Strážci vesmíru

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:675
Počet zobrazení:12 489

Mnoho z vás si jistě z dětství pamatuje seriál Strážci vesmíru. S odstupem času si o něm můžete myslet ledacos, ale nedá se popřít, že je to legenda. Jak by svět vypadal, kdyby seriál dopadl jinak a Strážci vesmíru by prohráli? V tomto dospělém krátkém filmu plném krve a násilí se to dozvíte...

Přepis titulků

Když si dvě říše vyhlásí válku, ani jedna strana není nevinná. Pořád jsi zrádce, ty bezcenný sra... Byly jsme děti, které měly bojovat v mezigalaktické válce s nepřítelem, kterého nikdy neviděly. Přestaňme předstírat, že naše strana byla vznešenější. Co chceš, Rocky? Kde je Tommy?

Tommy Oliver je duch. Nikdy ho nenajdeš. Netuším, kde... Lži ti nesluší. Zato růžová ano. Pokud tu chceš dnes zemřít, zachovej si aspoň svou důstojnost. Za jak dlouho po vyhlášení příměří ses k nám otočil zády?

Počkal jsi aspoň, až nás rozpustí? Když Říše strojů integrovala své technologie do naší společnosti, pochopil jsem, že to, za co jsme bojovali, je pryč. Takže jsi nás bodl do zad? Řídil jsem se jediným důležitým pravidlem téhle zasrané doby. Stál jsem na straně vítěze. Proto teď sedím tady a ty jsi připoutaná k židli. - Sedí se ti pohodlně?

- Nikdy jsi nebyl jedním z nás. Děkuju. Kdo by čekal, že když mladé lidi vyzbrojíš a uděláš z nich zabijáky, pro mnoho z nich to ošklivě skončí. Byli jsme tým. Vzájemně jsme si kryli záda. Ty jsi to nikdy nechápal. Promluvme si o Jasonovi. Co s ním?

Vzali jste se, ne? Na osm hodin... Víš, proč to udělali? Už nás nebavilo, jak si z nás děláte prdel, vy zmrdi! Bulku! Skulle! Vy jste nás prodali! Říše strojů má lepší metamfetamin. Šlo jen o to. Víš, co se stane se psem, který honí auta a jedno konečně doběhne?

Nedopadne to s ním dobře. Můžeme si promluvit o Zackovi? Dobrý kluk, ve formě, trochu hyperaktivní. Víš, jak dopadl? Pokud jde o ty nahrávky s Hip Hop děckem... Hip Hop děcko! Do toho! Do toho! Kolena!

Honem! Úder! Hip Hop děcko! Věděl, že je to sračka, ale divákům se to líbilo. Nikdy mu nešlo o peníze. Byl závislý na akci. To byl smysl jeho života. A myslíš, že dávání falešné naděje tlustým dětem mu stačilo? Věděla jsi, že se přidal k Říši strojů? Ani ho nemusela verbovat.

Po boji toužil tolik, že se přihlásil jako dobrovolník. Pokud mi vydáte generála, ušetřím vaše životy. Ale pokud ne... Já tě znám. Jsi ten černoch z těch kazet se cvičením. Tohle je nějaký vtip? Páni...

Teď už vím, že i takový hovada jako vy si kopírovali ty moje sračky. Máš hezky vypracovaný tělo. Zabijte ho! Chceš pronést poslední slova? Morfuju! Většina lidí má ráda slibné vyhlídky. Ale existuje několik jedinců, kteří se necítí naživu, dokud vše nehraje proti nim.

Věděl jsem, že mě dostaneš. V pořádku. Udělej to. Musí to být těžké, když tvé přátele postupně vraždí. Hlavně když to dělá jeden z vás... O čem to kurva mluvíš? Zamysli se. Rita přinutila Tommyho, aby bojoval proti nám. Pak ji zradil a přeběhl.

Když se ho snažila zabít, přišel o svou moc, pak ji získal zpět, zase ji ztratil... A to jen proto, aby se dožil podepsání mírové dohody? Ještě že nejsem v jeho kůži. Říkej si o strojích co chceš, ale důslednost jim neupřeš. A co to má společného se mnou? Tommymu na tobě vždycky záleželo. Včera Tommy navštívil Billyho Cranstona. Ale v klidu, oba víme, že jeho jsi nejspíš nešukala.

Naše spojenectví s Říší strojů přinese Cranston-Lockheed Martin další zisky. Budeme produkovat speciální blasterové čepele. Sovětská Evropa si objednala zakázku za 1,6 bilionů euro. Sakra, Billy. Co jsi to udělal? Zešílel jsi! Tommy by nikoho z nás nezabil. Je to Strážce! Ty už ani nechápeš, co to znamená.

Proč myslíš, že tyhle síly předali dětem? Protože jen my jsme mohli zničit Ritu a... Tak blbá snad nejsi! Do prdele, zamysli si a spoj si to dohromady. Aspoň jednou v životě! Už nejsi malá holčička! Kde je Tommy? Táhni do prdele! Myslíš si, že chráníš něco cenného.

Chápu to. Technologie... Stroje... Ty vždy vyhrají. Řekla jsem, že jsem Tommyho neviděla od... Poslední varování. Každý náš pohyb zanechá otisk. Pohřbu Triny.

Zatímco vláda jednala o mírové dohodě, my jsme pohřbívali jednoho z nás. Na chvíli jsem Tommyho zahlédla, ale hned zmizel. Už jsou to roky. Říkáš pravdu. Stroje se nikdy nepletou. Řekly nám, co přesně budeš vědět. Takže jsi prohrál. Kimmy...

Ty to prostě nechápeš, co? Nepotřeboval jsem tvé informace. Ty, zlato, jsi návnada. Co jsi zač? Já jsem Kimberly. Ne! Nejsi. Kimberly umírala v mé náruči.

Zeptám se tě ještě jednou. Co jsi zač?! Zabij! Bodni! Utop se! Spi! Vystřel! Ty si mě nepamatuješ, zlatíčko?

To kvůli mně jste se stali Strážci. Zabila jsem je všechny. Tenhle svět je náš. Rito... Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

už od začátku jsem věděl, že to byla celou dobu ona kdo je zabijel :D

03

Odpovědět

Za každých okolností sem fandil tomu zelenému ale pak se dostal na stranu dobra a šlo to s ním z kopce.

41

Odpovědět

Vzhledem k diskuzi by bylo záhodno pod video napsat že toto je myšleno jako parodie a výsměch všem "temně" pojatým superhrdinům, Nolan a jeho Batmani, poslední Superman, blížící se F4. A vůbec tady této módní vlně...
Myslím že se to podařilo na 1 :D :D

52

Odpovědět

Upřímně mě taky překvapilo, kolik lidí by takové rutinní zpracování ocenilo.

33

Odpovědět

Já si pamatuji strážce vesmíru jako barevný paňáčci co se perou se šedivou modelínou a s přerostlými monstry.

261

Odpovědět

Tyhle krátké filmy mám rád, jsou syrovější a myslým, že je tvůrci točí jen proto, aby se mohli vykašlat na nějakou přístupnost a s tím spojenou cenzuru .. když pak natočí celovečerák, tak se cenzoři poserou i z kapky krve z nosu a veškerá krev a násilí bude vystřižené, aby na to mohl i 12 parchant s matkou a babičkou. Pak to natáhnou o nějakou vatu ... nejlépe o vzpomínky a flashbacky na předešlé rodinné životy a držení se za ruce s mrtvým příbuzným v obilném poli. Navíc tam narvou mrtě nesmyslné akce, kdy bude jeden s druhym házet o betonovou stěnu asi 10 minut bez přítomnosti zlomenin a vyraženého dechu atd ... takže určitě bych nechtěl tento kraťas vidět jako celovečerák.

272

Odpovědět

Power Rangers taková s****a ale bože jak já to žral když jsem byl malej....ted už chybí jen Mac a já :-D

121

Odpovědět

No do riti z Dowsona se stal radoby drsnak. Jako velkofilm bych to bral paradni ! :)

82

Odpovědět

Ten herec James van der Beek mi hrozně přípomíná Nathana Drakea ve videohře Uncharted 4 :D

31

Odpovědět

nope.. krátkej film na jedno brdo. Scivi z blízké budoucnosti s lehkým post apo nádechem, doprovázený techno hudbou a záblesky z minulosti, rozhovor jakéhosi záporáka, příchod hrdiny a náhlý zvrat s otevřeným koncem... nesmíme zapomenout na ty spešl efekty, kvůli kterým se to natočilo.

310

Odpovědět

Takhle jsme si nezasloužili skončit =/

141

Odpovědět

ale jo

51

Odpovědět

prislo mi, ze se strazci to nemelo o moc vic spolecnyho, nez treba s dawsonuvym svetem :D

115

Odpovědět

Až jsem z toho dostal chut se znova podívat na BSG :-D

220

Odpovědět

Absolutně nechápu jednu věc :D těch serialů + film je asi 15 a všichni mají 10% hodnocení, max 20 ať neškudlím :D a pořád to někde je :D

151

Odpovědět

jap. originál má asi 30 sérií, plus dalších dvacet seriálů podobného zpracování (žánr tokusatzu)

40

Odpovědět

přiznávám že jako děcko jsem na strážce koukal ale, podle toho co jsem viděl později na pultech a netu to vypadá že bylo několik různých serií a já znám jen tu původní

pamatuju si velkou holografickou hlavu a každý díl stejný až na potvoru...jo ty dva uslintané rádoby sígry

moderní filmy se superhrdiny nesleduju ale kdyby existoval remake seriálu v téhle verzi asi bych tomu dal šanci

403

Odpovědět

Škoda toho konce. Jinak to bylo parádní a chtěl bych to jako normální film.

221

Další