Reklama na AirbnbSNL Digital Short

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
51 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:3 710

SNL připravilo krátkou reklamu na Airbnb, vhodnou do dnešní podivné doby… A co vy? Nechcete se taky stát hostiteli?

Poznámka: Obě postavy hrála jedna herečka.

Přepis titulků

Ještě jsem nepotkala tolik lidí! Proč nezačít u sebe doma? Hostitelství na Airbnb mi od základů změnilo život. Tohle je nejhezčí dům, v jakém jsem kdy byla. Jo! Tohle je kuchyň. Paráda.

Supr. Hele, co všechno má. Ooli měla zůstat tři dny. Ale pak přišla karanténa. Můžu tu zůstat další měsíc! A ona je pořád tady. Párty! Ooli, můžeš po sobě umýt nádobí?

Čisťoučké. Moc ráda pomáhám lidem. Co je silnějšího, než otevřít vlastní domov někomu, koho neznáte? Vím, mami, ale propustili půlku zaměstnanců, takže… - Došel ti toaleťák. - „Spolubydlící.“ Došel nám toaleťák. Ten balíček můžete nechat tamhle.

Tamhle. Platit jí můžu jen penězi ze švédského černého trhu, ale splatím jí to. Poskytuji domov. Celý svůj domov. Ahoj, babi. Přespávačka! Zamčeno.

Díky… Myslím, že z nás budou nejlepší kámošky. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Do p**e s airbnb, len to všade k******y zvyšuje nájmy všetkým okolo a neplatí to odvody mestu. Nehovoriac o preplnenosti mesta turistami.

1011

Odpovědět

Aribnb nemůže za zvyšování nájmů a cen nemovitostí. Za růst cen může stávající měnová politika částečných (nulových) rezerv a inflačního cílování. V reakci na to neustále stoupají ceny akcií, zlevňují půjčky a zvyšují se daně. Což má za následek stále horší dostupnost bydlení.

16

Odpovědět

+-HoNY-To je asi pravda, větší vliv má, že se staví minimálně a všechno koupí Rusáci. Ale AirBnB v centrech může za gentrifikaci a zhoršení kvality života místních. Jedna známá bydlí u Národní a když maj ve vnitrobloku na balkoně obden hausparty ožralí turisté a nevyspíš se, tak máš zanedlouho chuť je vystřílet.

20

Odpovědět

+DurangaZaměňuješ příčinu s důsledkem. Stát přereguloval územní rozvoj a snaží se to „napravit“ stejně pochybnou měnovou politikou. V důsledku toho domy skupují jako první ti, co se dostanou jako první k levným penězům.

PS: Nikdo té známé nebrání byt prodat a koupit si větší nemovitost za Prahou nebo naopak odkoupit všechny byty okolo a určit si tam vlastní pravidla.

03

Odpovědět

+-HoNY-Nemyslím si. Považuju za ksindl primárně stát a města, že to nechali dojít tak daleko, sekundárně bezohledná hovada, pak ty vychcané vlastníky a nakonec i lidi jako ty, kteří vyhání lidi z jejich domova.

21

Odpovědět

+DurangaUkaž, kde jsem napsal, že vyháním lidi z jejich domovů. Stát a města naopak do výstavby a nájmů nemají co kecat. Naopak společně dlouhodobě znásilňují nedotknutelné právo na soukromé vlastnictví. Volný trh, nabídka a poptávka to vyrovná. Zásadní problém je, že se to nedá nijak predikovat (já osobně to ale za problém nepovažuji).

Jinými slovy - skupina lidi by neměla být nijak trestána za to, že si někde skoupí pozemky, postaví baráky a určuje vlastní pravidla. Pokud se to někomu nelíbí, ať si jde jinam. Jedni vlastníci chtějí brajgl a párty před svými nemovitostmi, jiní ne. Ve chvíli, kdy se do toho začne motat stát, to prostě nefunguje - ať už neschopností domoci se práva (stát je bezzubý při porušování nočního klidu) nebo snaze regulovat (v bohaté čtvrti uděláme sociální bydlení - výsledek je odstěhování se střední třídy a vznik vybydleného ghetta).

02