Pomerančové sušenky s lískovými oříškySORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:155
Počet zobrazení:4 108

Recept z minulého týdne vás moc nezaujal, tak snad vám Ben a Mike spraví chuť těmito křupavými sušenkami. Jak dlouho by asi vydržely u vás doma?

 

Ingredience:

  • 120g vylouskaných celých lískových oříšků
  • 500g hladké mouky
  • 180g cukru krupice
  • 1 ½ lžičky kypřícího prášku
  • kůra z jednoho pomeranče
  • 2 lžičky vanilkového extraktu
  • 4 malá vejce

Přepis titulků

Dnes jsme s Benem připravili skvělý dezert ke kávě - sušenky s lískovými oříšky a pomerančem. Domácí sušenky jsou snadné, stačí nám pár ingrediencí, a to hladká mouka, cukr a vejce. My je dochutíme pomerančem, vanilkou a lískovými oříšky, kterými začneme. Tyhle už jsou vylouskané, ale pořád mají ještě tu papírovou slupku, - které se nejlépe zbavíte... - Když je oloupete. To by bylo dost složité.

Navíc je chceme opražit. Takže je dej do trouby, kde je necháme opražit na 160°C asi na 5-6 minut, jen je trochu ohřejeme a pak je zbavíme slupek. Dále se připravíme samotné těsto. Potřebujeme hladkou mouku, všechen cukr vmícháme tam trochu kypřícího prášku. Jedinou tekutinou, kterou tam dáme jsou vejce, čtyři vejce. A teď ochucování! Máme tu pomeranč, ze kterého tam nastrouháme kůru. Stačí sušenky dochutit jen vanilkou, ale my tam přidáme oříšky a pomeranč. Jsou to skvělé sušenky třeba k čokoládové pěně, ke kávě, nebo k jakémukoli dezertu.

Jsou hodně křupavé. - Kolik jich bude? - Hodně. A nejlepší je, že dlouho vydrží, protože jsou hodně suché a dvakrát pečené, což si ukážeme za chvíli. Vydrží proto hodně dlouho. Co kdybychom řekli, že jsme jich udělali jen pár pro nás a... - ostatním to neříkali? - A nechali si sklenici jen pro sebe? Jo, protože Jamie a Barry se na ně vrhnou... - To je tak se sladkým vždycky.

- No právě. Přidáme asi dvě lžičky vanilky a pak se do toho pusť rukama a začni to hníst. - Jako když se dělá chléb. - Jednou? - Nejspíš budeš potřebovat obě. Je to hodně... citrusové. Máme tam pomeranč, je cítit i vanilka a bude to ještě lepší, až se upečou. Mezitím se nám opražily oříšky, takže je můžeme oloupat. Pěkně voní, co? Jo, skvěle. Vysypeme je na utěrku, zabalíme a takhle poválíme. Tím se zbavíme všech slupek. Válejte, dokud se všechny neoloupou, pak oříšky přidejte do těsta a zapracujte je tam tak, aby jich bylo všude stejně.

Teď z těsta uděláme bochníky a ty pak dáme na pečící plech. Vezmi si asi třetinu těsta. Tohle množství vystačí na tři bochníky. Rozprostři je tak, aby byly co nejtenčí. Měli byste z toho udělat tři bochníky, - ale my teď uděláme jen dva. - Jo. Jen na ukázku. Už to vypadá líp, jen...

Prostě ho takhle zarovnej. Jeden větší než druhý, ale vypadají dobře. Tyhle pak dáme do trouby pro první pečení. Pečeme na 160°C po 35 minut, pak je vyndáme, nakrájíme a upečeme podruhé. Takhle vypadají po upečení. Necháme je vychladnout, abychom se nespálili a nakrájíme je na hodně tenké plátky tak, aby vypadali jako sušenky. - Paráda. - Snažte se je krájet hodně tenké, aby pak byly krásně křupavé a křehké.

Teď je můžeš, Miku, narovnat na plech, abychom je mohli upéct podruhé. Takhle je tam vyrovnej. Super. Potom si napečeme víc plechů, ale teď tam dáme jen jeden. Do trouby na 160°C na 15 minut, aby se podruhé upekly. Sušenky jsou hotové, vychladlé a teď už je jen dáme do sklenice, ze které je můžeme potom jíst. - A budeme ochutnávat? - Za chvilku. - Kafe.

- Dobrá práce. S tou kávou budou skvělé, děkuju Barry. S mlékem, bez cukru. Sušenky s lískovými oříšky a pomerančem - Sorted. - Teď je můžeme ochutnat. - Já si ji namočím. - Dobře. To je úžasný. Mňamka. - Dokonce to má i zátku. - No jo. Vydrží tam věky. Na našich stránkách sortedfood.com máme spoustu dalších receptů na sušenky, tak se tam běžte kouknout.

Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

VÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍC! :)

180

Odpovědět

Upečeny, akorát jsem neměl vanilkový extrakt, tak jsem do toho nasypal kakao a udělal místo vanilkových kakaové... a přidal jsem jedno vejce, neb se čtyřmi mi ta hmota vskutku nešla uhníst do těsta :-)

čas pečení byl taky zhruba o třetinu kratší (mám elektrickou troubu, oni mají asi horkovzdušnou?), ale sušenek je teda kopec a jsou výborné.

Díky za recept a jen tak dal!

Pokud se návrhy ulehčuje práce, tak já bych prosil více snídaňových receptu (na burritos se těším, ale jen houšť!), neb se snažím po ránu donutit ke vstávání a tyhle recepty mi k tomu pomáhají :-D

180

Odpovědět

Paráda, díky za tipy i za celý komentář. Taky se na ně chystám, tak to určitě využiju :) A snídaňových receptů mají SORTED docela dost, takže se na ně ráda zaměřím víc :)

180

Odpovědět

Kolik toho kakaa? Hlavně nepiš "přiměřeně" :D

180

Odpovědět

nevypadá to zas tak atraktivně ale jestli ti to chutnalo pujdu do toho taky nevypada to složitě :)doufám že neskončím s hromadou sušenek které nebude nikdo jíst :)

180

Odpovědět

aaaah, to vypadá luxusně.. nedělali kluci třeba i brownies? na ty bych si přála hrozně moc vidět video recept!

180

Odpovědět

Dělali a chystám se je přeložit :) Příští týden bude níže navrhované snídaňové burritos a za čtrnáct dní buď brownies nebo, také navrhovaný millionaire shortbread (collab s Epic meal time) :)
Jinak za návrhy moc děkuju, ulehčujete mi tím práci :D

180

Odpovědět

Tak tohle jsou ovšem zcela normální a běžné třísky. Netuším, jak tomu říkají jinde, ale u nás to jsou třísky a vánoce bez nich nejsou vánoce.

185

Odpovědět

Ale na internetu píšou že do kůry pomerančů se davá to jedovaty barvivo pro nabarveni zelenejch a zlutejch pomerancu do oranžova a ma se kura vyhazovat tak bych tam dal neco jinýho radši :D

180

Odpovědět

Kup bio pomeranče a máš po problému. :-)

180

Odpovědět

ho hó tak to je přesně to, na co celou dobu čekám :D až mi za 14 dní skončí dieta, jdu do nich :D

186

Odpovědět

Tohle vypadá fajn, nevim kde sehnat vanilkovej extrakt, ale napadá mě tam místo toho kydnout trocha nějaký čokolády :)

182

Odpovědět

v každém supermarketu, jak je puding, prášek do pečiva a tak...

183

Odpovědět

Myslím, že by se měla dát použít pro českou kuchyni častější přísada a to vanilkový cukr. Samozřejmě potom ubrat cukru normálního.

180

Odpovědět

když jsme tak u toho vanilkovýho extraktu
http://www.youtube.com/watch?v=CO2ZiKbmRlU

a taky byste semtam mohli přeložit shoenice =)
někdy má u videí dobrej humor
a hlavně má zajímavou myšlenku celýho projektu, sbírá peníze který pak daruje dětem v africe, který pak nemají co jíst :-)

184

Odpovědět

Obávám se, že tohle neni o nic lepší, než ty karbanátky z minula :(. Je to celkem škoda, co jsem koukal na ten jejich kanál, tak tam maj strašně moc dobrých receptů. Nějakym způsobem se vám poslední dobou daří vybírat jen ty horší :(

1819

Odpovědět

A že bys třeba místo tohohle neurčitýho stežování napsal, co bys tu rád viděl přeloženýho? :-D Takhle se ti asi do vkusu těžko někdo trefí.

193

Odpovědět

+BugHer0Nadhazuji snídaňové Burrito. To by mohlo být vcelku zajímavé ;)

http://sortedfood.com/#!/breakfastburrito/

181

Odpovědět

+BugHer0Nebo:
http://sortedfood.com/#!/epicmillionaireshortbread/

181