Chad na Marsu feat. Elon MuskSNL Digital Short

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:89
Počet zobrazení:5 125

Tým SNL a Elon Musk vám ukáží, jak se daří kolonii na Marsu, která by mohla vzniknout, pokud se naplní Muskův plán.

Poznámka:
V originále je na tlakoměru napsáno 80085, což připomíná slovo boobs (kozy). České slovo osel funguje jen s číslicemi vzhůru nohama. Napadá vás nějaká číselná kombinace, která by v češtině fungovala stejně dobře jako anglický originál? Podělte se v komentářích.

Přepis titulků

Ústředí SpaceX, blízká budoucnost Přišel jsem co nejdříve. Jaká je situace na Marsu? Solární bouře. Obrovská. Výrazně poškodila kolonii. Systémy podpory života selhávají. Dochází jim vzduch, pane. - Kyslík rychle klesá. - Mimo obydlí je záložní čerpadlo kyslíku, - jen to musí někdo z nich zapnout. - Radiace je příliš vysoká. - Byla by to sebevražda.

- Jeden z kolonistů se hlásí dobrovolně. Tak přece jsou na světě ještě hrdinové. Zdravím, s kým mluvím? Tady Chad. Chade, já jsem Elon Musk. - Kdo? - Elon Musk. - Vedu projekt kolonizace Marsu. - Gratuluju. - Chci, abys pochopil, že misi nepřežiješ. - Dobře. Abys zachránil ostatní kolonisty, musíš obětovat sebe.

Paráda. Chade, tady Michin z velení. Běž do přetlakové komory - a zahaj proces výstupu. - Dobře. Chade, ty se ani nerozloučíš? - Čau. - Chade, co jsme spolu prožili, - mi bude vždy drahé. - Dobře. Bože, kéž bychom se mohli ještě jednou pomilovat. - Paráda.

- Ale nemůžeme. - Jasný. - Chade, než odejdeš, měl bys něco vědět. - Jsem těhotná. - Gratuluju. To dítě je tvoje. - Budeš otcem, Chade. - Ne, dík. Chade, vysvětlím ti postup krok za krokem. - Jak se cítíš? - Potěj se mi koule. To mě mrzí. Než obnovíme dodávky kyslíku, musíme vypustit oxid uhličitý.

Co píše tlakoměr na nádrži? - OSEL. - Trochu nám vypadáváš. Toto je velmi důležité, musíš za páku zatáhnout pomalu, protože tlak… Chade? Jsi v pořádku? V pohodě. Dodávka kyslíku obnovena. Množství kyslíku stoupá. Zvládnul to!

Zveřejněte video. Každý by to měl vidět. Chade, vidí tě celý svět. Chceš něco říct? - Já to nebyl! - Ukaž kameře pořádně svou tvář, chci, aby svět viděl muže, který obětoval všechno pro to, - aby budoucností lidstva byly hvězdy. - Dobře. Ne, nesundávej si helmu! Proboha!

Já říkal, že budou umírat lidi. - Nikdy jsem tu nebyl. - Dobře. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když už jste vysvětlili, že 80085 vypadá jako slovo BOOBS, tak nechápu, proč dáte do titulků "OSEL" Nedává to teď logiku ani česky, ani anglicky - když slyším jak říká "boobs" vidím na displayi "boobs" tak to aspoň i dobře přeložte ne ?? Proč nemohlo být v titulcích KOZY a v závorce (BOOBS) stejně jako to máte v poznámce ? :))) To, že tam dáte nelogicky OSEL neboli číslo 7350 - tím jste ten vtip úplně zabili.
Jinak co se číselných variací týče, tak tu mám přímo hádanku ....
Co z tebe vyroste, když v 7 letech vstoupíš do pionýra, v 18ti do svazu mládeže a v 30 do strany ??
(pro odpověď napiš ty tři čísla do kalkulačky a otoč)

30

Odpovědět

Protože ty titulky musejí fungovat i bez popisku, který si ne každý přečte. Poznámka v popisku je určená pro lepší porozumění a pro ty, které to víc zajímá. Závorky a vysvětlivky do titulků absolutně nepatří.

02

Odpovědět

+XardassV tom případě si stojím za svým, že slovo OSEL naprosto zabilo vtip. Vtip je podle mě v tom, že čísla vypadají jako slovo - tedy mělo být přeloženo slovo KOZY. To, že jde složit na kalkulačce i slovo OSEL, kdy se navíc musí kalkulačka otočit, může být právě v tom popisku, který si ne každý přečte, jak píšeš .-)

20

Odpovědět

+yakubTohle je vždycky otázka nějakého balancování a subjektivního vnímání. Mně zase přišlo nelogické mít v překladu KOZY, když divák (neznalý angličtiny), vidí, že se postava kouká na čísla. Kde by se tam najednou vzalo tohle? Samozřejmě by bylo ideální nějaké české slovo, které funguje bez otáčení kalkulačky, proto je v popisku přidaný ten dotaz... Celkově si ale myslím, že málokdy existuje v případě takových slovních hříček nějaké dokonalé překladatelské řešení, ale taky není jen jedno správné. Člověk holt podle svého vnímání vybírá pokud možno nejlepší variantu z těch špatných :)

20

Odpovědět

Je velka skoda ze Chad uz v dalsich videich nebude, kdyz se takhle na Marsu obetoval

20

Odpovědět

meh

33

Odpovědět

Zase kopírujete videa od konkurence?

617

Odpovědět

To bysme tu konkurenci museli nejdřív sledovat...

112

Odpovědět

Nee, to byla Sethe vlastní aktivita neboť je Muskova coura.

115

Odpovědět

"Pravděpodobně všichni zemřou, ale bude to dobrodružství."
Elon Musk, výrobce létajících a vybuchujících obilných sil.
Věřit tomuto pačlověku můžou jen Chadové.

219

Odpovědět

jééé Jarinin láska naše, čo povieš na pristátie SN15 ? Tvrdil si že to obilné silo v živote nevzlietne, nie to ešte aby pristálo.

20

Odpovědět

Miley Cyrus ma hlas ako moja starka :D

21

Odpovědět

Hodně sexy

11

Odpovědět

Off topic - proc vlastne zaznamenáváte počet zobrazení a né počet shlédnutí? Je to pak docela skreslující ne? Je to tím, že nemáte možnost počítat počet shlédnutí, když takhle sdílíte obsah pres youtube nebo je to záměr pro lepší statistiky? Podle mého je to poměrně zavádějící, obzvlášť u hodně diskutovaných videí, u kterých se lidi vrací si prečíst reakce na příspěvek v diskuzi, případně dál reagovat a přitom každé obnovení stránky = +1 zobrazení, aniž bych video pustil.

100