Trevor Noah – Mobily a selfie ničí naše životyStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:134
Počet zobrazení:7 280

Stand-up komik Trevor Noah nám v tomto videu z roku 2015 poví, o co nás mobilní telefony okradly a jak emoji a selfie ničí naše životy.

Přepis titulků

Někteří to možná neví, mám novou práci. Je to super. Děkuji, děkuji. Je to zábava. Volal jsem babičce, abych jí sdělil tu novinu. Asi nechápala, co to pro mě znamená, ale byl šťastná. Zavolal jsem jí a říkám: "Babi, budu v The Daily Show." "Jůů, Trevore." "Jsem velmi šťastná."

"Konečně máš práci." "Ne, ne, Gogo." "Já už měl práci, Gogo. Já už měl práci." "Ne, neměl jsi." "Měl jsi kancelář?" - "Ne." - "Tak to nebyla práce." "Výborně, Trevore." S mamkou to bylo trochu lepší.

Zavolal jsem jí, byla na plese a byla nadšená. Abych vám to vysvětlil, mám dva mladší bratry. Jeden z bratrů je o 9 let mladší než já, druhý je o 20 let mladší než já. Nejmladšímu je 11 let a stal se hlavním prefektem ve své škole. Je prefektem na své škole. Ne, ne, tohle je můj pořad. Netleskejte mu. Prosím, mně netleskali v jeho...

Já na potlesku pro sebe tvrdě makám. Takže jsem jí zavolal, abych jí řekl tu novinu o sobě. "Mami, poslouchej, co se stalo." "Jsem tak šťastná, to je úžasné." "To je fakt skvělé." "A víš o svém bratrovi?" "Stal se hlavním prefektem." "Jsem tak šťastná.

Oba mí chlapci dělají velké věci." "Jo, jasně..." "Ale některé jsou větší než jiné." "Ne, zlato, pro mě je to stejné. Je to stejné." "To říkáš, ale sama víš, že ne." "Kdyby sis měla vybrat..." "No, dobře, dobře. Budu upřímná." "Ty jsi nikdy nebyl prefektem, takže..." "Sakra!"

Přál jsem si, abych měl telefon. Přál bych si mít pevnou linku. Tohle byl ten moment. Mít starý telefon, kterým bych třísknul. Mladí lidé nikdy nepoznají tu slast třískutí telefonem na konci hovoru. Mobily nás o to okradly. O ten pocit, kdy zařvete: "Naser si!" Bum!

Ten pocit je skvělý. Pocítí to i osoba na druhé straně. Jako byste jim dali pěstí do ucha. Mobily nás o to okradly. Už to nemá tu sílu. "Naser si!" To je vše. Ani nepoužijete sílu, protože byste si mohli zničit displej. Mobily fakt nesnáším. Podle mě nám snižují inteligenci. Věřím, že jsou důvodem, proč lidská společnost upadá.

Vracíme se kvůli nim do doby kamenné. Kvůli nim se zase stáváme opicemi. Neandrtálci. Někdy si prohlížím palec. Trávím tolik času psaním zpráv, že mám pocit, jako by se mi ruka měnila zpět na opičí. Hodí se na psaní a houpání na větvích. Všechno na mobilech nás okrádá o lidskost.

Byli jsme hrdí, postavili jsme se na dvě nohy a šli. Pak jsme dostali mobily. Každý den trávíme takto. Pomalu se vracíme zpátky. Zkoušeli jste s někým na telefonu mluvit? Zní to jako jeskynní muž. O to jsme přišli. Už spolu neumíme komunikovat. Nebo se na vše používají emoji.

Pořád všude samé emoji. Už se ani nepoužívají slova. Napíšete někomu dlouhý text. "Měl jsem skvělý den, bylo to super, bla, bla." A on odpoví. A víš, že umřela? To je vše? Žádná slova? Emoji jsou jeskynní malby roku 2015. Jeskynní lidé byli podle nás primitivní, protože jsme našli jen malby, ale ne slova. O nás si budou myslet totéž.

Podívejme se na jeskynní lidi. "Neuměli psát, byli tak primitivní." "Lovil, měl rodinu..." "Primitivní." Někdo se za tisíc let podívá na naše zprávy. "Podívejte se na ty lidi z roku 2015. Jak primitivní." "Podívejte, smáli se, brečeli..." "Někdy se smáli, až z toho brečeli." "Někteří neviděli na jedno oko."

"Ale to jim nezabránilo, aby se bavili." "Měli opice, které nemluvily." "Opice, které neslyšely." "A vždycky tancovali v červených šatech." "2015, jaké to primitivní časy." Už nekomunikujeme. Emoji a mobily z nás dělají hlupáky. Hlavně se bojím o ženy.

O ty inteligentnější z našeho druhu. Bojím se o vás. Bojím se. Bojím se toho, co s vámi dělají selfie. Ženy jsou selfie posedlé. Průměrná žena stráví 40 % času přemýšlením, kdy udělá další selfie. Myslí si: "Udělám si selfie." "Musím si udělat selfie.

Ale jak? Udělám si selfie, jak dělám selfie tebe!" "To je hustý! Selfie bůh!" "Honem! Selfie, selfie, selfie!" Víte, ty fotky vypadají dobře. "Olajkuj mou fotku." Jo, jsou dobré. Ale když je někdo pořizuje... Je to ta nejúchylnější věc na světě. Normální žena sedí, obědvá a hledí si svého. Podívá se na telefon a v hlavě se jí začne dít něco divného.

Přemění se na selfie zrůdu. Prostě si hledí svého, něco dělá a najednou... "Náhodně pořízená fotka." "Zcela nepřipravená." #TakhleJsemSeVzbudila #NeNevzbudila #JsiŠílená #KoukejTohoNechat Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tesat do kamene!

00

Odpovědět

telefony za nic nemůžou pouze nizká inteligence jedinců.. simple as that

61

Odpovědět

Hlavne s tema selfickama uz je to davno pres caru. lidi jsou nemocni.

190

Odpovědět

Nula jsi a nula budeš. Jenom díky Instagramu a podobným platformám teď o tobě ostatní nuly taky vědí.

74

Odpovědět

Nádhera (smutné je, jak moc je to pravdivé).

232

Odpovědět

😢

130