Epický milionářský dortSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:200
Počet zobrazení:6 733

Dnes SORTED připraví milionářský dort (millionaire shortbread), inspirovaný Epickou žranicía o který si psal capone. Tak si nechte chutnat! O případné epické výsledky se nezapomeňte podělit na naší FB stránce: Vaříme s webem VideaČesky.cz! Ingredience:

 • konzerva kondenzovaného mléka
 • 4 plátky slaniny
 • 185g másla (pokojové teploty)
 • 75g cukru krupice
 • 150g hladké mouky
 • 75g kukuřičné mouky
 • 1 lžička mořské soli
 • 1 panák Jacka Danielse
 • 200g hořké čokolády
 • 100ml tučné smetany
 • 1 lžíce javorového sirupu

 

Přepis titulků

Hodně z vás nás prosilo o spolupráci s Epic Meal Time. Takže zatímco budeme čekat, až nám zavolají zpátky, připravíme recept s Jackem Danielsem, plátky slaniny a javorovým sirupem. Je to epický Mealionářský dort. - Chytrý. - Jo, to se povedlo. Náš milionářský dort je inspirován chutěmi EMT. Je tam korpus, karamel a čokoláda spolu s plátky slaniny, Jackem Danielsem a kanadským javorovým sirupem.

Začneme máslem na korpus, které je krásně změklé. A ty to, Jamie, smíchej s cukrem, jestli můžeš, to by bylo fajn. My si zatím s Barrym vezmeme slaninové plátky - bacon strips! Myslím, že čtyři budou stačit, tak je dáme na plech. Chceme, aby byly krásně křupavé, takže je dáme do trouby na 180 °C na 15 minut. Barry, těším se, jak to za chvilku skvěle otočíš... - v průběhu pečení. - Jo? - Umíš to otočit?

- Možná tě zklamu. - Ne. Tady máme plátky slaniny, už upečené a křupavé. No páni! Teď je jen rozmixujeme, abychom měli slaninový prášek. - To tam snad ani nedělali, ne? - Myslím, že ne. - Nejspíš ne. - Drobenku jo, ale prášek? Je to stejný. Drobenka je britštější. Chci se tě zeptat, proč sakra dáváme slaninu do dortu? - Proč ne?

- Ignoruj to. Je uzená i sladká, sladké ingredience se někdy se slaninou jí, tak proč ne? Pro jednou mu budu věřit. A máme slaninovou drobenku, kterou dáme do těsta. To je takový vílí prach od Epic Meal Time, že jo? No jo! Slaninový prach. Docela se to od slaniny zabarvuje. Přidáme tam mouku. A aby bylo těsto správně vláčné, přidáme kukuřičnou mouku, která vytáhne vlhkost. Můžeš to zamíchat a udělat z toho těsto.

A až ho uděláš, tak se to toho dáme rukama, aby tam nic nezůstalo a nandáme to do téhle formy. Víš, co uděláme? Ty teď nadávej a já ti to vykrákám, jako to dělají tam. Tak na něco nadávej. - Proč děláš ty zvuky? - Je to nakažlivý. - Ne, je to divný! Tohle dáme do trouby na 180 °C na 20 minut, aby se dort upekl a pak uděláme další dvě vrstvy. Vy dva už jste skončili? Korpus máme upečený a zchladlý, takže můžeme udělat karamelovou vrstvu.

Plechovku kondenzovaného mléka buď dejte do hrnce s vařící se vodou a vařte úplně ponořené asi čtyři hodiny, - nebo si to kupte hotové, to jsme udělali my. - Epické. Ani ne, je to jen karamel. - Koukej na to! - Tohle je epický! - Souhlas! - Díky tomu je EMT epický. - Já Jacka Danielse nikdy neměl. - To byla lež! - Z tohohle už jsi měl hodně kocovin. U nás flašky nejsou tak velký jako u nich.

Dáme tam jednoho panáka. - To není dobře, Bene. - Ať děláme cokoli, nemůžeme být epičtí. Jen se podívejte! Můžeme být Britové a tohle je vážně dobrý. Panák Jacka. - A lije to tam ze skleničky. - Měl jsi to tam nalít rovnou z flašky! - A lehce okořeníme, protože sůl je... - Oni to nekořeněj! Jen to tam nahážou! Špetka mořské soli a můžete to zamíchat. Mořská sůl! Ne obyčejná! Aby to bylo organické. - No jistě! - Sakra to bylo vysoko. Víš o tom, že tvoje hlava věčně zaclání?

- No jo. Prej mám hodně velkou hlavu. - Je to epicky velká hlava. Tohle vylijeme navrch korpusu a rozetřeme do všech koutů. Takhle to v jejich show nikdy nedělají. Mají to mnohem jednodušší jen to tam nahážou... Musíme to tam dát přesně, protože výsledek musí být perfektní. Dáme to do ledničky na usazení a mezitím si uděláme čokoládovou polevu, - protože už tu mám jeden připravenej. - Samozřejmě. - To oni nikdy nemaji. Představ si Epic Meal Time.

A zkus si vybavit nejmíň epickýho kuchaře, co znáš. Nebyl by to ten, co stojí vedle mě? Co myslíte vy? Napište do komentářů. Vy se jich ptáte, jestli jsem epickej? Ne, my se ptáme, jestli nejsi epickej. Do pánvičky se smetanou teď přidáme všechnu čokoládu, tak to tam nalámej. Neděláme jen čokoládovou polevu, ale úžasnou ganache. Bude se to dobře krájet. Tohle je nejlepší milionářský dort, který existuje, - skoro miliardový!

- Myslím, že slovo ganache ani neznají, natož, aby s tím vařili. - Tohle ale znát budou. Javorový sirup z Kanady. - To je kanadský jako... Kanada. Lžička sirupu. Dokonce ho i mají na vlajce. - Nemají na vlajce javorový sirup! - Maji tam javorový list... - To jo, - ale není to stejný. - Je to z javoru. - Jo, je to odvozenina. Odvozenina... to taky v EMT neuslyšíš. Teplá smetana, zbytkové teplo, čokoláda a sirup.

Jakmile je vše rozpuštěné, hladké a bez hrudek, můžeme to nalít navrch usazeného karamelu. No teda! Vypadá to dost dobře. Milionářský dort po nás chcete často, tak jsme ho teď udělali a epickej! Rozetřeme až do krajů, dáme do ledničky, aby se i třetí vrstva usadila a pak nakrájíme. Náš epický milionářský dort.

V korpusu je slanina, Jack v karamelu a kanadský sirup v čokoládě. Navrch jsme dali ještě víc slaniny, podáváme s Jackem. Tady to máte - Sorted. - Epické! - Dívej, cos udělal! - To vypadá úžasně, Bene. - To teda jo. - A když má teď Ben brejle, musí to teď celý vzít a sníst? - Myslím, že jo. - Jo! Připravenej? - Do toho! - Máš tu čest. - Dělej! - Sněz to! Já si vezmu jen tenhle kousíček.

- No páni! To je vážně epický! - Neuvěřitelný! Mám radost, žes k tomu Bena donutil. Už je sundal. - A dost. - Je slepej! - Konečně můžu zase mluvit. - Na konec ti zbude ta slanina. - Ta slanina je cítit, až když to spolknete. Pak máte v puse chuť, jako byste snědli sendvič se slaninou, - ale je to dobrý! - Sirup a uzená slanina. Je pro to jen jedno slovo: Epický!

My jsme se tak dlouho báli to říkat, protože byste nás odsuzovali! - Ale nechte toho! Přijměte to! - Epický! - Milionářský dort. Epický! Pokud ve svém dortu nechcete mít Jacka ani slaninu, můžete je vynechat, výsledek bude stejný. Ne tak epický, ale dobrý. Jestli jste tu nový, tak si přihlaste odběr, ať s vámi můžeme sdílet více receptů. - Epický! - Sorted! Ne, Sorted! - Epický! - Sorted! - Epický! Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3 buzici do pici.. a ked zhasnu kamery tak sa tam nakladaju do analneho vlacika.

05

Odpovědět

Tak to vypadá na pořádnou nezdravotu :D
myslím, že by nějaké recepty šly udělat o něco zdravěji.

1810

Odpovědět

Brrrr...zdravá výživa :-D
Proč vařit zdravě? Tělo má jít do hrobu zhuntovaný! :-D

203

Odpovědět

zatial navtipnejsi diel Sorted :D referencie na EMT boli super (aj ked som videl iba dva diely)

194

Odpovědět

Vždycky mě fascinuje, když někdo řekne, že je sůl mořská. :D Jaká jiná by asi byla? A jinak mně se recept líbí, i se slaninou. Sice ho asi udělám bez slaniny, ale nepřijde mi to jako něco hrozného. Podobný dort jsem už dělala a je fakt skvělý! A když nechcete slaninu, tak na vrch nasypejte ořechy :)

1843

Odpovědět

Co tě fascinuje na mořské soli? Mořská sůl je něco naprosto odlišného od běžné kuchyňské soli, která se těží v dolech, stejně jako třeba uhlí. Spíš je fascinující, že něco tak základního netušíš.

192

Odpovědět

+NovomAno ale sůl v dolech se vzala kde? Sama se tam objevila ne?

1816

Odpovědět

+NovomStačilo by jen nebýt línáý a podívat se na první odkaz, který vyhodí Google, místo toho, abys tu ze sebe dělala blbce: "Chlorid sodný (NaCl), známý v běžném životě pod označením kuchyňská sůl a nejčastěji prostě sůl, je chemická sloučenina, vyskytující se v přírodě v podobě nerostu halitu, známého též pod označením sůl kamenná."

180

Odpovědět

já vám nevím lidi....zlatý naše český, honzovský buchty

1819

Odpovědět

Já myslel, že to je pořad o vaření.

202

Odpovědět

Však to jsou tragédi panebože. Proč radši nepřekládáte furt Epic Meal Time?

1857

Odpovědět

Nový EMT oproti starejm EMT stojí zahovno

187

Odpovědět

+hartomHandle It stojí za hovno.. jinak to je furt TOP.

185

Odpovědět

V životě jsem nečekal že budu souhlasit se Zlopánem, ale je to tu, Epic Meal Time bych si dal rozhodně radši, mrzí mě že už tu není. To mixování slaniny mi přijde docela teplý

1814

Odpovědět

Tu slaninu bych asi vynechal :)

1819

Odpovědět

slaninou nemůžeš nikdy nic zkazit!

206

Odpovědět

Oproti hochům z EMT to jsou školáci :)

1810