Soichiro Honda

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:429
Počet zobrazení:6 310
Tento animovaný krátký film, podkreslený nádhernou hudbou, vytvořil umělec Michele D' Auria na počest japonského inženýra a průmyslníka Soichira Hondy, zakladatele firmy Honda Motor Company. Pokud byste si kladli otázku, proč je film zpracován zrovna tímto způsobem, stačí se podívat na motto jeho firmy, které zní: The Power of Dreams.

Přepis titulků

Věřte svým snům a ony budou věřit ve vás. A všechno, co jste si dosud jen představovali, se stane skutečností. To, o čem sníme, existuje a žije ve světě snů. Vždy, jak se změní hvězdy, narodí se dítě, které má ten největší dar.

Srdce, které naslouchá snům, a moc přivést je k životu. Jeden z nich byl můj kamarád Soichiro Honda. Opravoval kola, když byl ještě mladý. Pomáhal v otcově dílně. Narodil se roku 1906 v Tenryu, malém městečku v srdci Japonska. Byl to pilný pracovník a zároveň kreslíř a skvělý návrhář. Měl malou studovnu, kde pracoval na svých nápadech a následoval svou intuici.

Milovali jsme dlouhé projížďky na svých kolech. Jezdit s větrem o závod. Soichiro Honda a Takeo Fujisawua. My dva jsme byli velcí přátelé. Soichiro byl opravdový umělec a tak trochu rebel. Dokázal vás zapojit do svých projektů a do všeho, co dělal. Díky jeho odhodlání a úchvatné tvořivosti všechny fascinoval.

Včetně mě. Pamatuji si jeho vzrušení velmi dobře, ale raději to nechám na snech, aby vyprávěly příběh té kouzelné noci, kdy nápad osvítil jeho mysl. Roku 1946 Soichiro Honda připojil vojenský motor ke svému kolu a nazval tento svůj vynález "Dream type A".

O 2 roky později založil "Honda Motor Company". Dnes je už Honda legendou v každé zemi světa. Překlad: hlaváč www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je mi jasné, že můj názor Vás bude zajímat stejně tak jako ponožky pod postelí, ale jelikož miluju Japonsko a obzvláště tyto myšlenky, musím říci, že je to jedno z nejpovedenějších a nejupřímnějších, vlastně i nejpravdivějších videí, které si má mysl i mé srdce zapamatuje, bezesrandy, je to úchvatné, dohání mne to k slzám...

210

Odpovědět

Svut - Zkoušel jsem.. Jak jsem řekl, neměl jsem štěstí. I tak díky za snahu

180

Odpovědět

jeremy.jk - zkus www.filestube.com , čerpá to většinu domén jako rapidshare atd. na jedno místo, mohlo by to tam být.
- jinak, je zajímavý co všechno dokáže se člověkem udělat japonská fantasy hudba :) me se to líbilo, bylo to milý, po ránu nepotřebuju filosofický romány.

190

Odpovědět

Ahoj, nevíte někdo, kde se dá splašit ta nádherná songa ?(vím, jak se jmenuje, ale neměl jsem štěstí)..

180

Odpovědět

Liger - ale Japonsko v té době mělo úplně jiný systém průmyslu - vždyť první auto v Japonsku vzniklo v roce 1904 a bylo na páru - takže Honda vymyslel pro Japonsko novou věc (i když Laurint a Klement vyvinuli motocykl,který exportovali už v roce 1899)

180

Odpovědět

krutost nad krutost..nejhezčí co jsem za poslední dobu viděl :)

181

Odpovědět

:D sitmine jestli ti to nelibilo tak to ohodnot normalnim zpusobem to co si napsal bylo hloupe.... a ja si osobne teda myslim ze si z toho nic nepobral a proto to asi ti to nedava smysl.... jo je to vizionar jako ostatni vizionari ale kazdy z nich je v necem vyjimecny a takovi lidi svet nepozna kazdych 5 let... :)

181

Odpovědět

Woooow!!! Dechberouci, srdcervouci .. skveli!

181

Odpovědět

nechte chudáka Sitmina bejt... on si radši pustí ramba... a třeba 5x za sebou

181

Odpovědět

Takze, kdyz se mi nelibi video, tak jsem primitiv... To zni jako validni informace od nekoho, kdo napise "vsimlY" a "obrazky uletlI", primitive. Dale - i kdyby to byla hymna Atlantidy, tak se mi to nemusi libit, takze dekuji, ze si muzu ponechat svuj nazor, Mystre...

181

Odpovědět

pekny kousek :)
btw. hudba na pozadi je Lino Cannavacciuolo - THE POWER OF DREAMS

181

Odpovědět

A mimochodem všimly jste si ýže vše co se týče těch snů měl namalované v těch obrázcíh které ulétli?:)

180

Odpovědět

Mě se ani nezdá.
tak za 1 uznávám že někomu se nemusí líbit příběh...ale ta hudba je pěknáá a Sitmin by si měl uvědomit že je to něko jako naše dechovka

181

Odpovědět

Sitmin je možná primitiv, ale fakt je, že tohle byl slabej kousek.

182

Odpovědět

Sitmin je vidtě že si primitiv;):)

181

Další