MuffinySORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:120
Počet zobrazení:5 605

Se Sorted jsme si v kuchařském okénku uvařili již poměrně dost receptů. Přišel ale čas se s těmito sympatickými amatérskými kuchaři z Británie rozloučit. Jejich recepty zde nikdy nebyly těmi nejsledovanějšími videi, ale přesto doufám, že vás některé z receptů zaujaly a třeba jste si i nějaký z nich vyzkoušeli a připravili doma. Zajímavé recepty se zde možná v budoucnosti ještě objeví, nyní už jen ale nepravidelně.

Na závěr jsem si pro vás připravila sladkou třešničku - recept na muffiny. Muffiny jsou populární dezert, protože upéct je není těžké a lehce vytvoříte různé variace. Dnes uvidíte dvě.  První jsou „karanánové“ muffiny s banány a karamelem a druhou jsou jablkové muffiny se skořicí.

Ingredience pro karanánové muffiny: Muffiny:

 • 140 g rozpuštěného másla
 • 200 g hnědého cukru
 • 3 velká vejce
 • 3 malé banány
 • 1 lžička mleté skořice
 • 4 lžíce bílého jogurtu
 • 300 g hladké mouky
 • ½ lžičky kypřícího prášku
 • 1/2 lžičky jedlé sody
 • 50 g nasekaných vlašských ořechů

Krém:

 • 100 g másla
 • 200 g hnědého cukru
 • 8 lžic mléka nebo smetany
 • 400 g cukru moučka

Ingredience pro jablkové muffiny se skořicí: Muffiny:

 • 110 g změklého másla
 • 110 g cukru krupice
 • 2 vejce
 • 110 g hladké mouky
 • kypřící prášek
 • 1 lžíce mleté skořice
 • špetka mletého muškátového oříšku
 • špetka mletého nového koření
 • 4 jablka na vaření
 • 1 lžíce hnědého cukru
 • trocha vody

Krém:

 • 150 g másla pokojové teploty
 • 300 g cukru moučka
 • kapka vanilkového extraktu
 • hrst pekanových ořechů

 

Přepis titulků

Nedávno jsme dostali videoodpověď od Hannah, - kde nám ukazovala... - Vařila jsem vaše kuře po kyjevsku. - Což bylo super. A dělala jsi ho pro rodiče. Povedlo se? - Jo. - A taky jsi chtěla být v Sorted osobně. - To jo. Takže jsme tě pozvali k nám do kuchyně - a ty jsi přinesla svůj recept na banánový dort. - Kterej byl skvělej! To jo. Tohle je recept, který jsi poslala. Upekli jsme ho a byl super. A dnes uděláme Sorted variantu.

Připravíme karanánové muffiny z karamelu a banánu, to je skvělá kombinace. Konečně muffiny! - Ty jsi je chtěl udělat už dávno. - Jo! A máme tu muffinovou královnu. - Miluju muffiny! - Budeš je testovat. - Ano. - Takže to bude v pohodě. Začneme tím, že si dáme ingredience na pečení sem do mixéru, který za nás všechno udělá. Je to snadné. - Je jasný, že to můžete umíchat i rukama.

- To je ale těžký! - To se nedá nic dělat. Zapotíme se potom u zdobení. - Dobře. Můžete to udělat rukama, dnes budeme podvádět. Teď všechny ingredience nahážeme dovnitř. Tady je cukr. Vysyp ho tam. Množství ingrediencí je docela důležité a přesné dávky najdete pod videem. - Mám to tam dát? - Jo. Máslo, lehce rozpuštěné a krásně měkké. - Dobrý? - Nádhera. Teď tam můžeš rozklepnout tři vejce. - A pro tebe tu, Barry, mám banány.

Můžeš je rozmačkat? - Jo. Rozdrť je vidličkou o prkýnko a uděláme z nich pyré. Rozdrť je! Musíme tě zbavit tvojí fóbie. Barry má fóbii z banánů. No tak! Tady můžeme začít míchat vejce, máslo a cukr. A až se to začne promíchávat, můžeme to zrychlit. Jde to umíchat i v ruce. Teď malá změna receptu, který jsi nám dala. Dáme tam trochu jogurtu. Takže čtyři lžíce jogurtu, díky kterému to po upečení bude krásně lehké.

- Jak jsi na tom? - Už to bude. - Můžeš mixér na chvíli vypnout. - Jak? - Tady tím se to vypíná. - Dobře. Chytneme tady, zvedneme to a přidáme tam všechny banány. Takže nejdřív tam přijdou mokré ingredience. Můžeš to zaklapnout zpátky. Díky banánům to bude hodně mokrý dort, který i v pokojové teplotě vydrží pár dní. - Pokračujeme v míchání.

- U nás by to nevydrželo ani pár dní. Hned to sníte. Tohle snad taky. - Co to je? - Trocha skořice. Ta se k banánům skvěle hodí. - Co ještě vaříš? - Nedávno jsem dělala smažený kuře. - Pro sebe? - Jo. Ale nakonec jsem toho udělala moc, protože neumím dělat porce pro jednoho. - Tak se nají víc lidí. - Jo, přesně tak. Přidáme tam mouku a aby to trochu nabylo, přidáme kypřící prášek a jedlou sodu.

To je docela důležitý. Nevím, jaký je mezi tím rozdíl. Jinak fungují. Jsou to různé chemikálie a potřebuješ obě, protože spolupracují - a vytvoří vzdušnou směs. - A co kypřící mouka? Mohla bys ji použít, jako jsi to udělala ve svém receptu, ale teď používáme hladkou mouku s různými prášky. Lžičku každého a nakonec ořechy. Můžete použít, jaké chcete, my máme vlašské.

Dáme je tam. Nic víc na tohle jednoduché těsto nepotřebujeme. Nic těžkého. Žádné složité techniky, jen všechno smíchat dohromady. - Můžete to nandat do košíčků. - Ty jsou ale hezký! Banánově žlutý. - Nandáme do každého dvě lžíce. - Mohli bychom toho tam dát víc, - aby byly obrovský? - Můžeš tam dát, kolik chceš, ale mělo by to být tak do tří čtvrtin, aby měl kam nakynout.

Tak je můžete naplnit. - Jaký jsou tvoje nejoblíbenější muffiny? - Většinou dělám jen obyčejný. - S barevným krémem navrchu? - Jo. Hezky barevný krém navrchu. Zkoušela jsi nějaké recepty od Sorted? Dělala jsi kuře po kyjevsku. A co sladký? Dělala jsem vaši hrníčkovou buchtu. - Ten je hodně oblíbený. Hlavně mezi vysokoškoláky. - Jeden z neoblíbenějších. Dobrý a snadný. A máme už dvě verze.

Můžete na ně kouknout na webu. - Nechci tu udělat nepořádek. - To je v pohodě. Když nám zbude, můžeme to sníst z misky. - Teď to Barry může dát do trouby. Na 180 °C po dobu 20 minut. - Dobře. - A zatímco se to bude péct, připravíme karamelový krém. - Ta "kara" část. Přesně tak ta "kara" část z karanánových muffinů. Já jsem si nebyla jistá, jestli to je "kara" nebo "káva" jako kávové. No vidíš. Ale kávový krém by byl taky skvělý. Dáme do pánve máslo a hnědý cukr.

A teď s tím musíme třást. Pořád s tím hýbat, dokud se cukr nerozpustí. - Můžu tancovat i vařit? - Jestli to zvládneš. - Ale musíš to udržet na plotně. - Pardon. A až se to začne rozehřívat a cukr se začne rozpouštět, přidáme mléko. Teď je to vážně dobrý, když ti nabublalo. - Dělá to divnej zvuk. - Míchej to, míchej to. - Míchám. - A to je náš karamelový krém. Cukr se rozpustí a necháme to asi minutu vařit.

- Z toho bude skvělá karamelová omáčka. I v rozích. - Karamelové nebe! A abychom z toho udělali polevu, sundáme to z vařiče a přidáme cukr moučku. - Bude z toho krémová poleva. - Budeme to míchat rukama? - Jo, budeme. A měla by z toho vzniknout tuhá karamelová poleva. Naprosto skvělý. Necháme dopéct muffiny a vychladnout krém a pak se vrátíme. Muffiny jsou upečené a vychladlé. A to, že jsou hotové, zjistíte tak, že doprostřed strčíte párátko, vyndáte ho, a když je čisté, tak víte, že je to upečené.

A když je na něm takové tekuté banánové těsto, tak to chce dopéct. - Poleva už taky vychladla. - To vypadá senzačně. To máš místo posilování. Trochu polevy a pár sušených banánů. Chutnali jste je? Já je miluju. Banánové sladkosti. A navrch nastrouháme trochu čokolády. Naše skvělé karanánové muffiny. Hannah, můžeš dozdobit ten zbytek? - Nevím, jak na to.

Ani tobě to nešlo. - Můžete si pomoct navzájem. Když Hannah přišla, chtěli jsme vědět, koho ze Sorted by tu chtěla mít. - Vážně? - A tvoje odpověď byla... Barry. Můžeš to vysvětlit? - Já se nemohla rozhodnout, tak jsem se zeptala mamky. - Co? Jo. Ukázala jsem jí vaše videa a ona vybrala tebe. - Velká Hannah tě vybrala. - Mámy mě zbožňujou. Vypadá to tak. A nebylo to poprvé. - Hotovo.

Ještě poslední. - Týmová práce. - O tom to je. - Jako výrobní linka. Muffiny pro všechny. Hannah chtěla být v Sorted osobně, takže jsme ji sem pozvali a udělali speciální verzi jejího banánového dortu. Tady jsou naše karanánové muffiny - Sorted. Teď jeden rozřízneme, abychom viděli, jak to vypadá. Skvělý, lehký, oříškový dort. Můžete ho ochutnat. - Páni!

- Chutná ti to? - Je to skvělý! - Máme tu jeden, abys ho donesla domů mamce. - Od Barryho. Ještě jí to podepíšu. S autogramem. Připadám si jako celebrita. - Tady máš. - Podívejte na to! Tenhle můžeš vzít domů mamce. Takže jsi teď Sorted? Jo. Děkuji. - Řekni, co si myslíš.

- To jsi udělala krásně. Paráda! Oficiálně schváleno. Sorted! Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Typické pro tento web. Nejdříve metalové okénko, teď Sorted. Zdejší špičky se zcela evidentně zbavují pořadů, které jsou pro ně nepohodlné.

204

Odpovědět

Promiň, ale nemůže tu být furt to samý bez jakékoliv snahy o inovaci nebo vyzkoušení něčeho nového. To bychom se zasekli na místě. ;-)

182

Odpovědět

+BugHer0Ježiš, já si dělám srandu :)

197

Odpovědět

Pokud chcete zaříznout Sorted ale chtěli byste si nechat nějaký kulinářský koutek, mohu doporučit Jamie Olivera na youtube. Pro české diváky je již znám a v pořadu měl i kluky ze Sorted. Za sebe mohu doporučit DJ BBQ a jeho Chilli con CARNAGE! https://www.youtube.com/watch?v=OedrKBfnQ0I&feature=c4-overview&list=UUpSgg_ECBj25s9moCDfSTsA

181

Odpovědět

Muffiny vypadají dobře, ale z toho máslového krému se mi dělá zle. Opravdu nechápu, proč bych do sebe měla cpát tolik oslazeného másla. K těm banánovým by se hodil třeba pudinkový, tvarohový nebo čokoládový.

190

Odpovědět

Ta holka mi tam moc nepasovala a ta hudba na začátku byla taky hrozná.
Ale díky za překlad, muffiny vypadali pěkně.

191

Odpovědět

Pozvali by Hannah, kdyby byla tlustá?

204

Odpovědět

A kdo by se asi chtěl koukat na nějaký tlustý prase?

1912

Odpovědět

Mňam! A ty muffiny bych ochutnal taky. Jestli je ta Hermionina matka nějaka MILF tak to bude mít Barry hodně dlouho na talíři od toho druhýho. :)

190

Odpovědět

Díval jsem se jenom na recepty co mě zaujaly podle názvu, jestli to tak dělala většina, tak se malé sledovanosti nedivím, ale určitě si tu každý našel to svoje co si doma taky vyzkoušel. Je docela škoda že to mizí.

180

Odpovědět

A Teď jsem si přečetl, že tohle je poslední pravidelný recept :-(. Stvořil jsem přes polovinu toho, co se tady objevilo (s překladatelkou asi sdílíme vkus na jídlo) a to, že SORTED mizí mne mrzí. Proč tomu tak je?

192

Odpovědět

Chystáme nové "vysílací schéma" a chceme dát prostor jiným pořadům. Není ale vyloučeno, že se Sorted nebo jiný kuchařský pořad brzy vrátí. ;-)

183

Odpovědět

Zrovna jsem chtěl jít na nákup, když jsem si řekl, že se mrknu na videačesky, než půjdu.

Doplňuji nákupní seznam :-D

200

Odpovědět

skoda, prisli mi celkom v pohode.. rozhodne tu ale bude chybat podobny format tak dufam ze najdete dobru nahradu :)

180