Detailní vývoj kuřecího embryaSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:20
Počet zobrazení:3 455

Vývojové stupně a stadia všemožných živočichů se učíme ve škole. Ale podívat se zblízka a do detailu na postupný vývoj kuřecího embrya? To nám umožní až Destin v muzeu Exploratorium.

Přepis titulků

Jsem v muzeu Exploratorium v San Francisku. A tohle je naprosto úžasný exponát. Je to jednoduché, ale ohromující. Jedná se o živá kuřecí embrya. Mají je tu vystavená. V podstatě se jedná o vejce bez skořápky. Koukněte na to. Den první, tedy když je vejce sneseno.

Je to obyčejné vajíčko, nic moc zvláštního se tu neděje. Ale už tu vzniká život. Embryo ve žloutku. Tohle je den druhý. Tady už se to dále vyvíjí. Máme tu mozek a srdce. Když se podíváte zblízka, uvidíte, že se to začíná seskupovat. A tohle mě fakt dostalo. Den třetí až čtvrtý.

Tady už došlo k vývoji. Vidíme tu srdce, které tluče. Koukejte. Pořádně to nejde vidět, přiblížím to. Koukejte na tu červenou tečku. Podívejte se zblízka. Vidíte to? To je tlukoucí srdce. Není to šílené? Zvětšíme si to.

Vidíte, jak tluče? To je teda něco. A teď velké finále. Na to bych se mohl dívat pořád. Den pátý až sedmý. Už to začíná vypadat jako kuře. Vidíte tu páteř, srdce. Odpadní vak, ten je zajímavý, o tom jsem nevěděl. Tady to je, přiblížím vám to.

Den pátý až sedmý. Koukejte. Hýbe se to. Takže to kuře… Koukneme na to z druhé strany. Podívejte se zblízka. Hele na to. Jeden z mých nejoblíbenějších exemplářů. Exploratorium je úžasné muzeum. Můžete tu vidět srdeční komory.

A taky oko. A nahoře mozek. Ten odpadní vak dole je pro mě novinka. Není to úžasné? Jde tam vidět i páteř. Když se podíváte zblízka, můžete vidět cévy uvnitř kuřete. Je to jedinečná podívaná.

Moc se mi to líbí. A vám určitě taky. Život je úžasný. A tohle je skvělé. Jsem vděčný všem, co nás podporují na Patreon.com/SmarterEveryDay. Díky vám mohu tahle videa vytvářet. Moc vám za to děkuju. Hezký den! Tumáš, holka. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To tam ty exempláře pravidelně vyklepávají z vajec?

02

Odpovědět

Tá logistika je fascinujúcejšia, ako ten vývoj toho kuraťa.

01