Dušené vepřové s kuskusemSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:86
Počet zobrazení:4 067

Dnes Ben s Jamiem připraví recept, který sice zabere trochu času, ale není vůbec náročný. Snad vás zaujme a vyzkoušíte ho doma. Do komentářů můžete psát, jaký recept byste uvítali příště. Ingredience:

 • olej
 • vepřová plec (800g)
 • 2 lžíce mouky
 • 2 červené cibule
 • 2 stroužky česneku
 • 2 červené papriky
 • 1 žlutá paprika
 • 1 lžíce koření uzená paprika
 • 1 konzerva sekaných rajčat
 • 200 ml kuřecího vývaru
 • 100 ml zakysané smetany
 • hrst čerstvého koriandru
 • kuskus
 • limetka

sortedfood.com

VařímeSWebemVideaČesky.cz

Přepis titulků

Překlad: Atevi www.videacesky.cz Jsou dny, kdy jste prostě líní. Vařte v jednom hrnci! Třeba dušené vepřové! Jen tam hodíte všechny ingredience a necháte vařit. Tenhle recept na dušené vepřové vyvažuje uzenou chuť koření papriky a sladkou chuť papriky zeleniny. Začneme s nakrájenou vepřovou plecí, kterou dáme do misky s trochou mouky, která zahustí omáčku a vepřové udělá při pečení a smažení křupavější.

Trocha černého pepře. Vezmi si lžíci a zamíchej to dohromady. Já ještě přidám sůl. Obalíme všechny kousky, abychom odstranili přebytečnou vlhkost. A naše krásně obalené vepřové dáme do hrnce, ve kterém už je trocha oleje. Pak se to hezky zabarví. Proč používáme zrovna plec? Není moc drahá. Je trochu tučná, ale to při pomalém vaření nevadí. Jamie, ty zatím připrav papriky.

Máme tu dvě - červenou a žlutou. Jen je nakrájíme na proužky. Připrav je všechny, ale jednu použijeme později. Takže nakrájej na proužky všechny, ale jednu tam dáme až na konci. Já tu zatím nakrájím cibuli. Všechnu cibuli přidáme k vepřovému do hrnce. Přidáme dvě papriky - červenou i žlutou. - Všechno to tam naházíme. - Krásný barvy. Díky paprikám to bude docela sladký, ale to vyrovnáme přidáním uzené papriky. Přivoň si. - No páni.

- Voní to jak u táboráku. Papriky tam dáme jednu lžičku, konzervu sekaných rajčat a asi stejné množství kuřecího vývaru. My si naplníme plechovku do tří čtvrtin horkou vodou a Jamie do hrnce rozdrobí kostku vývaru. Super. Teď to ještě pořádně promícháme. Teď už tam máme úplně všechno, takže to můžeme nechat pomalu vařit. Všechno promíchejte a dejte pozor, ať se nic nepřilepí ke dnu. - Jamie, můžeš to zakrýt?

- Jasně, že jo. Pokličku nahoru a necháme asi dvě hodiny vařit. Vaříme jen lehce a občas mícháme, pak se vrátíme a doděláme přílohu. Bene, už jsou to dvě hodiny! Můžeme už jíst? Uběhly dvě hodiny a za chvíli už se najíme. Podívej! Celé se to zredukovalo a je to sladké od papriky. Teď tam můžeme přidat trochu čerstvé papriky, kterou jsme si nechali. - Jen poslední úpravy, aby to křupalo. - Byly krásně nakrájený. - To teda jo. Necháme to ještě bublat a připravíme přílohu, tedy kuskus s limetkou a koriandrem.

Takže... Jenom si odsypeme trochu kuskusu a přidáme stejné množství vařící vody. Jde nám o objem, ne o váhu. Trochu s tím zatočíme a vezmeme si limetku, kterou tam Jamie vymáčkne. Ještě čerstvý koriandr, který jen nahrubo nasekáme - a přidáme sůl a pepř.

- Já se o to postarám. Hodíme tam koriandr a zamícháme to. Kuskus ještě potřebuje pár minut, aby vstřebal všechno vodu a byl nadýchaný. Mezitím si naservírujeme dušené vepřové. Sundáme víčko a nandáme štědrou porci masa i šťávy. - Podívej na to! - Už se těším. - Vepřová plec. Nandáme si pořádnou porci. - Křehké. - Pár paprik je křupavých, pár je jich už téměř rozpuštěných. Na závěr dáme navrch trochu zakysané smetany, asi takhle.

Jamie, můžeš do misky nandat kuskus. - Jo, to můžu. - A bude hotovo. A je to. S trochou snahy a času jsme připravili dušené vepřové s kuskusem s limetkou a koriandrem - Sorted. - To je tak křehké. - Kuskus hezky nasaje ty šťávy. Uzené a sladké. Je to skvělý. A kuskus je strašně jednoduchý, takže neodvádí pozornost od vepřového. Dávám ti jedničku.

Tohle je fakt super.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co takhle přeložit toto? Hmm...:33
http://www.youtube.com/watch?v=JxsWkUzK7Yw

180

Odpovědět

Prej, že pro líné. Hlavně že to trvá přes 2 hodiny a musí to promíchávat.

Jinak docela dost obyčejné. Maso, cibule, parprika, rajčata, smetana, koření.
Ó jak neskutečně originální......

Jestli potřebuje recept na tohle, tak do kuchyně ani nelozte.

1814

Odpovědět

u toho vyvaru, nebylo by lepsi to nejdriv rozdrobit do te vody??

181

Odpovědět

Tož zkusím... celkově se chci něco naučit, takže díky za Sorted.

190

Odpovědět

Prečo tam dávajú bujón namiesto normálneho vývaru. To nikdy nepochopím ako s tou sračkou môže dakto variť. A konzervu sekaných rajčat aspoň u nás na Slovensku nech kúpim akékoľvek tak chutia a voňaju strašne.

199

Odpovědět

Americký bujón je skoro stejný jako normální vývar. To jen ty naše jsou dost velké sračky. Nebo i v japonsku jsou ty bujóny na jiné úrovní, než ty naše... S těma rajčatama nemám zkušenosti to si radši nakrájím sám a čerstvé...

180

Odpovědět

+Ltr33čerstvé domácí nebo z trhu, to jo... ale jinak jsou ty z konzervy čerstvější než ty vystavený v obchodech

181

Odpovědět

+Ltr33Jaks přišel na to, že jsou američani? Mě podle přízvuku přijdou spíš jako britové. Nechci rejpat, jen mě zajímá, jestli teda natáčí někde v USA nebo UK.

180

Odpovědět

+Ltr33Jsou to Britové :)
A kvalita potravin se v každém státu liší, takže sušené a instantní potraviny můžou být v Anglii kvalitnější, než jsou ty u nás. A když víte, že nějaká složky jídla není zdravá a víte i jak ji nahradit, tak není nic lepšího, než to udělat a nestěžovat si v komentářích ;)

201

Odpovědět

radši bych tu viděl něco z kanálu foodwishes :) tohle ušlo

184

Odpovědět

Výtečně, kus kus jím pořád, tak si ho tentokrát zkusím ve formě "normálního" jídla.

Díky za překlad :-)

182