Gipsy Danger z filmu Pacific RimSpacedock

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:3 335
V dnešní epizodě Spacedocku se podíváme na zoubek prvnímu dílu filmové série Pacific Rim a jeho hlavní robotické hvězdě, Gipsy Danger. Tento díl představuje určité odchýlení od zavedeného konceptu série Spacedock. Poprvé zde máme epizodu, která se nevěnuje vesmírnému plavidlu, a poprvé se setkáváme s editací videa, jehož záběry nestojí na filmových záběrech, nýbrž na komiksových předlohách a fanartu. Jakým dojmem na vás tato obměna působí?

Přepis titulků

Pro boj s monstry jsme vytvořili vlastní monstra. Raleigh Beckett o programu Jaeger Vyrobená v montovně na ostrově Kodiak a spuštěná 10. července 2017, Gipsy Danger byla nejdéle sloužící a jistě nejznámější vyrobený Jaeger řady 3. Získala působivých 9 potvrzených zabití Kaiju napříč osmiletou službou. S postojovou výškou 79,2 metru váží Gipsy Danger téměř 2 000 tun a čerpá energii z posledního jaderného reaktoru instalovaného v Jaegeru před nástupem digitálních jader.

Gipsy má průměrnou rychlost a ovladatelnost, je navržena vyváženě, neobětuje obratnost za palebnou sílu nebo naopak. Velitelský můstek neboli comm-pod byl odpojitelný a držel oba piloty v úměrně zaštítěné kapsli, obsahující vertikální únikové moduly. Primární výzbrojí byla dvojice plazmových vrhačů I-19, usazených v obou rukou na rozšířených podpěrách.

Zbraně byly speciálně navrženy k vypálení každé rány, zasazené nepříteli, aby zamezily šíření toxické krevní substance, známé jako modř Kaiju. Vrhače plazmy vyžadovaly dlouhou dobu nabíjení, která ponechávala Jaeger zranitelný. Tento problém byl napraven v rámci programu obnovy řady 3 před operací Pitfall.

Přestavba zahrnovala rovněž přidání dvou zápěstních skládacích mečů GD-6, kontaktních zbraní, které prokázaly brutální účinnost v posledních dvou bitvách ve válce s Kaiju. Kromě pokročilých zbrojních systémů Gipsy Danger rozsáhle užívala ruční souboje, zahrnující řadu taktik z pouličních bojů namísto bojových umění. Jaeger byl vybaven párem loketních fúzních raket, které šlo využít k navýšení síly libovolného úderu, a příležitostně užíval externí ventilaci k vypouštění motrového chladiva nebo přehřátých fúzních spalin na blízké nepřátele.

Gipsy Danger strávila většinu kariéry službou v přístavišti Shatterdome, kde sloužila jako primární obranná jednotka USA pro severní část pobřeží Pacifiku. Gipsy byla z Aljašky často přemisťována k účasti na důležitých operacích, včetně první mise v říjnu 2017, kde zabila Kaiju kategorie 3, Yamarashi, při obraně města Los Angeles.

V následujících letech se Gipsy proslavila v řadě zásadních střetnutí, včetně skupinového výsadku v Manile, kde Gipsy Danger asistovala Jaegerům Horizon Brave a Lucky 7 v poražení masivního Kaiju kategorie 4. V únoru 2020 se Gipsy Danger utkala s Kaiju jménem Knifehead během obranné operace poblíž přístaviště Shatterdome. V boji byla Gipsy zasažena v nestřežený okamžik, když se Kaiju zotavilo ze zdánlivě fatální rány. Jaeger utrpěl kritické poškození a jeden ze dvou pilotů byl zabit.

Po této porážce byla Gipsy Danger vyřazena a přemístěna na kalifornské vrakoviště Jaegerů. Nicméně vyřazení trvalo jen krátce. Coby součást operace Pitfall byl Jaeger restaurován, vylepšen a nasazen při trvalém uzavření trhliny. Ke všemu to byl právě jaderný reaktor patřící Gipsy, který zachránil lidstvo. Nabízel schůdnou alternativu poté, co byl Striker Eureka nucen předčasně odpálit svou jadernou nálož.

Byla aktivována autodestrukce a posádka se evakuovala. Gipsy Danger byla obětována k trvalému uzavření portálu a tím ukončila dvanáctiletou válku proti Kaiju. Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář