Jak na cibuliSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:203
Počet zobrazení:5 558

Dnes nám Ben nic neuvaří, ale zato nám ukáže, jak nejlépe připravit cibuli - jak ji krájet a jak se z ní nerozbrečet. V SORTED rubrice ASK THE CHEF je podobných návodů více, tak pokud byste o ně měli zájem, dejte vědět.

Jak krájet cibuli:

 

Přepis titulků

ZEPTEJTE SE ŠÉFKUCHAŘE Naši přátelé na facebooku Stephanie a Kripa a spoustu z vás na YouTube chtěla předvést nejlepší, nejrychlejší a nejbezpečnější způsob, jak nakrájet cibuli. Cibuli samozřejmě používáme hodně, hlavně ve slaných receptech, ale tam se o takových detailech moc nebavíme. Proto vám teď detailně a zblízka ukážu, jak to dělám já. Nejdřív odsekneme vršek a spodek, ale ne moc, aby tam zůstal zbytek toho kořene, aby šla postavit.

Nůž položte na vršek, na něj dejte ruku a tlačte dolů, tak cibuli rozpůlíte. Obě poloviny zpracujeme zvlášť. Jednu si vezmeme a sundáme vrchní, jakoby papírovou, slupku cibule a máte půlku cibule. Vidíte uvnitř ten kořen. Cibuli otočte tak, aby byl kořen dál a pak se zastrčenými prsty a schovaným palcem krájejte nahoru a dolů, tak rychle, jak chcete, do tří čtvrtin délky, aby kořen zůstal celý.

Krájejte až do konce. Podle toho, jak jsou od sebe řezy vzdálené, budou velké kousky cibule. Vidíte, že kořen to drží pohromadě. Otočte o 90° a pak jakoby houpejte nožem dopředu a dozadu tak, aby se pořád alespoň trochu dotýkal podložky, až dolů ke kořeni. Na rovném povrchu je to bezpečnější. Tohle odsuneme a na druhé půlce vám ukážu, jak cibuli nakrájet na plátky.

Znovu odstraníme vrchní slupku a otočíme kořenem od nože pryč a přejdeme hned k druhé fázi, nemusíme si to předkrájet. Druhá fáze - houpeme nožem dopředu a dozadu, čím blíže, tím tenčí budou plátky. Plátky cibule můžeme dát do salátů nebo použít ke smažení. Hotovo. Určitě víte, že při krájení cibule občas brečíme, hlavně když je silná, takže jestli máte nějaké dobré tipy, jak tomu zabránit, tak se o ně, prosím, podělte v komentářích pod videem. Jinak - cibule krájená na plátky i na jemno - Sorted.

Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Používá někdo kontaktní čočky? To můžete nakrájet cibule vagon a oči budou v pohodě ;)

180

Odpovědět

Stačí žvýkat žvýkačku :)

180

Odpovědět

Staci namocit nuz, nebo prkno vodou a problem s brecenim je vyresny ;-)

180

Odpovědět

najskor sme sa naucili varit zeleny caj...teraz krajat cibulu...nabuduce to bude dufam ako sa spravne obut /lava teniska na lavu nohu atd :D/ alebo pre hardcore divakov: ako si zaviazat snurky/tkanicky :D

1815

Odpovědět

Začnete brečet až odříznete(naříznete) kořen. Před loupáním ji nekrájejte na půl až při konečném krájení.

183

Odpovědět

No, několikrát ročně jsme pořádali zabíjačku a tam se pokaždé tak dvě kila cibule zpracuje, čili na podobný experimenty byl vždycky čas a příležitost. Jedna cibule obvykle nesundá nikoho, ale časem to přijde. Jak tu někdo psal, s očima to nemá co dělat, stačí zacpat nos (kolíček, rýma, kus ohlýho drátu, ...) a je po problému.

181

Odpovědět

Poprví hlasuju jen za dvě hvězdy a to jen za tu scénku ve vaně :( .
Sorted mám rád i sem dost receptů zde přeložených vyzkoušel ale todle není vtipný a ani nic nenaučí. Krájení cibule chce praxi, když to nakrájíte rychle tak u toho brečet nestihnete :)

189

Odpovědět

Já nevím co na tom máte. Já při krájení cibule nepláču a sním celou buď jen tak, nebo si ji nakrájím na tlačenku s octem. Není nad chuť cibule. A možná je to tím, že tu hubu už mám od toho "plechovou". :-D

195

Odpovědět

Tak to vypadá, že jsem jediný kdo se při nakrájení kila cibule nerozbrečí :-D

180

Odpovědět

Vida, cibuli krájím stejně, jen ji podélně proříznu, to asi nemusím.
Slzy spouští plynný Thiopropanal S-oxid při kontaktu s očima.
Já osobně nedám dopustit na potápěčské brýle.

180

Odpovědět

já zase zavírám oči :D

180

Odpovědět

+jacobsmto bych taky mohl přijít o prst :D

180

Odpovědět

Moje taktika je, ze to za me udela matka

189

Odpovědět

Moje taktika je, že žádnou nemám. Prostě si pobrečím a je to :)

182

Odpovědět

Přitom nejjednodušší způsob, jak nebrečet u krájení cibule, je krájet mokrým nožem.

181

Odpovědět

Nesouhlasím. Nejlepší způsob je najít někoho, kdo to nakrájí za tebe. :D

186

Odpovědět

Kdo nerve u krajeni cibule jakoby nezil.

184

Odpovědět

Nebo používá ciduly s nápisem "Made in China"

1812

Odpovědět

+BullOver*cibuly :D missclick

1822

Odpovědět

+BullOvera ani napodruhý to nemáš dobře ;)

201

Odpovědět

+BullOveryou just went full retard, bro...

184

Odpovědět

Prostě si k cibuli nesmíte vytvářet tak silnou citovou vazbu :D

212

Odpovědět

nejjednodušší je dýchat pusou snad ne? :D pokud se ta kyselina dostává k nejbližší vlhké věci, otevřená pusa bude první taková věc :D já teda vždy při krájení cibule dýchám pusou a nebrečím vůbec :D

183

Další