Kuře na plechovce pivaSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:104
Počet zobrazení:6 553

Protože konečně nastala doba hezkého počasí a grilovaček, máme tu pro vás dnes recept na grilované kuře na pivě. SORTED se nechali inspirovat první kapitolou ze své nové e-kuchařky Food with Friends, která je celá o grilování a také je k dispozici úplně zadarmo zde, a kterou Jamie s Benem v rámci propagace ve videu často zmiňují.

 

Ingredience:

 • 1 středně velké kuře
 • 1 plechovka vašeho oblíbeného piva
 • ½ lžička papriky
 • ½ chilli koření
 • 2 stroužky česneku
 • 1 citrón
 • 2 kousky změklého másla
 • malá snítka tymiánu
 • 2 mrkve
 • 1 fenykl
 • hrst lístků rukoly
 • ½ pomeranče
 • olivový olej
 • 1 granátové jablko

Přepis titulků

Strčit kuřeti do zadku plechovku s pivem? Přesně to dneska děláme a to kvůli naší nové kuchařce - Food with Friends. - Není nic lepšího než grilování. - To ne. Hlavně když dáš plechovku piva do kuřete a to griluješ, nebo pečeš v troubě. A to uděláme. Kuře připravíme s marinádou z citrónu a koření a pomažeme tymiánovým máslem, upečeme ho se světlým pivem uvnitř a podávat budeme se salátem. Ty připravíš marinádu.

Je z piva, chilli, papriky, pepře, citrónové šťávy a rozmačkaného česneku. To vše dáme do misky, ve které budeme kuře marinovat. Tohle video bude plný narážek a dvojsmyslů, že jo? - Použijeme všechno pivo? - Teď jen třetinu. Hodí se k tomu jakékoli světlé pivo, do kterého přidáme tohle. Nic mužnějšího než grilování snad ani dělat nemůžeme. To ne.

Jak jeskynní muži, když vařili nad ohněm. A můžeš k tomu připravit i úžasný saláty, rybu v alobalu, domácí chleba, omáčky a tak podobně. Ty jsi gril rozpaloval, když jsme dělali tu kapitolu. Dává to smysl, protože jsem ten nejmužnější muž se SORTED. Tahle kapitola se mi líbila nejvíc, protože je tam spousta druhů jídla. Je tam všechno - od různých druhů masa, který různě kořeníš a marinuješ, ale taky jsou tam saláty a domácí chléb. Dokonalý burger, perfektní párek v rohlíku se super zeleninou a dokonce i dezerty.

- Je toho spousta. - A protože je to první kapitola, je zadarmo. Marináda je připravená. Teď vezmeme celé kuře i s kůží a pořádně ho tím promažeme. - Musím i dovnitř? - No... Jak chceš, ale hlavně ho pomaž celý. Teď bychom to měli v marinádě pár hodin nechat, ale teď jen ukazujeme, jak na to. Čím déle to ale necháte ve všech těch příchutích marinovat, tím lepší to bude. Zatímco to Jamie bude marinovat, já vezmu trochu čerstvého tymiánu Je pondělí ráno a koukej, co dělám!

- Do vaření se musíš vrhnout po hlavě, hlavně v naší kuchyni. - Nebo po rukou! Já připravím tymiánové máslo tak, že do změklého másla zamíchám čerstvý tymián. A pak to s Jamiem, který už má ruce stejně špinavý, nacpeme pod kůži kuřete. Mám to takhle odloupnout? Takhle se kuře při pečení nevysuší a bude dobře chutnat. Já vím, co si doma říkáte, "Já jsem vegetarián, nechci sledovat, jak Ben dělá zvířatům tohle."

Ale nebojte, v kapitole o grilování je 25 receptů a některé jsou vegetariánské. - Ano. - A nemusíte nikam strkat prsty. Tenhle recept v kuchařce není, ale máš pravdu, je tam pro vás 25 jiných receptů. - A bez prstů. - Jo... Teď, když mastnější prsty už mít nemůžu, použijeme zbylé dvě třetiny piva. Zvednete vaše kuře a takhle ho nasadíte na plechovku piva. Moc se mi nesměj! Vypadá, jak kdyby tancoval riverdace. Super!

Upřímně, Ben nezešílel. Takhle se kuře griluje poměrně často, protože při pečení se pivo z plechovky vypařuje, přímo zevnitř do kuřete, které je pak neuvěřitelně křehké. Zevnitř ho vaří pára, zvenku se peče a všechny šťávy stékají do marinády. To buď dáme do grilu nad rozpálené uhlíky, díky kterým pak bude mít úžasnou uzenou příchuť, nebo do trouby na 200°C a 45 minut, Kuře se obvykle peče déle, ale díky té páře z piva by 45 minut mělo stačit, ale můžete se ujistit tím, že z kuřete vytéká čistá šťáva.

Ty otevři troubu, já to tam dám radši sám. A nezapomeňte si vzít mobil a nahrát pro kamarády pár obrázků na Instagram. Připravíme si k tomu lehký salát z mrkve, kterou oškrábeme a nakrájíme na plátky, zamícháme s fenyklem, nakrájeným na proužky, listy rukoly, pomerančovou šťávou, olejem, solí a pepřem a dozdobíme granátovým jablkem. - Tenhle recept v kuchařce není, ale je tam celkem... - 6 různých salátů. A taky spousta nápadů pro vegetariány.

A taky tři recepty na domácí chléb, je z čeho vybírat. A vše je takhle snadné. Takhle si z mrkve můžete udělat dýku a... Au! Zatraceně! - To jsi nemusel. - Nemusel, ale moc toho nelituju. Potřebujete takovéhle proužky mrkve, přidáme fenykl. Tohle je jeden salát, ale ke grilování si může každý přinést svůj vlastní salát, nebo jídlo, jako jsme to při našem grilování udělali my.

Každý uvařil nějaký SORTED recept a přinesl ho předpřipravený. Mrkev a pomeranč se k sobě skvěle hodí. Přidáme zrníčka granátového jablka. Rozkrojíme ho a praštíme do něj zezadu lžičkou, aby zrníčka vypadala. Když ho zmáčkneš, budeš tam mít i šťávu. Jo, to bychom taky mohli. Teď to promícháme. Je tam sůl, pepř, olej, šťávu,... Spousta barev a textur. Pestrá směs a opravdu úžasný salát.

- Očistím okraj misky a hotovo. - Hej! Kde se to tu vzalo? Kuře se 45 minut peklo v troubě, a deset minut odpočívalo. Teď ho můžeme přendat na podnos a hotovo. Kuře na pivě, mazané tymiánovým máslem, podávané se salátem z mrkve, fenyklem, granátovým jablkem a rukolou - SORTED. Servírování je trošku složitější. To bude zajímavý. No tak! V pohodě? Jo, snad jo. Tuhle kapitolu si můžete stáhnout úplně zadarmo, takže nechápu, proč jste to ještě neudělali.

Dole je odkaz - proč váháte? - Tady máš, zakousni se do toho. - Tak křehké! - To je křehké kuře. - Rovnou z trouby, kde bylo 45 minut. Hodně šťavnaté. Úžasné. A není to ani ten nejlepší recept z té kapitoly, protože tam ani není. Všech 25 receptů je lepších, a přitom je to ta nejlepší věc, co jsem kdy jedl. Ta kůžička, kterou spousta lidí vůbec nejí, je díky tomu máslu strašně dobrá. Jestli v létě budete grilovat, stáhněte si naši kuchařku, ať je to dokonalé.

A pošlete nám fotky na Instagram #SORTEDFOOD, chceme je vidět, ať jsou jakékoliv. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vynikající recept.

180

Odpovědět

Zkoušel někdo objednat na amazonu tu knihu? mam o ní dost zájem, ale nejsem na území UK a tak mi to nejde, našla by se dobrá duše, která by mi ji přihrála do mailu, pokud ji někdo má? :) díky za zprávu

181

Odpovědět

vyřešeno, sorry :-)

181

Odpovědět

Tip - když se něco má marinovat pár hodin, je nejlepší narvat to do mikrotenového sáčku, přidat k tomu trochu té marinády a pak hubou vysát ze sáčku vzduch a zauzlovat to. Jde o to, že marinády nemusíte dělat zbytečně moc, díky vysátému vzduchu se sáček i s marinádou připlácne na maso a pokud jste vzduch vysáli důkladně a marináda je dobře rozdistribuovaná po celém kuřeti, tak nemusíte to kuře během marinování ani otáčet. Kdyby se marinovalo v tom pekáči, byl by to zbytečný vopruz.

Tip 2 - když dělám tenhle recept, tak dovnitř do plechovky narvu tymián nebo rozmarýn nebo dobromysl. Ne všechno najednou. Buď jedno, druhé nebo třetí. Nežinýruju se, narvu tam třeba 2-3 větvičky. A přihodím pár kuliček jalovce a pár kuliček nového koření, trochu nadrcených. Bylinky a koření se pak vaří v pivu, takže ta pára, co z plechovky stoupá a vaří kuře zevnitř, je nádherně aromatizovaná a kuřeti dá ještě lepší šmrnc.

213

Odpovědět

A zapomněl jsem na tip č. 3 - jednou jsem tenhle recept dělal pro věřícího, který nesmí alkohol a nechtěl ani nealko pivo (protože technicky vzato i v tom nealko pivu trošička chlastu je), takže jsem to do plechovky nalil vodu, dal tam ty bylinky a koření a taky to nakonec bylo dobré (ne tak dobré, jako s pivem, ale ta šťavnatost a křehkost tam byla).

Tip 4 - nezkoušejte v tomhle receptu nahradit pivo vínem. Už jsem to zkoušel za vás a neosvědčilo se to - kuře mělo v sobě pak takovou lehkou nakyslost a nebylo to dobré. Víno je holt lepší do omáček, vyvařit alkoholovou složku a využít intenzivní vinnou chuť.

202

Odpovědět

+ScalexAni jeden tip není dobrý.

1863

Odpovědět

+ScalexDíky za tipy a mám i jeden pro tebe nebo spíš pro tvého kamaráda..Ten alkohol z piva(jakéhokoliv alkoholického nápoje), se horkem odpaří, jakoby tam nebyl a zůstane jenom aroma ;-)

200

Odpovědět

+Scalexlenice: no to v tomhle případě právě není tak úplně pravda. Když se vaří alkohol v omáčce, tak ano, tam se prakticky zcela vyvaří. V případě tohoto kuřete je ale pára (nasycená alkoholem) filtrována přes kuřecí maso. Neodchází pryč do komína, ale všechno se to vpíjí do masa. Jasně, toho alkoholu je pak v mase nula nula prd, zvláště z nealko piva, ale v tomhle případě šlo o víru a dogma a přes to prostě nejel vlak. Než se s dotyčným dohadovat a přesvědčovat ho, že z nealkopiva do sebe v tom kuřeti fakt skoro žádný alkohol nedostane, to jsem raději rezignoval, použil vodu, dal do ní o to víc bylinek a koření a taky se to dalo.

180

Odpovědět

No pochutnal bych si na tech chemikaliich, ze kterych je plechovka obarvena

188

Odpovědět

tohle bylo na primě v šéf na grilu

180

Odpovědět

Přijdu na videacesky.cz a vidím Kuře na plechovce, hmm to jsem viděl v TV musím to tam napsat ... mor na tebe :D ... skoda ze jsem tak liny udelat neco jineho nez polevku z pytliku a chleba s maslem ...

To Kokodas: Ona se ta plechova většinou obalí v alobalu :)

181

Odpovědět

Páni v tý Americe maj ale pořádný kuřata :-)

1811

Odpovědět

Nj, jinej kraj, jinej mrav. U nás bys to kuře pomalu narval do tý plechovky :)

210

Odpovědět

*Anglii

210

Odpovědět

Tak je nekupujte v Tescu. Navíc, bodejť by neměli pořádný kuře, když je to šéfkuchař a ví tedy, kde nakoupit.....

201

Odpovědět

Páni, vy v Praze máte tak malý kuřata?
No nevím, co je na něm tak pozoruhodného, ale u nás v masně standard. ;)

192

Odpovědět

Když kupuju kuřata z ekologického chovu, tak jsou ještě větší a mají i výbornou chuť. (avšak taky si připlatíte, ale stojí to za to)

180

Odpovědět

Kamera přidává 5 kilo :-D Kdyby měli ještě jednoho kameramana, tak z toho bude krocan na bečce :-D

210