Gary Gulman o generačních rozdílech

Thumbnail play icon
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:584
Počet zobrazení:7 449

Dnes vám v rámci pravidelného čtvrtečního stand-up okénka představíme nového komika původem z Massachusetts, který mě zaujal tímto krátkým vystoupením z Conanova pořadu. Bude mluvit především o generačních rozdílech, které se projevují v naší lenosti a pohodlnosti. Snad pobaví i vás...

Přepis titulků

Pořídil jsem si Kindle. Skvělá mašinka. Pětisetstránkovou knížku jsem stáhnul během deseti vteřin. Neskutečný. Jako malej jsem byl plně odkázán na školní čtenářský klub. Tehdy jsem musel deset dní přemlouvat mámu, aby mi vystavila šek. Pracovních dnů. Přes to nejel vlak. Šek jste donesli poslední pátek v září a knížku jste dostali na konci střední. Všeználek mi dorazil až v den maturity.

Podepsalo se to na mně. Mí rodiče pochází z té nejlepší generace. Jsou neskuteční. Přežili druhou světovou, hospodářskou krizi, epidemii dětské obrny, pomerančové džusy s dužinou. Měli v nich obrovské neregulované množství dužiny. Nikdy neřekli ani ň, prostě to překousli. Pak jsme přišli my, dali jsme si jeden lok... "Co to má bejt?

Kdo mi dal do toho džusu pomeranč? Zavřete ho!" A pak přišla na trh Tropicana, která začala vyrábět džusy bez dužiny. "Klídek, dužina je pryč, vy pošahanci! Jste šťastný? Je pryč. S dužinou je šmitec." "Jste spokojený?" "Nechcete tam trošku nechat?" "Co znamená 'trošku'?" "Netuším.

Špetku, kapku? Fakt nevím, ale dokud to netrefíte, budem remcat, co vy na to?" Tak už to chodí. Chceme mít všechno dokonalý. Například telefon. Moji rodiče ho používali úplně jinak. Nechápu. Prej ho měli na volání. Pro mě je telefon jenom svátečně využívaná mobilní aplikace. Opovažte se ji na mě někdy použít. To něco uvidíte. Co si o sobě myslíte? Nesnáším, když mi někdo volá.

Nejdřív se mě máte esemeskou zeptat, jestli dneska vůbec přijímám hovory. A já vám napíšu, kdy můžete volat. Za každou cenu chceme, aby byly mobily čím dál lepší. A taky chceme mít v mobilu všechnu svoji hudbu. "Ty chceš mít v mobilu všechnu svoji hudbu?" Ne, pardon, řekl jsem to špatně. Chceme v něm mít všechnu hudbu. Každou písničku, co kdy vyšla, neustále po ruce.

"Dobře. A kolik za to jseš ochotnej zaplatit?" "Zaplatit? Přece nic. Nic! Řeknu ti to číslem. Nula!" Že jsme si na to rychle zvykli? Jo. Zlenivěli jsme? Rozhodně. Nedávno jsem dosáhl vrcholu lenosti. Koupil jsem si film, který mám doma na DVD. Koupil jsem si ho na iTunes. Jen abych se nemusel zvedat z postele.

Všechny DVDčka mám tady. Na dosah. Ale říkal jsem si, že bych se určitě netrefil do mechaniky přehrávače. Tak jsem si řekl, že jestli bude Shawshank... Vykoupení. Jestli bude na iTunes za míň než 15 dolarů, koupím si ho. 14,99. Prodáno! Rychle jsem si ten film stáhnul, zkouknul jsem ho a byl jsem šťastnej. Akorát jsem o tom neměl říkat svýmu staršímu bráchovi.

Je to hroznej lakomec, takže to s ním málem seklo. "Gáry! Co blbneš, Gáry?" Jsme z Bostonu, takhle se tam mluví. "Gáry! Co blbneš, Gáry? Koupíš si film, kterej už máš, za 15 babek? Čím přemejšlíš? Chlape? Brácho? Vole?" "Co tě to napadlo?" "Vždyť stál 15 babek. To je toho!" "To se nasčítá. Uvidíš." "15 babek sem, 15 babek tam. To se nasčítá. Uvidíš." Tomu já ale nevěřím.

Něco vám řeknu a zapište si to za uši, protože je to pravda. Nasčítá se to jen... když to budete sčítat. 15 dolarů nikdy nerozhodne o tom, jestli budete mít na svou vysněnou vilu. Ale na koupi Vykoupení z věznice Shawshank z iTunes vám ty prachy stačej. Užívejte života, nebo jděte pod drn. Děkuju moc! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mám trošku jiný problém s CD/DVD

1) Nevím, kde všechna DVD a CDčka s filmama jsou. Jednou za čas dělám velký úklid, takže narazím na bednu, kde to všechno je.
2) Vzhledem k tomu, že jsem z generace, která vyrostla na boomu CDček, tak jich mám hromadu, kdybych to měl vyjádřit číslem, tak asi jednu bednu od starého monitoru (toho s obrovskou obrazovkou, ne plochou). Takže když už tu bednu se starodávným pokladem naleznu, tak to, co hledám stejně nenajdu.
3) Když už to DVD/CD je na vrcholu hromady CD/DVD, takže ho opravdu najdu, tak je 90% pravděpodobnost, že zrovna tohle CD/DVD je poškrábané, zlomené/polité kafem natolik, že usoudím, že to stejně nerozjedu. I když je 90% CD/DVD v dobrém stavu, to, co zrovna hledám prostě fungovat nebude.
4) Když už to CD/DVD najdu a je v dobrém stavu, tak se zaraduju a mířím k notasu. Následovalo zklamání z toho, že ten noťas neměl DVD jednotku. Mám někde externí DVD rom, ale vzhledem k tomu, že je to v jedné z dalších 10ti krabic z období před dvacítkou, tak se opakují body 1-3, akorát místo CD/DVD bychom si museli dosadit externí DVD jednotku s tím, že u bodu 3 to končí na 99%.
5) Říká se tomu ještě pořád DVD Rom?

1110

Odpovědět

Sčítá se to jenom když to budete sčítat... Pri tejto hláške som sa takmer zadusil večerou :D :D

587

Odpovědět

Jéééžiš ten je mi tak hrozně nesympatický. Jsem se kvůli tomu ani nezasmála, přestože nějaký vtipy nebyli nejhorší... tenhle člověk není pro mě asi.

Ale s tou leností se ztotožňuji :D Nikdy bych teda za to nevyhodila prachy, ale když ležím v posteli s ntb, tak si radši stáhnu film a jako mongol čekám 10 minut, než abych se zvedla a došla si na stůl pro disk, na kterým ten film už mám...

2319

Odpovědět

Já musím čekat 45 minut, bo sem škrt připlatit si za rychlé stahování

151

Odpovědět

Chvílema mi připomínal Waltera Juniora :D

80

Odpovědět

Perfektní stand-up, perfektní překlad, perfektní stránky. Případ uzavřen. (btw taky mám problém s dužinou v džusu :)

1915

Odpovědět

Mluvil o "jeho" generaci jako by mu bylo 15.. mě je teda 21 a nějaký ty app, itunes, atd. jde naprosto mimo mě a beru to jen jako vyhazování peněz a on o tom mluví jako by to tu bylo už 30 let..

what the f**k man?

2823

Odpovědět

Ehm... Humor? Nadsázka? Trošku přehnaný je to záměrně, člověče...

258

Odpovědět

Příjemné překvapení. Líbilo se mi to, obzvláště ta část s hudbou na telefonu, takhle nějak cítím taky, hlavně to placení. :-D

986

Odpovědět

přesně tak. Není na jídlo ale ty Warhammery se samy nekoupí :D

643