Obrácený ananasový dortSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:77
Počet zobrazení:5 551

Sorted opět vaří - dnes jednoduchý dezert s tropickou příchutí ananasu a kokosu. Při jeho přípravě Jaime s Benem zavzpomínají na moučníky ze školních jídelen. Co vy? Vzpomínáte na vaši školní jídelnu rádi? Ingredience:

  • 100 g másla
  • 175 g cukru
  • 2 vejce
  • 175 g hladké mouky
  • 1 lžička kypřícího prášku
  • 200 ml kokosového mléka
  • hrst strouhaného kokosu
  • malá konzerva ananasových kroužků

sortedfood.com Vaříme s webem VideaČesky

Přepis titulků

Tento recept mi připomíná moučníky ze školní jídelny, ale věřte mi, že tomuto příjemnému dezertu neodoláte. Bene, vezmi mě zpět do školy! Začneme klasickým korpusem z másla, cukru, vajec a použijeme samozřejmě i mouku. A trošku to ozvláštníme tím, že přidáme kokos a kokosové mléko. To vše se peče nad lůžkem ananasů. - To zní skvěle! - Je to snadné, začneme jako vždy tím, že smícháme máslo a cukr, tak to všechno přendej do misky.

Množství potřebných ingrediencí jsou vypsaná pod videem, tak je zkontrolujte, pro pečení je to důležité. Změklé máslo tam je a teď přidáme cukr. Pořádně to smíchej. Nevím proč, ale o jídle ze školních jídelen máš pravdu. Je to prostě korpus s krémem. A často je to vařené v páře, protože je to jednodušší.

A tenhle dezert má tu typickou lehkou konzistenci, i když je pečený. Krásné vzpomínky! Musíme tam dostat hodně vzduchu, aby to bylo lehké a světlé. Já myslel, že jsem to udělal. Čím světlejší, tím lehčí bude korpus. Teď tam rozklepnu vejce a ty to smícháš. Až bude jedno vejce vmíchané, přidáme druhé. Dorty pečeme většinou pro zvláštní příležitosti, ale to není nutné, nepoužíváme drahé ingredience, je to snadné, a tak je můžete péct častěji.

- A když to tak vezmeme, je to zábava. Bavíš se? - Jo, bavím. - Já taky. Přidáme do směsi mouku a lehkost tomu dodáme kypřícím práškem. A nebyl už v mouce? Jo, máme speciální mouku i kypřící prášek, aby to bylo ještě lehčí a kypřejší, protože je to lehký dort. Těsto je hotové, takže můžeme přidat kokos, pro tropickou příchuť.

Přidáme strouhaný kokos. Do muffinů se běžně dává mléko, my přidáme kokosové mléko. Stačí půlka konzervy, 200 ml kokosového mléka. - Takže to bude tropický dort? - Jo, kokos a ananas jsou tropické příchutě. Ty to smíchej a já ukážu, co dělat s ananasem. Ananas v konzervě je levnější a dá se snadněji sehnat. Já jsem ho jen vysušil a teď ananasové kroužky překrojím na půl, takhle to příborovým nožem proříznu, otočím a zopakuji z druhé strany.

Takhle překrojíme všechny najednou. Je to snadné. Ty hrudky v těstě jsou jen strouhaný kokos. Vezmeme pečící formu na chleba a jestli děláte obrácený dort, jako je tenhle, tak si vyložte dno formy pečícím papírem. Nebo silikonovým, aby to šlo lehce vyndat. U obrácených dortů dáváme dolů, to co bude nahoře, takže se Jaime musí snažit, aby to vypadalo dobře.

Poskládej je po celé délce. Ovoce je tam hodně, skoro dvojitá vrstva, protože se překrývají. Teď je můžeš polít naším těstem. Paráda. Přendej tam úplně všechno. Je to 900 g forma. Pořádně s tím zatřes, aby to bylo v rovině. - Teď to dá Jaime do trouby na 50 minut... - Přesně tak. ...při teplotě 180 °C.

Trošku to nabude, krásně to zezlátne a než to vyndáme, necháme to zchladnout. Korpus je už krásně vychladlý, takže na něj polož prkýnko, obrať to celé vzhůru nohama. No vida, polož to sem. Můžeš to zvednout. Přesně tak. Papír je taky pryč a my tu máme krásný dort. - Vidíme ten ananas, krásně urovnaný.

- Děkuji. Ukrojíme si pořádný kus a vidíte, ten krásný měkký korpus. Naprosto skvělé. Dáme to do misky, přeci jen je to inspirováno školní jídelnou, tak to přelijeme krémem. Naše verze obráceného dortu s ananasem a kokosem - Sorted. Krásně měkký a vlhký dort. Ten kokos je skvělý. Řeknu vám, tohle je pořádný moučník, hlavně s tím krémem.

Příjemné jídlo s tropickou příchutí. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pro všechny, kdo rádi vaří upozorňuji na malou chybku v překladu - v anglofonních zemích se hojně používá ne klasická hladká mouka, jak ji známe od nás, ale hladká mouka už strojově smíchaná s práškem do pečiva a jedlou sodou - self raising flour. V tomto případě to překladateli trošku uteklo. Zdroj např. - http://www.recepty.cz/clanek/know-how/self-raising-flour-vysvetlete-mi-to-262

10

Odpovědět

Myslim ze sorted jsou super, ale u tech dezertu me nikdy nic nelaka - aneb buchta s ananasem z plechovky... to tu fakt nekdo ma na to chut?

03

Odpovědět

No nevím, mně skoro vždycky ve školní jídelně chutnalo, i když si ostatní stěžovali... Ale taky to mohlo být tím, že jsem nikdy nebyla rozmazlovaná teplým (dobrým) jídlem denně, takže ve školní jídelně pak nemohli udělat chybu :D

50

Odpovědět

Já si na školní jídelnu nemůžu stěžovat. Něco mi chutnalo něco ne, ale vcelku to to bylo dobré, ale takovéhle dortíky nám určitě nedělali :)

181

Odpovědět

no... jestli mám mluvit za sebe tak by mě zajímalo do jaký jídelny oni chodili :D

150

Odpovědět

Po UHO
Út UHO
St UHO
Čt buchtičky se šódó
Pá UHO

*UHO - Základní surovinou je ropa, která se destiluje a na výrobu UHO se používají lehčí frakce. Chuť dodává česnekové aroma a barvu umělé barvivo.

UHO se na finální pokrm přetváří ohřátím, přidáním masa, ochucením a dodáním vhodné přílohy. Pro vytváření názvů jídel existuje oficiální normalizovaná převodní tabulka:
hrášek – štěpánská
paprika a Masox – guláš
zelí - segedín
paprika bez Masoxu – cikánská
bez papriky a bez Masoxu – po brněnsku
vejce – pražská, ruská
okurka – znojemská
houby – šumavská, „na houbách“
bez hub – krkonošská, „na houby“
vejce + salám – bratislavská
párek – frankfurtská
mrkev - burgundská
jablko – přerovská
popel - ostravská

(je to z wiki)
Ať žije organická strava!

501

Odpovědět

+MMZ* resp. z necyklopedie :-)

ale občas to tak i chutnalo, jako by to bylo tak či tak

41

Odpovědět

Bez komentářů.

18

Odpovědět

Za mých školních let bylo dobrý že v jídelnách se nemuselo nijak prokazovat že máte ty obědy zaplacený.
Takže jsem tam chodily s kamarádama a vždycky jsme se pořádně nabouchaly. Problém byl akorát v tom že ty obědy byly + - na počet objednávak, takže ty co jsme sežraly pak sem tam někomu chyběly, takže ano já na naši školní jídelnu vzpomínám rád :D

522