. To je úžasné. Tady máte odtok ve stejné chlopni. Jak to funguje v lidském těle? Když mužské tělo dosáhne vyvrcholení, uvolní se chemikálie, které otevřou tyto chlopně.

U priapismu se zvýší přítok krve, ale místo otevření chlopní, které krev vypustí ven, zůstane krev uvnitř čtyři hodiny nebo i déle. Pak se krev uvnitř tělísek stane desaturovanou, což znamená bez kyslíku. A bez kyslíku se pak sráží, stává se čím dál hustější, což problém ještě víc zhoršuje, protože hustou krev je těžké dostat ven, i kdyby chlopně fungovaly.

Takže co uděláte? Je několik způsobů, jak to spravit. Nejdřív si dát studenou sprchu. Zkusím panu kostlivci najít ještě nějakou izolepu. Způsobuje to trvalé následky? Pokud se toho nezbavíte během čtyř hodin, může to vést k nevratnému zjizvení a trvalé ztrátě erekce.

Může to způsobit smrt? Co jsem lékařem, nezažil jsem případ, kdy by dotyčný zemřel. Ale určitě můžete trpět. Takže když nefunguje sprcha ani léky, dalším krokem by bylo vysát sraženou krev z penisu ven. Pomocí jehly. - Jehlou? - Ano. Ukázal jste mi dvě tělesa, jedno na každé straně, takže je musíte vysát obě?

Ne, komunikují spolu, takže... Mají... Jestli je na tomhle nějaké pozitivum, tak to že většinou lze vysát jednu stranu, zatímco ta druhá se... - Vypustí? - Jo. - Říká se to tak? - Ano. - Jak velká je ta jehla?

- Dost velká na to, aby to bolelo. Často se s pacienty bavím o anestetikách, ale než je použijete, je krve dvojnásobek. A je to nepříjemné. Nakonec tedy musíte udělat to, že jehlu zapíchnete do topořivých tělísek zhruba uprostřed. A nasát. Bude to mít konzistenci protlaku. - Vážně?

- Nebo marmelády. Můj bože. Musí se to udělat několikrát. Často je krev tak sražená, že se musí naředit slanou vodou a znova vysát. Jakmile je krev venku, může se znovu naplnit během 5–10 minut. Proces se musí opakovat a u těch, kterým se krev neustále vrací, se musí přejít k drastičtější metodě.

Jaké? Musí se přejít od jehly ke skalpelu. Většinou to vyžaduje sedaci, někdy i pobyt na ošetřovně. Skalpel musí propíchnout žalud penisu a otočit se o 90 stupňů. To jako vážně?

Ano, bohužel. Vážně? A pak krev vyteče tou dírou? Vytvoří to něco, čemu říkáme výhybka. Musí být dostatečně velká. Mám teď potíže vůbec dýchat. - Tohle je strašné! - Jo. Když to dojde tak daleko, jak...

Proto nesnáším pavouky. Bože můj. - K tomu už není co dodat, že? - Není. Takže přímo do žaludu? - Říká se tomu glans, že? - Ano, glans penis. Zjevně to způsobí trvalé následky. Může, ale bez toho přijdou trvalé následky určitě. Jak často vidíte tenhle problém?

Asi ne z pavouků, ale jinak? Záleží to na místním obyvatelstvu, tady asi dvakrát nebo třikrát za rok. Takže je to celkem vzácné. Je to dost vzácné. Dá se to lehce identifikovat podle rizikových faktorů. Jestli je to vrozené jako srpkovítá anémie, nebo jestli je to předávkování léky, které s tím mají pomoct. Chápu. Děkuju za vysvětlení.

Mějte se. Doufám, že jsem nebyl neslušný nebo nezdvořilý. Je to vážné a doufám, že jsem vám informace předal zajímavě. Když už mluvíme o vážnosti, pátky pořád nepracuju. Mám snížený úvazek, což je pro otce důležité. Moc rád vám řeknu o svém sponzorovi. Audible.com/smarter. Na Audible.com mají audioknihy a na Audible.com/smarter dostanete jednu zadarmo.

Chtěli, abych vám doporučil knihu, která má něco společného s videem, ale chci se už vyhnout dalšímu používání slova erekce. Zkusím něco lepšího. Láska. C. S. Lewis napsal a přednesl knihu na Audible, která jmenuje se Čtyři lásky. V angličtině je jedno slovo, láska.

V řečtině jsou čtyři – eros, agape, filia a storge. Eros je erotická láska jako ve videu, ale ostatní jsou zajímavé. Zvlášť storge, dřív jsem ji neznal. Co jsem porozuměl Čtyřem láskám, dívám se na lidi jinak. Je to zajímavé a bylo by dobré i pro vás to znát. Na Audible.com/smarter máte audioknihu zdarma.

Jste chytří. Víte, o co jde. Já jsem Destin, vy jste den ode dne chytřejší. Mějte se. Jak dlouho to může trvat? - Několik let? - To záleží, jak je svraštělý. To není vtip. Jste hrozný. Já už nemůžu.

Tohle nedávám. Tohle... je strom... který roste v pralese. Má roztodivné tvary. Konec.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

1000 bodů překladateli za pyjapismus!

00

Odpovědět

Takže je to vlastně hooodně vzrušující pavouk

90

Odpovědět

12 minut koukat na video ve kterém se dospělý chlap uchechtává a červená při slově penis? ....
Poučné to je, ale no..

75

Odpovědět

Je to američan. Oni jsou tak vychovávání. Sex je tam tabu

50

Odpovědět

8:10 to se tam z toho p****l, když mu Spock chtěl do ptáka píchat jehlou? :D

140

Odpovědět

ten pocit když tajně doufáš že budeš spiderman, a ono tohle.. feelsbadmen

300

Odpovědět

A já se těšil na 10 minutovku pavoučí anatomie nebo seznámení s druhem pavouka, který ti tam vleze a naklade vajíčka... A ono jen 4h stoják :,(

121

Odpovědět

Chyba v titulku v čase 2:51. Slova "býtzas" nejsou oddělena mezerou...

20

Odpovědět

Díky, opraveno. ;-)

10

Odpovědět

2 minuty.
Víc nic. Zrovna chtěli shodit tu obludnou monstrozitu ze stromu a já si řekl NOOOOOPE.

09

Odpovědět

,,Skočím na něj zezadu a narvu mu palec do p****e!!´´ To je správný přístup, jó o tom by Kojot Péťa mohl vyprávět...

110

Odpovědět

Tak už vím kam nepojedu na dovolenou😁

70

Odpovědět

Po nadpisu a jeho upozornění na začátku jsem si řekl že ne. Nebudu se na to dívat. Mám mojeho pipíka až moc rád.

Občas stále zkouším selfsuck (kdo z nás ne že). Zatracené žebra.

152

Odpovědět

Nedíval jsem se na to, ale občas se Vám tam plete tykání a vykání mezi doktorem a Destinem

111

Odpovědět

+DodislavOpraveno, díky.

10

Odpovědět

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL vazne si mně pobavil LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL xD xD LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL xD xD LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL xD xD LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL xD xD LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL xD xD LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Ps: LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL xD xD 4Head

012

Odpovědět