Springfield vs. Jordan Peterson

Thumbnail play icon
48 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:102
Počet zobrazení:4 807
Jordanu Petersonovi, klinickému psychologovi a filozofovi, byl v červnu tohoto roku pozastaven twitterový účet kvůli nenávistnému tweetu, který se týkal transmuže a herce Elliota Page. V reakci na to Peterson zveřejnil dotčenou reakci, na kterou vznikl nespočet memů. Zareagovali na to i ve Springfieldu.

Přepis titulků

Zdravím, všichni. Před pár dny jsem napsal podrážděný tweet. Reagoval jsem na jedno z nejnovějších dění na vyostřující se kulturní válečné frontě. Na čem? Následně jsem byl z Twitteru vypovězen. Cože co? Říkám „vypovězen“, ale vlastně jsem byl pozastaven. Toto pozastavení ale neskončí, dokud nesmažu daný „nenávistný“ tweet.

A to raději zemřu. Nedělej z toho drama! Vy zkurvysyni! Ale já ten tweet nesmažu ani nepřiznám, že porušil pravidla Twitteru. Uvidíte, že dřív nebo později sem někdo přijede a zjistí to! Polibte si, bdělí moralisté. Uvidíme, kdo zruší koho.

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ellen Page bola ženou, ktorá bola feministkou a veľmi ju štvalo, keď biely muž bol obsadený do nejakej úlohy. Takže logicky si jedného dňa povedala, že si odrežie prsia a nasadí hormonálnu terapiu a stal z nej Eliot Page- biely muž ktorý dostáva herecké úlohy. Ak toto nie je stelesnenie irónie , tak potom už neviem čo :D

247

Odpovědět

Žen vyhledávající filmy v kině, nebo v předplacených kanálech je výrazně více než mužů, a tedy nejlépe placený herec je muž. ( Toto posunutí v extrémních případech pak způsobuje i plat ostatních herců.)

Naopak muži vyhledávají zábavu zadarmo ( sport, YouTube, vlastní klid), a tedy i ' monetizace ' zábavy pro muže musí být jiná.

22

Odpovědět

dsfg, ty asi vobec nevidis, ze si prave urobil presne to iste, z coho obvinujes druhych, vsak? s tym rozdielom, ze ty naozaj robis.

je typicke pre ludi ako ty, ze pri presadzovani svojej ideologie, nazorov a "svojej pravdy" povazuju za legitimne pouzit akykolvek prostriedok, od urazok, cez tu tvoju sikanu, verbalne utoky az po fyzicke nasilie.

ale staci, ked niekto len _vyslovi_ nazor, iny ako je ten vas spravny a uz chytate hystericke zachvaty (ako si prave predviedol), zavadzate cancel culture, volate po cenzure, ziadate tresty a nechavate ludi vyhadzovat z prace.

a to vsetko len preto, ze vam niekto - ako sam pises - ublizuje. a cim prosim ta? ze si mysli nieco ine? ze hovori fakty, ktore svojou logikou a racionalitou narusaju a spochybnuju vase narativy? tak to sakra necitajte a nesledujte, ked vam to tak vadi, nikto vas nenuti.

lenze vam nestaci, ze mate slobodu vyjadrovat svoj nazor, vybrat si s kym, kde, o com a kedy budete komunikovat. vy chcete aby si vsetci mysleli to iste, co vy. ste presvedceny, ze vsetci maju povinnost potvrdzovat vase narativy. v tej vasej preafektovanej precitlivelosti si vymyslate hrozby, potom volate po bezpeci, ktore si ale ani sami nedokazate zabezpecit, ale povazujete to za svoje pravo, aby vas niekto pred kazdou somarinou chranil.

ked konzerva chce nieco zmenit v spolocnosti, nastuduje si zakony a pouzije legitimne legislativne postupy. lenze na to treba vzdelanie, inteligenciu, skusenosti a schopnosti. a potom su tu ti prebudeni, ktori sa prilepia k ceste alebo k zabradliu. na to netreba nic okrem lepidla.

137

Odpovědět

ucel sveti prostredky. a historii pisi vitezove ;-)

03

Odpovědět

lidi nejsou konzervi protoze by meli nejake hodnoty nebo idee ale protoze jsou proste hnusne sadisticke svine a chteji nekoho sikanovat zesmesnovat ublizovat. konzerva s dobrymi umysly nikdy neexistovala a ani nebude

128

Odpovědět

To si pleteš s libtardy. Ti nemají žádné hodnoty, protože mít hodnoty je náročné. Musíš přemýšlet, co je správné a proč je to správné, jak to nejlépe aplikovat na složitý život. Musíš se vyrovnat s tím, když se někdy zmýlíš a dodržovat hodnoty i tehdy, když to není zrovna ve tvém zájmu. Zato přístup „všechno je možné a na ničem nezáleží“ je velmi jednoduchý. To oni se vyžívají v šikaně ostatně tím, že je všechno uráží, všechno je pro ně rasistické a neustále požadují, aby něco bylo zakázáno nebo naopak nařízeno podle jejich momentálních pohnutek. To oni požadují, aby každý s jiným názorem byl blokován a umlčován, protože je to "oppressed“.

204

Odpovědět

Je tu ten šarlatán stále v oblibě?

1031

Odpovědět

Vidím, že ano.

01

Odpovědět

+ErichA to je dobře :)

155

Odpovědět

Dokud se nevyjádřil k Rusku, tak jsem ho uznával a občas až nebezpečně hltat .. četl jsem i jeho knihu .. jeho míra umění racionalizace jeho postojů a názorů je obdivuhodná .. kam se hrabe Landa nebo Vávra .. bohužel evidentně i u něj platí, že každý, kdo má konzervativní pohled na svět, musí z nějakého důvodu adorovat Rusko a zároveň i omlouvat veškeré jeho zrůdnosti a zločiny, a proto se u mě každá konzerva vždycky odkope

1015

Odpovědět

Nebo možná vidí, že i ruské tanky jsou poháněny evropskými, americkými a korejskými čipy, takže prezentovat Rusko jako "novou kategorii" vlastenecké války je historický nesmysl....

( i Franz Pepa jednička vyhlásil válku slabému Srbsku, protože jeho země byla zoufale zaostávající a on zoufale neschopný si přiznat svůj podíl na této stagnaci (tedy historicky správně nejdříve obsadil Bosnu a mocnosti se dívaly jinam, tak to zkusil i s dalším dílem Balkánu) )

1512

Odpovědět

Další jeho myšlenka ohledně Ruska je: "Putin will probably goes nuclear"....kde v této větě vidíš obdiv a omluvu; ne varování pro Ukrajinu, střední Evropu, západní Evropu?

Jinak znásilňování, či rabování provádí přímo ruští vojáci, proč tedy média omlouvají titulkem "Putinova válka" a ne "Ruská válka"

1414

Odpovědět

+SifonNebudu se namáhat nějakou detailnou diskuzí o Rusku, jsem si moc dobře vědom, jak namáhavé to díky všudypřítomným relativizujícím trollům dneska je. Začaly mně od něj vyskakovat videa a rozhovory, kde z něho padaly výroky přesně jako z příručky ruské propagandy.

Za pojem "Putinova válka" bych ale taky nejradši rozdával pohlavky, každý musí přece vidět, že Rusko není produktem Putina, ale Putin je produktem Ruska.

614

Odpovědět

+DominosTakže neuvedeš ani jeden Petersonův (původní) výrok, ale hned ho začneš odsuzovat.

Ale už nevidíš zapojení "zapojení zelené liberální úderky" na energetické neschopnosti Evropy ( vypněme si jaderné elektrárny, Putin nám v nejhorším případě dodá plyn -Německo;

postavme trubky v Černém moři mimo Ukrajinu, abychom měli Putinův plyn - Rakousko, Turecko;

nepostavme trubky podél pobřeží Středozemního moře mezi Španělskem a Itálii, přece máme ruský plyn - Francie ),

která se tak dobře rýmovala s ruským režimem

a která země nevěřila Putinovi jeho báchorky a stavěla LNG terminály (a jednala s Trumpem)? Skorosatanistické (jednali s Trumpem), konzervativní (katolické), zpátečnické POLSKO.

209

Odpovědět

+SifonNo, pěkně no, to je přesně o čem mluvím .. já jsem napsal svůj názor na Petersona a ne na .. celý svět hádám :)

A původní výroky uvádět nebudu, nestojíš mně za to :) o čem bych tě asi tak měl/mohl přesvědčit že .. ale gratuluju, už tak si mně vzal víc času a energie, než jsem ti původně plánoval věnovat, jsi správně otravný diskutér/troll :)

916

Odpovědět

+DominosTak to nedělej ( trávit čas odpovídáním), nikdo tě nenutí.

Tedy jen tvé ego ( archetypálně hrající oběť), které nedokážeš kontrolovat.

169

Odpovědět

+DominosNa konstruktivnímu pohledu na Rusko není nic špatného. Žít v bludech idealogie je to nejhorší, co můžeme udělat.

131

Odpovědět

+Já!Rusko v nějaké podobě bude existovat i když nyní sedmdesátiletý Putin natáhne brka, Západ si nenechá ujít příležitost doplnit ruské sklady svým zbožím ( dokonce i nyní jsou viděni ruští důstojníci ve vojenských uniformách made in NATO).

50

Odpovědět

Vše, co se o mě píše na internetu je pravda. Nikdy nevzniká problém s pochopením mých myšlenek a zkušeností, protože jsou jednoduché a snadno pochopitelné, zvláště když si někde ani nepamatuje, kde je vlastně četl.

Stydím se za sebe.

116

Odpovědět

+Peterson osobněJasan, když nejsou argumenty, tak je tu vždy trapná snaha o zesměšnění.

170