Zapečené těstoviny s masovými koulemiSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:96
Počet zobrazení:4 539

Dnes si se SORTED připravíme další jednoduché a výborné jídlo pro celou rodinu. Pokud vám třeba dochází nápady na obědy nebo večeře, vyzkoušejte zapečené těstoviny s masovými koulemi.

Ingredience:

 • 1 velká bílá cibule
 • 2 stroužky česneku
 • 500 g mletého hovězího masa
 • 1 lžička dijonské hořčice
 • worcestrová omáčka
 • hrst nasekaného rozmarýnu
 • hrst nastrouhaného parmazánu
 • olivový olej
 • 1 lžíce rajčatového pyré
 • trocha červeného vína (lze vynechat)
 • 2 konzervy sekaných rajčat
 • 300 ml hovězího vývaru
 • špetka cukru
 • 300 g těstovin fusilli
 • hrst nasekané čerstvé bazalky
 • 2 hrsti nastrouhaného čedaru

Přepis titulků

Přemýšleli jsme, jak vylepšit špagety s masovými koulemi. Tak jsme to spojili s oblíbeným jídlem studentů - zapečenými těstovinami. Zapečené těstoviny jsou často spojovány se studenty a dneska si je připravíme s masovými koulemi. Masové koule uděláme z mletého hovězího, rozmarýnu, česneku a worcestrovky. Pak je ponoříme do domácí rajčatové šťávy a zapečeme s těstovinami. - Promiň, co jsi to řekl? - Musíš to říkat správně. - Worcestrová omáčka.

- Worcestrová omáčka. - A co má bejt? - Pokračuj. Nejdřív si připravíme rozmarýn a česnek, takže jeden z vás oloupe a rozdrtí česnek - a ten druhej sundá... - Jo? Ne oblečení! Sundá lístky rozmarýnu ze stonku, které pak nakrájí na jemno. Já si zatím vezmu cibuli a hezky na jemno ji nakrájím a až to dodělám, tak dám polovinu nakrájené cibule do pánve s trochou oleje. To je na rajčatovou omáčku.

A druhou polovinu dáme do misky, ve které připravíme masové koule. Barry, můžeš sem vzít česnek a dát ho do misky spolu s mletým hovězím. Teď se trochu zašpiníš. Přidáme dijonskou hořčici a trochu tohohle. - Jak se to jmenuje? - Worcestrová omáčka. - Worcestrová omáčka. Proč to prostě neřekneš? - Nešlo mi to vyslovit. Nakonec tam dáme tvůj rozmarýn, Jamie. Pořádně to zamíchej, aby z toho šly dělat koule velké asi jako golfový míček.

A to teď uděláme. Vyválíme masové koule, aby byly přibližně takhle velké. Mezitím si rozehřejeme pánev, kde osmahneme masové koule, a Jamie dá těstoviny vařit do vody. My jsme vybrali fusilli, ale můžete použít to, co máte doma. Penne, mašličky... Cokoliv máte rádi. Cokoliv chcete. Takže je dáme do osolené vařící se vody. A k cibuli a česneku, které máme na rajčatovou omáčku, přidáme červené víno a všechna rajčata.

Necháme to vařit, aby se alkohol odpařil. - Voní to dost silně. - Taky že jo. A ještě to vylepšíme přidáním rajčatového pyré, aby to bylo co nejvíc rajčatové, a přidáme špetku cukru, který je v rajčatových omáčkách výborný. A abychom to neměli moc husté, protože chceme hodně omáčky, aby všechno zakryla, tak přidáme polovinu kostky vývaru a zalijeme trochou vody. My máme docela kliku, že jsme tu tři, ale když vaříte jen s jedním člověkem, mohli byste udělat nejdřív koule a nechat je půl hodiny stát, zatímco děláte zbytek?

Jo, můžete to dělat postupně. Masové koule se dokonce v ledničce zpevní, když je tam před smažením necháte, takže je to možná snazší, my se tu snažíme pracovat co nejrychleji, protože jsme tu tři, ale práci si můžete vždycky rozložit. Takže do pánve nahážeme všechny masové koule a krásně zavoní česnek a rozmarýn. Nebudeme je smažit moc dlouho. Chceme jen, aby se zabarvily a zatáhly. Jamie, ty se postaráš, aby byly opečené ze všech stran. Nakonec, zatímco otáčíme koule, si nastrouháme trochu sýra.

Máme tu parmazán a čedar, tak toho trochu nastrouhej. Sýrem to posypeme, než to dáme do trouby. Super. Spousta sýra. Teď už to můžeme dát dohromady. Takže slijeme těstoviny a naše masové koule dáme do rajčatové omáčky. Ještě nejsou úplně uvařené, ale mají hezkou zlatou barvu, některé jsou i trochu hnědé, to přesně chceme. Těstoviny dáme do největší pánve, jakou máme, a vše zalijeme rajčatovou omáčkou. - No páni.

- To je hodně jídla! - Jo. A bude se to péct v omáčce, tak to všechno promíchejte pořádně, ale nerozbijte ty masové koule. Všechno pak dáme do zapékací misky - nandáme pořádný kopec. - Koukejte na to! Necháme pár masových koulí vykukovat a navrch nasype spoustu sýra, Barry. Troubu máme rozehřátou asi na 180-200°C a dáme to tam asi na 15 minut, aby to bylo krásně křupavé a zlaté. Tak to tam šoupni a pak si dáme zapečené těstoviny s masovými koulemi. Hotovo.

Podívejte! Křupavé na vrchu a nají se z toho úplně všichni. - Tím to zničíš! - Ozdobíme snítkou bazalky, ale jinak... naše zapečené těstoviny s masovými koulemi. Sorted. - Zaboříme se do toho. - Nandej toho hodně. Vezmi si i masovou kouli. Jasně. A hodně sýra. Cítíš tu hořčici a rozmarýn? Je tam spousta sacharidů, hodně energie. - Jo. Skvělý koule, Buzzy. - Dobře. Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dneska jsem to vyzkoušel a po dvouhodinovém boji se dopracoval k tomuto výsledku http://i39.tinypic.com/2efl5rn.jpg
Děkuji
za video, jídlo bylo vynikající :-)

220

Odpovědět

Znám dosti podobný recept, který je sakra dobrej. Tohle vypadá, že to taky bude hodně dobré :)

180

Odpovědět

Chválim, dobrý ingredience, vypadá to na hodně dobrý jídlo.

180

Odpovědět

No to je fakt úžasný, tady je to už jak u babicy doma, seberte koule lidi!!!!

1932

Odpovědět

Přizpůsobili, upravili recept a ne si vymysleli a dali si tam cokoliv jak babica :D

183

Odpovědět

+Ltr33Ty jsi to nepochopil, jde o to, proč sem dávají debilní recepty, to už je fakt jako na prozenu.cz , že jo zlopáne?

1826

Odpovědět

+Ltr33Co ty jsi za p**u?

240

Odpovědět

nejdřív jsem nechápal, ale na konci pobavilo :D

182