Děšivý bičovecSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:78
Počet zobrazení:12 579

V Amazonském pralese se skrývá mnoho odpudivých zvířat. Jedním z nich je pavoukovec bičovec, který má nápadně dlouhé končetiny, ale žádný jed. Proto si ho může kdokoliv pochovat. A to klidně i na obličeji.

Přepis titulků

Ty ho vezmeš do ruky? Jsou rychlí, musíš předvídat, kam uhnou. Ty krávo! Bože. - Co že to je? - Bičovec brazilský. Bičovec brazilský? Toho musím vzít do ruky. Nemá kam utéct. Koukněte na to.

Má ho v ruce. Brání se! Kouše ho? Ne, jen ho štípe. Co se to děje? Řekni, jaké to je. Je to jak ostrý klacek. To je všechno?

Můj bože. To je fakt příšera. - Vidíte ty dlouhé nohy? - Jo. To jsou vlastně jeho oči. Cože? - Jako tykadla? - Jo. Nohy jako tykadla. Jsou hodně citlivé na vibrace, takže když loví, obklíčí jimi oběť.

Díky nim ví, kde přesně je, a pak... Jsou to pavoukovci, nebo ne? Ano, jsou to pavoukovci. Na co se to díváme? Je to šílené. Mají opravdu malinké oči. Co to má zevnitř na loktech?

Ty bílé věci. Jo, ty bílé věci... Myslím, že uvnitř jsou svaly. Jako u kraba? Krunýř? Něco podobného. Kdyby něco chytil, tak to takhle uvězní. A takhle sní. Jsou vidět i malá kusadla, ale neobsahují žádný jed.

Nejsou nebezpeční. Budu první, kdo si ho dá na obličej? - Děláš si srandu? - Jdi do toho. To jako vážně? Můj bože! To je šílené! Co se to děje? Kdo si ho dá na obličej po mně? To nedokážu.

To dáš. To je nějaká zkouška dospělosti? Koukněte na to! To je chlap! Do toho. Dej mu ho na obličej. Dobře, počkat, počkat. - Co se děje, Destine? - Zakryju si oči. Mluv na mě.

Co děláš? Mluv na mě. Vážně? To je ještě horší. Co? Co se děje? Dej tu ruku dolů, jedeme naostro. Pochlap se, jsi v pralese! Buď chlap! Tohle není Alabama.

Mluv na mě. Odříkej úvod videa, dělej. Ahoj, tady Destin. Vítejte u Smarter Every Day. Jsem v Amazonském pralese. Jo! Tady je. To bylo dokonalé. Nejlepší úvod, jaký jsi natočil.

To je bomba. Vypadá jako štír bez ocasu. Docela smrdí. Nejodpornější zvíře, jaké jsem kdy viděl. Tady to máte. Bičovec brazilský. Budeme hodní a vrátíme ho pěkně zpátky. Nezapálíme ho, i když bychom měli.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tato zvířátka mám ráda😃
Klidně bych si i pořídila sklípkana, ale jed a chloupky (a rodina😅) mi v tom brání🥴. Toto je alternativa a jsou neskutečně zajímavý, je škoda že se do médií a domácností dostávají až teď😃❤️

00

Odpovědět

Měla jsem husinu po celou dobu sledování videa :-D

01

Odpovědět

To je fkin CGI, ne? :D

01

Odpovědět

"V Amazonském pralese se skrývá mnoho odpudivých zvířat. Jedním z nich je pavouk bičíkovec, který má nápadně dlouhé končetiny, ale žádný jed. Proto si ho může kdokoliv pochovat. A to klidně i na obličeji." Tak ubohý popisek by nebyl ani na Novinkách :-/ Ku*va když už tam máš tagy Naučná a Biologie, tak si ty informace někde ověř. Bičíkovci se učí v přírodopisu na základní škole.

52

Odpovědět

taka m***a, hned bych to zadupal a prales vypálil...

115

Odpovědět

Každému odporúčam FB stránku "Bugs and Science".
Tie veci čo tam dáva sú fakt neskutočné.... Páči sa to aj mne a to hmyz z hĺbky duše nenávidím

00

Odpovědět

Bože můj, není to náhodou ta samá potvora, kterou donesl Barty Skrk mladší (v podobě Alastora Moodyho) do hodiny Obrany proti černé magii a přehazoval je studentům z hlavy na hlavu? Trochu jsem doufal, že to bylo pouze fantastické zvíře a v přírodě se nevyskytuje...o důvod navíc, proč zůstat doma :D

200

Odpovědět

ne, on je ještě myslím jeden podobný pavouk, a ten je jedovatý

20

Odpovědět

Jenom taková důležitá drobnost - nejedná se o bičíkovce ale bičovce(nebo krabovce), bičíkovci jsou jednobuněčné organismy s bičíkem. Navíc to není pavouk ale pavoukovec, což je jiný řád.

250

Odpovědět

Pardon, v titulcích jsem to měl, ale do popisku už se mi vloudila chyba. Díky za opravu! :)

40